feeder na wody w okolicach Swiecia

/ 16 odpowiedzi / 3 zdjęć
witam wszystkich, wiem ze jest tego full I uzywalem szukajki I zglupialem wiec wole osobiscie spytac JAKI FEEDER NA WISLE I INNE WODY W OKOLICACH SWIECIA, TLENIA, CHELMNA? ja osobiscie sie naczytalem wiele I juz nic nie wiem ale szukam feedera do 150g I mysle ze zda egzamin na wisle I na jeziorach, ale nie wiem jakiej firmy, bylem w przechowie w wedkarskim I u Kasi na WP ale pytam jeszcze was co polecacie? dodam ze to moj pierwszy rok na gruncie bedzie, z gory dzieki za pomoc
ryukon1975

Nigdy i nikt nie połączy w jednymkiju takiej rzeki jak Wisła i jeziora (woda stojąca) co Ty chcesz uczynć. (2018/02/17 16:41)

jaceksubstuk

wiem I z czasem dokupie drugiego kija typowo na jeziora a na razie chce sprobowac pobawic sie roznymi szczytowkami na roznych lowiskach (2018/02/17 20:10)

jaceksubstuk

ale moze jakies porady co wybrac na tutejsze wody w okolicach swiecia (2018/02/17 21:18)

jakrzysiek

Ja łowię na Konger Air Cobra  360/150g (stare wysłuzone feedery z początku lat 2000) zarówno na Wiśle jak i na stawach i daję radę, myslę że nawet z niezłym efektem. Jeden warunek - na Wiśle nie łowię w nurcie. Więc nie widzę problemu. Wiadomo - wytrawni łowcy zaraz powiedzą, że się nie da, że wręcz się nie godzi i trzeba mieć 8 wędek do feedera i metody bo inaczej nie da się połowić. Ale akurat ich zdanie mnie nie obchodzi. Moim zdaniem cięższym kijem połowisz zarówno na Wiśle jak i w stawie - lżejszym już niekoniecznie. Jedno na co trzeba zwrócić uwagę to czułość szczytówek.   (2018/02/17 21:22)

SlawekNikt

ja osobiscie sie naczytalem wiele I juz nic nie wiem ale szukam feedera do 150g I mysle ze zda egzamin na wisle I na jeziorach,
To kiepsko czytałeś skoro tak piszesz ... pora wracać do lektury raz jeszcze ... i jeszcze jeśli będzie trzeba. (2018/02/17 23:13)

jaceksubstuk

nie kiepsko czytalem tylko tego jest tyle ze zglupialem co wybrac ale chyba moj wybor padnie na jakas wedke z rodziny mikado a pozniej zobaczymy (2018/02/18 09:29)

ryukon1975

Ja łowię na Konger Air Cobra  360/150g (stare wysłuzone feedery z początku lat 2000) zarówno na Wiśle jak i na stawach i daję radę, myslę że nawet z niezłym efektem. Jeden warunek - na Wiśle nie łowię w nurcie. Więc nie widzę problemu. Wiadomo - wytrawni łowcy zaraz powiedzą, że się nie da, że wręcz się nie godzi i trzeba mieć 8 wędek do feedera i metody bo inaczej nie da się połowić. Ale akurat ich zdanie mnie nie obchodzi. Moim zdaniem cięższym kijem połowisz zarówno na Wiśle jak i w stawie - lżejszym już niekoniecznie. Jedno na co trzeba zwrócić uwagę to czułość szczytówek.  
To tak sam jakbym na kołowrotku miał 15 m żyłki. Łowię tylko tyle od brzegu i koniec. W nurcie też są ryby więc w jakim celu kaleczyć się na własne życzenie i ograniczać pole łowienia do powiedzmy czterdziestu procent powierzchni rzeki?
  (2018/02/18 09:37)

jaceksubstuk

ja chce sprawdzic kija ok 150g na wisle I do tego prawdopodobnie jesli nie bedzie w zestawie dokupic szczytowki szklane I delikatniejsze na wody stojace a pozniej jesli mi sie gruntowanie spodoba bo jak mowilem to moj pierwszy sezon dokupic slabszego kija typowo na wody stojace (2018/02/18 09:59)

jakrzysiek

Ja łowię na Konger Air Cobra  360/150g (stare wysłuzone feedery z początku lat 2000) zarówno na Wiśle jak i na stawach i daję radę, myslę że nawet z niezłym efektem. Jeden warunek - na Wiśle nie łowię w nurcie. Więc nie widzę problemu. Wiadomo - wytrawni łowcy zaraz powiedzą, że się nie da, że wręcz się nie godzi i trzeba mieć 8 wędek do feedera i metody bo inaczej nie da się połowić. Ale akurat ich zdanie mnie nie obchodzi. Moim zdaniem cięższym kijem połowisz zarówno na Wiśle jak i w stawie - lżejszym już niekoniecznie. Jedno na co trzeba zwrócić uwagę to czułość szczytówek.  
To tak sam jakbym na kołowrotku miał 15 m żyłki. Łowię tylko tyle od brzegu i koniec. W nurcie też są ryby więc w jakim celu kaleczyć się na własne życzenie i ograniczać pole łowienia do powiedzmy czterdziestu procent powierzchni rzeki?

Od dawien dawna łowiłem z główek w miejscach gdzie woda 'kręci" i nie ma dużego uciągu. Nie czułem potrzeby wchodzić na sam koniec główki ani rzucać w nurt skoro wyniki miałem. Zresztą Wisła niesie ze sobo sporo chrustu a nocne łowienie gałęzi i patyków które się potrafią zaplątać w żyłkę nie nalezy do przyjemnych. Wtedy po nocy faktycznie może zostać 15m żyłki ;) 
  (2018/02/18 10:12)

ryukon1975

Każda rzeka niesie różne rzeczy, okresowo jest ich bardzo dużo. Oprócz tych niespodzianek niesie też pokarm na którym żerują ryby. Dlatego warto łowić w nurcie niektóre gatunki radzą sobie w tym płynącym chaosie całkiem dobrze. (2018/02/18 10:38)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

jaceksubstuk

panowie koledzy sympatyczni ogolnie ciesze sie bo dzieki wam nawet wiem juz mniej wiecej jakich miejsc szukac na wisle ale temat dotyczyl wedziska 😉 (2018/02/18 10:50)

jaceksubstuk

zastanawiam sie nad jedna z tych wedzisk, chyba ze cos innego jest warte polecenia I nie bede zamawial z netu chodzi mi tylko o nazwy (2018/02/18 10:57)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

jakrzysiek

Skoro określiłeś sobie parametry wędziska to zakup zależy tylko i wyłącznie od dwóch parametrów - Twój budżet na kija i "ulubiona" firma. 
W jednym i drugim nikt Ci nie pomoże, zatem skoro nie będziesz zamawiał przez net może warto wybrać się do sklepu i zobaczyć ich ofertę, dotknąć, pomachać i się zdecydować w tym przedziale cenowym który posiadasz. 
  (2018/02/18 14:07)

jaceksubstuk

nie mam ulubionej firmy a budzet to mysle do 200 zeta to jakiegos sensownego kijaszka dostane a u Kasi polecaja mi kija Robinsona ale nie mieli na miejscu takiego jakiego szukalem tylko dluzszego znowu u Darka wpadl mi w oko Mikado Almaz ale nie moge zabardzo o nim opini znalezsc I czekam az sciagna jakies kije na sklep zeby je po rozkladac I "pomacac" (2018/02/20 21:16)

jaceksubstuk

nie wiem czy dobrze zrobilem I dokonalem dobrego wyboru ale po dokonaniu ogledzin I "macania" wedek zakupilem feedera Robinson DynaCore 3,90 50-150g bo najwygodniej mi lezal w rece. Ma ktos moze doswiadczenia jakies z tym kijem? dodam ze pod splawik zakupilem rowniez Robinsona Dynacore tele bream 20-50g I mam nadzieje ze nie utopilem gotowki pozdrawiam (2018/02/22 18:22)