Wybór feedera na wody stojące i rzeki.

/ 41 odpowiedzi / 5 zdjęć
Witam, jestem nowy i pozdrawiam wszystkich wędkarzy. Mam takie pytanko ponawiam przygodę z wędkarstwem i w tym sezonie będę łowił na rzece oraz wodach stojących(zalew,staw itd) I chcę rozpocząć od metody feeder na rzece tylko mam problem ze skompletowaniem zestawu tzn wędki. Będę łowił na rzece( Pilica) i na oku mam wędki Mikado 100 c.w może 120 c.w aby dało rade łowić na tej rzece(nie wiem jakie silne nurty ma ta rzeka) ale też chciałbym tą wędką łowić na wodzie stojącej na grunt. W skrócie czy Mikado posiada taką "uniwersalna" wędkę co sygnalizuje branie DS a na stojącej wodzie np postawić elektroniczny sygnalizator. I czy w ogóle moje podejście jest prawidłowe, bo dla mnie to by było bardzo wygodne. :)
adamski222


dodam że interesuje mnie wędka Mikado Trython Feeder 360  (2013/03/07 20:37)

u?ytkownik145356


Jak już przekonałeś się do Mikado i jak łowisz na wodzie stojącej dobrą inwestycją będzie Magic Wincklerpicker 3 m - czasami jak warunki są ku temu sprzyjające używam go z powodzeniem na zawodach pozdr. (2013/03/07 20:48)

Grzesiek75


Ja też miałem podobny problem, kupiłem feedera do 120 g i dokupiłem do niej czułą szczytówkę na jezioro można dokupic  sprzedawane są na sztuki.

(2013/03/07 20:53)

pompips


dodam że interesuje mnie wędka Mikado Trython Feeder 360

Kolego ja używam w/w wędzisk w wersji 330 i 360 jestem w miarę zadowolony łowię nimi na Odrze i wodzie stojącej miałem jednak mnóstwo kłopotu aby kupić do tych wędzisk gotowe szczytówki wszystkie były albo sporo za grube albo za cienkie i niestety nie odbyło się bez szlifowania. Przyznam też że z jednego elementu wypadł mi korek gumowy zabezpieczający drugi człon i wędka trafiła do gwarancji po powrocie z gwarancji gdzie kijek dostał nowy korek nie obyło się znowu bez szlifowania korka bo nie chciał się mieścić  do członu.
I nie mogę zapomnieć o tym że po zacięciu ryby wypadł mi ostatni człon z feederka długości 330 i miałem nie lada kłopot aby go wyłowić z Odry.
Trzeba co jakiś czas sprawdzać czy któryś z członów się nie obluzował jak się łowi na cięższe koszyki.
Ale wymieniając wady w stosunku cena/ jakość jest ok.
Ciągnąłem na moje ds-y z mikado już karpiki w okolicach 4 kg i dawały radę.
Mogę ci również śmiało polecić coś ze stajni Robinson w podobnej cenie kije są świetne osobiście nie posiadam ale miałem przyjemność ciągnąć na takim feederku amura 66 cm i kijaszek wspaniale pracował.
Jeżeli chodzi o stosowanie klasycznych elektronicznych sygnalizatorów brań do ds to masz sporo zmiejszoną czułośc poprzez gęsto rozmieszczone przelotki i ich mała średnicę ale nie jest to niemożliwe. (2013/03/08 09:15)

Kubaaa


Ja zimą nabyłem kij mistrall Siro Fedeer do 120g i 3,60m.Ma  3 szczytówki i jest bardzo lekki.
Polecam ! (2013/03/08 10:58)

pompips


Ja zimą nabyłem kij mistrall Siro Fedeer do 120g i 3,60m.Ma  3 szczytówki i jest bardzo lekki.
Polecam !

Wszystkie feedery mają przeważnie od 3 do 5 szczytówek w zestawie dodatkowo można dokupić szczytówki różnych długości i giętkości.
W swojej kolekcji szczytówek warto mieć też kilka szczytówek w kolorze białym i czarnym pomaga to przy zmiennych warunkach oświetlenia. Kolory fluo szybko męczą oczy.
Waga przy feederach ma drugorzędne znaczenie ponieważ nie trzyma ich się cały czas zazwyczaj w dłoni tylko opiera się na podpórkach. A nawet jak trzymamy go w dłoni to i tak musi być przynajmniej jedna podpórka bo nieda rady odczytać brań z ds inaczej.
Co do stajni mistral to przeważnie nie można mieć zastrzeżeń lecz jest to klasa wysoka i co się wiąże z tym niestety sporo droższa od mikado i robinson.
(2013/03/08 12:17)

Grzesiek75


Niepodzielam zdania kolegi , mikado czy robinson robi lepsze wędziska, jedyne co polecę  jeśli chodzi o feedery mistralla to dwa modele delux i champion te wędki polecam, tansze modele dużo gorsze wykonanie niż mikado czy robinson. (2013/03/08 13:00)

pompips


Niepodzielam zdania kolegi , mikado czy robinson robi lepsze wędziska, jedyne co polecę  jeśli chodzi o feedery mistralla to dwa modele delux i champion te wędki polecam, tansze modele dużo gorsze wykonanie niż mikado czy robinson.



Kolego nie pisałem o wyższości firmy mistral nad innymi swoją wypowiedz oparłem na wędziskach które trzymałem w łapie i testowałem oraz oglądałem na pólkach w sklepie i trzymałem w łapkach.
Nie miałem przyjemności używać feedera mistrall w praktyce nad wodą ale na półce i w łapie robiły dobre wrażenie niestety cenowo nieco ponad moim zasięgiem. (2013/03/08 13:51)

jokey


Witam. W zeszłym roku zakupiłem feeder mikado trython 3,60 c.w. 100g i muszę przyznać że sprawdził się bardzo dobrze zarówno na płocie z gruntu jak i 3,5-4 kg karpie. W swoim przedziale cenowym jak dla mnie nr 1 (2013/03/08 15:09)

Grzesiek75



pompips
Niepodzielam zdania kolegi , mikado czy robinson robi lepsze wędziska, jedyne co polecę  jeśli chodzi o feedery mistralla to dwa modele delux i champion te wędki polecam, tansze modele dużo gorsze wykonanie niż mikado czy robinson.


Kolego nie pisałem o wyższości firmy mistral nad innymi swoją wypowiedz oparłem na wędziskach które trzymałem w łapie i testowałem oraz oglądałem na pólkach w sklepie i trzymałem w łapkach.
Nie miałem przyjemności używać feedera mistrall w praktyce nad wodą ale na półce i w łapie robiły dobre wrażenie niestety cenowo nieco ponad moim zasięgiem.

 
Mam dla ciebie na przyszłośc taką radę, jak będziesz w sklepie weż średniej klasy mistralla i oglądnij ją dobrze chodzi o wykonanie : spasowanie wędk,i lakier, mocowanie przelotek, porównaj z wędką mikado czy robinson czy konger zobaczysz wtedy o czym jest mowa. (2013/03/08 16:51)

Arcymisiek


Niewątpliwie materiał i wykonanie kija ma znaczenie co się przekłada na walory użytkowe.
Dla tego też z wyzej wymienony marek poleciłbym Robinson Cortez feeder,to jest naprawdę solidnie wykonana seria,a cena adekwatna do jakości.
Dołączam krótki opis kija 40-80g



Wysokiej klasy wędzisko do połowów gruntowych z koszykiem zanętowym. Cortez Feeder został zaprojektowany i wykonany według obowiązujących obecnie standardów wędzisk tego typu, przy użyciu bardzo wysokiej klasy komponentów. Posiada blank o module sztywności 70 mln PSI wyprodukowany w technologii Dynamic T-Woven Graphite, który zapewnia szybką akcję i ogromną moc użytkową. Wędzisko przeznaczone do połowów w wodach stojących oraz mniejszych rzekach. Cortez Feeder wyposażony jest w trzy wymienne węglowe szczytówki do różnych warunków połowu. (2013/03/08 19:27)

u?ytkownik145400


Co Wy ciągle podkreślacie , że dane wędzisko posiada 3 wymienne szczytówki ? - przecież to standart - i tak w większości modeli przez Was wymienianych nadają się jedynie do wyrzuceniaW każdym pożądniejszym sklepie wędkarskim można dopasować sobie szczytówkę pod swoje wędzisko / wymaga to ewentualnie małego doszlifowania / , a głównie pod swoje łowiskoPolecam szczytówki Barkleya - szt. 18 PLN (2013/03/08 19:42)

Arcymisiek


Ja używam kije Shimano które są zaopatrzone w szczytówki taftec,tak że o nie jestem spokojny.

Siła TAFTEC węgla zależy od napięcia T3500LRC ładowanego włókna węglowego. Tylko tak pozostaje zagwarantowanie naruszalności oryginalnej struktury materiału, nawet przy szlifowaniu i następnym przetwarzaniu. Wynik jest kręgosłupa konstrukcja w porównaniu z konwencjonalnymi szczytówkami silniejsza o więcej niż 250%. TAFTEC jest znacznie lżejszy, szybszy w działaniu, a także dużo bardziej wrażliwy.

Cena szczytówki wynosi 19.28 €

PS.Tekst pochodzi ze strony Shimano,tłumaczony translatorem dlatego może nie być do końca zrozumiały :)
(2013/03/08 21:04)

Arcymisiek


Ja używam kije Shimano które są zaopatrzone w szczytówki taftec,tak że o nie jestem spokojny.

Siła TAFTEC węgla zależy od napięcia T3500LRC ładowanego włókna węglowego. Tylko tak pozostaje zagwarantowanie naruszalności oryginalnej struktury materiału, nawet przy szlifowaniu i następnym przetwarzaniu. Wynik jest kręgosłupa konstrukcja w porównaniu z konwencjonalnymi szczytówkami silniejsza o więcej niż 250%. TAFTEC jest znacznie lżejszy, szybszy w działaniu, a także dużo bardziej wrażliwy.

Cena szczytówki wynosi 19.28 €

PS.Tekst pochodzi ze strony Shimano,tłumaczony translatorem dlatego może nie być do końca zrozumiały :)


Korekta tekstu powyżej....


Formuła TAFTEC (Tough Construction Power Carbon) wykorzystuje wstępnie rozciągnięte włókna przędzy T-3500 o niskim nasyceniu żywicą, co sprawia, że pierwotna struktura pozostaje nienaruszona nawet w procesie szlifowania. Wynikiem jest konstrukcja blanku bez „grzbietu” , a przeprowadzone testy wykazały jego wytrzymałość większą aż o 250%, a poza tym mniejszą masę, szybszą akcję i większą czułość.

(2013/03/08 22:13)

Iras1975


Pięknie, ładnie napisane.. ale te cuda Robinsona i Dragona, to Jaxon ma za 1/3 ceny i bez takiej reklamy/pisaniny.

Te 70 mln psi Robinsona  w serii Cortez za 300-400zł to u Jaxona kupisz w tym roku w serii Variant Pro za śmieszne pieniądze. No ale jak ktoś chce mieć kija wciśniętego za pomocą dobrego bajeru, to jego wybór i jego pieniądze.

(2013/03/08 22:46)

u?ytkownik145400


Ja używam kije Shimano które są zaopatrzone w szczytówki taftec,tak że o nie jestem spokojny.

Siła TAFTEC węgla zależy od napięcia T3500LRC ładowanego włókna węglowego. Tylko tak pozostaje zagwarantowanie naruszalności oryginalnej struktury materiału, nawet przy szlifowaniu i następnym przetwarzaniu. Wynik jest kręgosłupa konstrukcja w porównaniu z konwencjonalnymi szczytówkami silniejsza o więcej niż 250%. TAFTEC jest znacznie lżejszy, szybszy w działaniu, a także dużo bardziej wrażliwy.

Cena szczytówki wynosi 19.28 €

PS.Tekst pochodzi ze strony Shimano,tłumaczony translatorem dlatego może nie być do końca zrozumiały :)
Niestety oryginalne szczytówki Shimano są w  paranoicznej cenie / do Stradica w cenie niejednej wędki / , ale są jak najbardziej do polecenia ! 
(2013/03/09 10:04)

berthold


Pięknie, ładnie napisane.. ale te cuda Robinsona i Dragona, to Jaxon ma za 1/3 ceny i bez takiej reklamy/pisaniny.

Te 70 mln psi Robinsona  w serii Cortez za 300-400zł to u Jaxona kupisz w tym roku w serii Variant Pro za śmieszne pieniądze. No ale jak ktoś chce mieć kija wciśniętego za pomocą dobrego bajeru, to jego wybór i jego pieniądze.




coś w tym jest prawdy (2013/03/09 10:26)

Grzesiek75


Żeby te jaxony tak nie pękały to może też zgodziłbym się z opiniami powyżej. (2013/03/09 10:45)

ryukon1975


Pięknie, ładnie napisane.. ale te cuda Robinsona i Dragona, to Jaxon ma za 1/3 ceny i bez takiej reklamy/pisaniny.

Te 70 mln psi Robinsona  w serii Cortez za 300-400zł to u Jaxona kupisz w tym roku w serii Variant Pro za śmieszne pieniądze. No ale jak ktoś chce mieć kija wciśniętego za pomocą dobrego bajeru, to jego wybór i jego pieniądze.




coś w tym jest prawdy









Dlatego gdzieś w maju lub czerwcu zamierzam przeprowadzić 'badanie praktyczne" którego wynikami podzielę się na blogu.
Będzie ostro.:) (2013/03/09 10:47)

Kubaaa


Ja zimą nabyłem kij mistrall Siro Fedeer do 120g i 3,60m.Ma  3 szczytówki i jest bardzo lekki.
Polecam !

Wszystkie feedery mają przeważnie od 3 do 5 szczytówek w zestawie dodatkowo można dokupić szczytówki różnych długości i giętkości.
W swojej kolekcji szczytówek warto mieć też kilka szczytówek w kolorze białym i czarnym pomaga to przy zmiennych warunkach oświetlenia. Kolory fluo szybko męczą oczy.
Waga przy feederach ma drugorzędne znaczenie ponieważ nie trzyma ich się cały czas zazwyczaj w dłoni tylko opiera się na podpórkach. A nawet jak trzymamy go w dłoni to i tak musi być przynajmniej jedna podpórka bo nieda rady odczytać brań z ds inaczej.
Co do stajni mistral to przeważnie nie można mieć zastrzeżeń lecz jest to klasa wysoka i co się wiąże z tym niestety sporo droższa od mikado i robinson.


Wędka nie jest droga, dałem 177 zł , a w zapasie ma szczytówkę białą,zieloną i czerwoną.
(2013/03/09 11:41)

Arcymisiek


Pięknie, ładnie napisane.. ale te cuda Robinsona i Dragona, to Jaxon ma za 1/3 ceny i bez takiej reklamy/pisaniny.

Te 70 mln psi Robinsona  w serii Cortez za 300-400zł to u Jaxona kupisz w tym roku w serii Variant Pro za śmieszne pieniądze. No ale jak ktoś chce mieć kija wciśniętego za pomocą dobrego bajeru, to jego wybór i jego pieniądze.

_____________________________________________________________________________________________
Chyba nie wiesz jakich chwytów marketingowych używa jaxon żeby swój sianowaty sprzęt sprzedać,a później kołowrotki się sypia kije łamią,bo są zrobione z szajsu.
Widziałeś jakiegoś się szanującego,dobrego angielskiego ,francuskiego czy włoskiego wędkarza który by zachwycał się sprzętem Jaxona? Jaxon klepie w Chinach tani sprzęt na wschodni rynek i z wiadomych powodów ma powodzenie.
A te 70 mln psi patyki Jaxona nigdy nie zobaczą. (2013/03/09 12:08)

Iras1975


..."Jaxon klepie w Chinach tani sprzęt na wschodni rynek i z wiadomych powodów ma powodzenie."...
No tak, a pozostałe firmy sprowadzają sprzęt z innej galaktyki, wyprodukowany według najnowszych technologii i z kosmicznych materiałów.
Chyba sobie zamówię jakiś taki wypasiony sprzęt. ;)
(2013/03/09 12:15)

ryukon1975


Jako że mnie nie stać na sprzęt z innej galaktyki bo zielone ufo-ludki drogo za kuriera biorą to pokaże wszystkim że i Jaxonem można połowić.
Już niedługo,model wybrałem jeszcze tylko muszę pojechać kupić. (2013/03/09 12:27)

Arcymisiek


..."Jaxon klepie w Chinach tani sprzęt na wschodni rynek i z wiadomych powodów ma powodzenie."...
No tak, a pozostałe firmy sprowadzają sprzęt z innej galaktyki, wyprodukowany według najnowszych technologii i z kosmicznych materiałów.
Chyba sobie zamówię jakiś taki wypasiony sprzęt. ;)


Jak cie stać to sobie zamów,a jak nie to się dalej baw jaxonami.:)które bez bajeru oferują kije z 70 mln psi za 100zł heheh:):)

(2013/03/09 12:36)