Zaloguj się do konta

Feeder na rzekę-da się nim łowić na spławik?

utworzono: 2011/06/24 10:28
piotrek dh

Witam !
Kupiłem wędkę fedder 3,30m, i mam pytanie czy da rade na rzece głębokość nawet 2m, chciał bym łowić na spławik kilka srutów na żyłce tak do 4/5g i haczyk,... chodzi mi o np brzane ,... bo w lipcu pasuje się wybrać na nią ;) Pozdro ! [2011-06-24 10:28]

A wędkowałeś już kiedyś? Masz kartę wędkarską? [2011-06-24 11:04]

pmizera87

Feeder służy zasadniczo do połowu na grunt z koszyczkiem zanętowym. [2011-06-24 11:07]

piotrek dh

łowie na spinning,...
karte mam jak bym nie miał nie łowił bym,...
a na staw da sie coś połowić fedderem ?? jak tak to jakie rybki ? chodzi mi o staw w starym sączu ten większy ,... [2011-06-24 11:24]

piotrek dh

bo na stawie na spinning to tylko mi okoń siadł fartem na małą obrotówke,.. [2011-06-24 11:27]

perwer

łowie na spinning,...
karte mam jak bym nie miał nie łowił bym,...
a na staw da sie coś połowić fedderem ?? jak tak to jakie rybki ? chodzi mi o staw w starym sączu ten większy ,...



Piotrek widze że zalogowałeś sie dzisiaj i tak na dziko w parzyłeś z tym feederem.
W miare na spokojnie okreś o co Ci konkretnie chodzi o to co piszesz to kilka wątków jak groch z kapustą. Spining,spławik ,feeder,jakie rybki itd....
 Ogólnie wędke feeder da sie przerobic na spławik ,szczególnie te najlepiej do cw 40-80gram. Wedka węglowa (bo tylko o takiej mowa),jest tez leciutka i o dobrych parametrach pracy szczytowej.Oczywiście ta wędka słuzy do połowu gruntowego na tak zw;drgająca szczytówkę i w zasadzie ma takie przeznaczenie--ale od biedy idzie.

czy na federze idzie łowic na stawie-to pytanie jest głupie-bez urazy.Wszędzie idzie łowić na feederze o ile dany zbiornik nie jest zarośnięty.Na rzece tez możesz łowić -tutaj wyznacznikiem sa parametry (CW) danej wędki.

Na jakie ryby sie nastawiać-a jak myślisz ...Z kąd na portalu ktos ma wiedzieć na jaką rybe ty sie chcesz nastawić?...na co zanęcisz ,jaka dasz przynęte takie ryby będziesz łowił...
[2011-06-24 11:57]

ryukon1975

Ja rzadko łowię ze spławikiem i nie kupuję specjalistycznych kijów do tej metody.Do łowienia ze spławikiem używam właśnie feederów i nie widzę w tym żadnego problemu.Oczywiście potrzebny jest lekki kij nie podrzędnej klasy gdzie feeder 3,9 m waży 0,5 kg .Odpowiednio dobrana szczytówka i ciężar zestawu by wszystko współgrało ze sobą.
[2011-06-24 12:02]