Zaloguj się do konta

Feeder na płocie ok. 100 zł

utworzono: 2014/05/14 15:13
Leniwy

Witam. Poszukuję jakiegoś kijka feederowego głównie do łapania płoci(20 - 25 cm) z gruntu na koszyczek oraz mniejszych leszczyków. Nie dysponuje dużą ilością  gotówki, dlatego muszę się zmieścić w kwocie max 120 zł. Najlepiej z taką szczytówką, która da rade zaciąć płotkę ale też przy odrobinie szczęścia wytrzymywałaby przy holu amura/karpia (choć bardzo bardzo bardzo rzadko).

 Dzięki za pomoc
[2014-05-14 15:13]

przemo1980

Na jakich wodach będziesz wędkował ?

[2014-05-14 15:24]

Leniwy

Na jakich wodach będziesz wędkował ?




Zalew około 10 ha max 5 m głębokości, średnio 2 - 3 - 4
[2014-05-14 15:25]

Do łowienia płoci to najlepszy byłby picker, ale jeśli chcesz łowić trochę większych ryby to polecam lekkiego feedera, dzięki któremu będziesz miał więcej możliwości łowienia niż na pikerze. Jeśli chces złowić te najmniejsze płotki to koniecznie musi być miękka i cienka szczytówka. A w feederach do 100zł niestety takie nie występują (ja przynajmniej nie spotkałem ), dlatego dobrą opcją jest kupno feedera do kórego możesz dokupić najmiększą szcztówke w sklepie wędkarskim która kosztuje poniżej 20zł.
[2014-05-14 15:33]

przemo1980

Daleko trzeba posyłać zestaw ? Jeżeli nie koniecznie to może picker ?
[2014-05-14 15:34]

Leniwy

Do łowienia płoci to najlepszy byłby picker, ale jeśli chcesz łowić trochę większych ryby to polecam lekkiego feedera, dzięki któremu będziesz miał więcej możliwości łowienia niż na pikerze. Jeśli chces złowić te najmniejsze płotki to koniecznie musi być miękka i cienka szczytówka. A w feederach do 100zł niestety takie nie występują (ja przynajmniej nie spotkałem ), dlatego dobrą opcją jest kupno feedera do kórego możesz dokupić najmiększą szcztówke w sklepie wędkarskim która kosztuje poniżej 20zł.


Tylko z drugiej strony jak mi weźmie amur (są tu takie 5 kg ale rzadko biorą) to boję się, że picker może nie wytrzymać. Kolega ma Feedera bodajże Kongera carbomaxxa do 90g i łapie na niego ładne płocie.

"Jeśli chces złowić te najmniejsze płotki" te najmniejsze to znaczy według ciebie ilu centymetrowe? U mnie na zalewie taki klasyk to coś około 17 cm biorą też i mniejsze i większe.



"Daleko trzeba posyłać zestaw ? Jeżeli nie koniecznie to może picker ?"
A czy pickerem nie da się daleko rzucać?
- Słyszałem że picker to lżejsza odmiana feedera. Różni się czymś innym jeszcze?

U mnie bardzo często wieje silny wiatr, chciałbym aby nie wykluczał mi on wędkowania ;d.
[2014-05-14 15:50]

przemo1980

Tak jak sam napisałeś ,że " picker to lżejsza odmiana feedera" to i proste ,że wędzisko jest delikatniejsze o mniejszym c.w.  To i rzucanie zestawu wygląda inaczej.
[2014-05-14 15:57]

Leniwy

Tak jak sam napisałeś ,że " picker to lżejsza odmiana feedera" to i proste ,że wędzisko jest delikatniejsze o mniejszym c.w.  To i rzucanie zestawu wygląda inaczej.


 To co byś wobec tego poradził? Lżejszy feeder (ile cw?) czy najcięższy picker?
[2014-05-14 15:59]

przemo1980

Wymieniłeś też już jeden model feedera (posiada go twój kolega).
W tej kwocie wielkiego wyboru nie będziesz miał, a skoro koledze się sprawdza (dobrze sygnalizuję brania) , a chcesz coś powiedzmy pośredniego to o co chodzi?
[2014-05-14 16:04]

gnusmas

http://allegro.pl/wedka-feeder-konger-arcus-feeder-360-90g-gruntowa-i4164062496.html

ten kosztuje 129 zl raczej uniwersalny lepiej dorzuc te 30 zl

[2014-05-14 16:04]

Ja bym proponował jakiegoś lekkiego feedera np. do 70g albo 80g max
[2014-05-14 16:07]

Leniwy

Ja bym proponował jakiegoś lekkiego feedera np. do 70g albo 80g max



A czy 90g CW by się nadało?

Mógłbyś podać jakiś konkretny model?
[2014-05-14 17:01]

Zielan

Ja bym Ci polecił ten feederek. Nie jest pałowaty a najczulsza szczytówka nada się na płotki.
 http://www.na-ryby.com/pl/p/Wedka-Kinetik-Feeder-Robinson/4626 [2014-05-14 17:16]

Leniwy

Ja bym Ci polecił ten feederek. Nie jest pałowaty a najczulsza szczytówka nada się na płotki.
 http://www.na-ryby.com/pl/p/Wedka-Kinetik-Feeder-Robinson/4626



To już dla mnie zbyt drogo. Pisałem, że jestem w stanie wydać coś koło 100 zł, max 130.
[2014-05-14 17:21]

Ja bym proponował jakiegoś lekkiego feedera np. do 70g albo 80g max



A czy 90g CW by się nadało?

Mógłbyś podać jakiś konkretny model?



90g też w ostateczności moim zdanie dało by rade, co do konkretnego modelu to za tą cenę nic na razie nie przychodzi mi do głowy, jak bym wpadł na coś sensownego za te pieniądze to dam znać .


Pozdrawiam Boczny trok
[2014-05-14 18:03]

Leniwy

Ja bym proponował jakiegoś lekkiego feedera np. do 70g albo 80g max



A czy 90g CW by się nadało?

Mógłbyś podać jakiś konkretny model?



90g też w ostateczności moim zdanie dało by rade, co do konkretnego modelu to za tą cenę nic na razie nie przychodzi mi do głowy, jak bym wpadł na coś sensownego za te pieniądze to dam znać .


Pozdrawiam Boczny trok



To lepiej będzie jak poczekam na Twoją propozycję. W końcu lepiej poczekać niż kupić byle co :).
[2014-05-14 18:27]

Jakub Woś

Zerknij na coś z tej serii:
http://www.robinson.pl/index.php?id=851#
[2014-05-14 18:38]

trawkad

Jak kolega wyzej pisał Robinsona bym polecił. Ostatnio kupiłem sobie Robinsona DYnaCore 3,60m 45-120g wyrzutu. Dałem za niego 95zł w sklepie. Jest bardzo czuły i lekki. To mój pierwszy feeder i jestem bardzo zadowolony. Na średniej szczytówce płotki po 20cm spokojnie zacinam nim. Leszczyki tej wielkości tez.
[2014-05-14 19:52]

Sitownik

Ja posiadam Konger Patrol. Kijek tani ale musiałbyś kupić do niego szczytówke cieńszą bo jest dosyć sztywny. [2014-05-14 20:39]

Jędrula

Na płocie tylko picker , w razie czego amura czy karpia 5-cio kilowego spokojnie wyciągniesz . Wczoraj  parę karpi -  trójek wyciągnąłem bez żadnego problemu . Jeżeli rzucasz do 30-40 metrów to bierz spokojnie pickera , oczywiście feeder jest bardziej uniwersalny ale picker to finezja i szybkość . [2014-05-14 20:46]

cyprinus m

Witam. Poszukuję jakiegoś kijka feederowego głównie do łapania płoci(20 - 25 cm) z gruntu na koszyczek oraz mniejszych leszczyków. Nie dysponuje dużą ilością  gotówki, dlatego muszę się zmieścić w kwocie max 120 zł. Najlepiej z taką szczytówką, która da rade zaciąć płotkę ale też przy odrobinie szczęścia wytrzymywałaby przy holu amura/karpia (choć bardzo bardzo bardzo rzadko).

 Dzięki za pomoc













Litości koledzy. 
Fe-der ciężarka denka rzeczna na leszcze karpie itp.


To tak jak bym chciał przystosować dorszowy  kutrowy zestaw Baltica ma połów leszczy w Wiśle,  darujcie sobie.
Płoć to płoć potrzebuje delikatnego sprzętu.



[2014-05-14 21:24]

notaki

Tylko z drugiej strony jak mi weźmie amur (są tu takie 5 kg ale rzadko biorą) to boję się, że picker może nie wytrzymać. (...).


Nie używasz przyponu ? [2014-05-14 21:33]

Leniwy

Tylko z drugiej strony jak mi weźmie amur (są tu takie 5 kg ale rzadko biorą) to boję się, że picker może nie wytrzymać. (...).


Nie używasz przyponu ?



Jak nie, jak tak :).

Ale i tak chyba zdecyduje się na feedera. Będzie nim Konger Carbomaxx 3.6 90g. Kolega ma takiego i łapie na niego ładne płotki - brania jest ładnie widać na szczytówce. Plus jest taki, że będę miał jeszcze spory zapas mocy + dalekie rzuty.


Jeśli ktoś ma lub miał tego feedera to prosiłbym o jakieś opinie. Czy to będzie dobry wybór w tej cenie?

Więcej niż 130zł nie jestem w stanie przeznaczyć na samą wędkę, bo muszę kupić jeszcze kołowrotek, podpórki, pokrowiec, żyłkę, parę koszyczków no i coś na przypon, trochę dużo tego. Swoją przygodę z feederem dopiero będę zaczynał, nie wymagam dużo, po prostu spodobała mi się ta metoda... Cisza, spokój, zarzucam feederka; a później obok spławik w ręce i heja :). Coś pięknego.
[2014-05-14 22:16]

Leniwy

@Odświeżam.

Myślę cały czas nad Konger feeder carbomaxx. Proszę o opinie, czy się nada :D
[2014-05-18 14:06]

Leniwy

Zastanawiam się nad Konger Carbomaxx i Konger Patrol. Który będzie lepszy? A może jakiśinny? W budżecie max 150 zł.
[2014-05-23 16:14]

sebaworoch

Nie wiem skąd jesteś. W Gliwicach na św.Katarzyny kupisz fajne mikado do 150zł. Kije tam są dużo tańsze niż w necie. [2014-05-23 16:32]