Zaloguj się do konta

Feeder Mistrall czy Mikado?

utworzono: 2014/02/16 10:05
stanleyek

Witajcie ponownie.Kolejny raz mamy z bracmi dylemat.Kupiliśmy kilka teleskopów  a od 2 lat mamy kije 3 składowe tzw.karpiówki.W tym sezonie przyszedł czas na federy.Wiem że były wypowiedzi na temat federów przez 2 dni czytałem o Mikado ,Kongerach, Robinsonach.Mitchelach etc.Jednak temat nie wyczerpał moich wątpliwości dlatego do Was prośba Bracia wędkarze.Chcę kupić feedera  i tylko i wyłącznie zamierzam wydać na niego do 120 zł(sam kij) wiem że śą droższe , ale tylko tyle chcę przeznaczyć .Moje pytanie brzmi jesli chodzi o długość kija 360 (taka mi najbardziej odpowiada ze względu na haszcze  drzewa oraz  wygodę) i szczytówki - czy może mi ktoś wyjaśnić czym rózni się feeeder np Mikado z węglowymi szczytówkami od  np.Mistralla Xtreme? Rozumiem że będą głosy ze to najniższa półka itp ale  wierzę że sa tu na forum osoby które miały kontakt z Mistrallem  i Mikado .Proszę napiszcie opinię jak sie wam sprawdza w holu ryby i jakimi ciężarami(kosyczkami) wyrzucacie zestawy oraz czy szczytówki są dostępne gdyby cos przykrego się stało.Pozdrawiam i proszę o pomoc.DziękujęP.SCzym się rózni Mikado trython od Miakdo golden lion (jak nie tylko cena i korkiem na blanku?).Drodzy użytkownicy Mistralli proszę opiszcie swoje doświadczenie,

[2014-02-16 10:05]

kwas1981

Akurat tak się składa ze mam mistrala Xtreme 3.3m i mikado trython 3,6. Jak dla mnie mikado mi bardziej pasuje, lepiej widać brania, lepiej leży w dłoni, można dalej zarzucić i co dla mnie jest chyba najważniejsze nie jest taka sztywna jak mistrall. Więc bardziej polecał bym mikado.
 ( kumpel ma tego mistrala ale 3,6m i sobie go chwali )
[2014-02-16 13:05]

stanleyek

Witaj dziękuję CI za odpis, a czy mógłbyś mi powiedzieć czy te rzuty wykonywałeś tym samym ciężarem?Ponadto kij Twego kolegi ten 360 jak oceniasz?Bo właśnie te 360 mam na oku ,u mnie w sklepie nie mam możliwości zobaczyć na zywo kijków więc musze kupic przez neta.P.s jakie rybki poławiałeś tymi federkami?Co do Mikado czyżby był "miększy"?  :))))))) [2014-02-16 15:33]

kwas1981

lepiej kup mikado, tak jest bardziej miękki i hol ryby jest bardziej ekscytujący, dołączone szczytówki też są miększe a co za tym idzie lepiej widoczne są najdelikatniejsze brania, no i jest lepiej wykonany. przeważnie to wyciągałem ogromne karasie i małe karpie.
[2014-02-16 15:54]

kwas1981

rzucałem identycznymi ciężarami. weź mikado! nie będziesz żałował!!!
[2014-02-16 15:58]

rybol76

Czym się rózni Mikado trython od Miakdo golden lion (jak nie tylko cena i korkiem na blanku?).
Trython oprócz korka ma przelotki  o klasę wyżej, wzmocniony uchwyt kołowrotka,  ogólnie też polecam sprzęt mikado  

[2014-02-16 17:12]

malin84

tak jak pisze Gregor bierz mikado!o wiele lepszy niz mistrall 
[2014-02-16 17:26]

kwas1981

malin 84 to właśnie ten co ma tego mistrala 3,6m :-)
[2014-02-16 18:16]

stanleyek

No to ok:))))))Dziękuję Wam za pomoc więc temacik do zamknięcia a Wam jeszcze raz dziękuję:)))))))))Pozdrawiam.Połamania w 2014 i zdrówka:)))))))) [2014-02-16 19:41]

tench123

Ja także mam wędkę Mikado Trython 360 [2014-02-16 19:49]