Feeder na Bug - jaki ?

/ 5 odpowiedzi
Witam. 
Poszukuje feedera do łowienia na Bugu. Pomóżcie bo już jestem cały głupi im więcej czytam tym mniej wiem. 

Jaki c.w. na Bug? Łowie na odcinku od Woli Uhruskiej do Skryhhiczyna. 

Stary feederek to Konger Vectron , który niestety w piątek mi się złamał;(, a poszukuje wędki o podobnej charakterystyce chodzi mi o to żeby się taki "gumowaty" nie robił jak się nim wstrząśnie. 
Budżet taki do 200-250 zl. 
Pozdrawiam
Kwinto76


Podłączam się pod temat - jaki cw feedera na Bug (bardziej okolice Mierzwic)? (2012/08/21 10:15)

Morciaty


Ja na Bugu w okolicach Dubienki, Uchańki i Skryhiczyna łowię feederem JAXON INSPIRA FEEDER c.w. 60-150g. Uważam, że ciężar wyrzutu nie powinien być mniejszy niż 50g, ponieważ Bug to rzeka o bardzo dużym uciągu kiedy ma wysoki stan wody tak jak teraz. Do tego dochodzą liczne zaczepy, z którymi trzeba sobie radzić. Owszem, są też odcinki, w których nurt jest mniej wartki jak np. w okolicach Gródka k. Hrubieszowa gdzie łowiłem z koszyczkami o masie 30g. Jednak w okolicach w których łowię nie schodzę poniżej ciężaru 60g a zdarza się czasem założyć i 80g koszyczek. Jeśli łowię zestawem z ciężarkiem typu oliwka (zestaw sumowy) to zakładam nawet 100g. (2012/08/21 10:33)

meteo76


Morciaty jeśli piszesz ze teraz jest wysoki stan wody na Bugu no to chyba nie widziałes wysokiej wody na tej rzece, mimo wszystko dzieki za odpowiedz tez tak myslalem ze c.w. ok 120-150 na Bug bedzie odpowiedni.Pozdrawiam  (2012/08/21 10:58)

BaraneQ


Górny c.w. 150 g wydaje się rozsądny. W Dorohusku zazwyczaj używałem koszyków od 60 do 100 g, w Dubience podobnie, ale tak jaki piszą inni trafaiają się rózne miejsca i czasami mniej a czasami więcej;) Takę 150-tką da rade rosądnie zarzucić koszykiem powiedzmy 120g bez obawy o sprzęt a jak delikatnie zarzuciś to i więcej ale nie polecam przekraczać parametrów wędki bo będzie klops alebo wędka się szybko "wyrobi".

 

(2012/08/21 11:21)

Morciaty


Morciaty jeśli piszesz ze teraz jest wysoki stan wody na Bugu no to chyba nie widziałes wysokiej wody na tej rzece, mimo wszystko dzieki za odpowiedz tez tak myslalem ze c.w. ok 120-150 na Bug bedzie odpowiedni.Pozdrawiam 


Podług tego co było dwa tygodnie temu JEST WYSOKI STAN WODY. Największą wodę jaką widziałem to w tamtym roku chyba. Moje wszystkie miejscówki były zalane. (2012/08/22 19:14)