Feeder Mikado - chodzi o jakość

/ 17 odpowiedzi

Witam !!!!

Koledzy powiedzcie mi która z wędek mikado(które zaraz wymienie) chodzi mi o DS jest wedką najwyższej jakości : vadium, uv,gryphon,silver eagle, sht? Sam mam uv light feeder 360/90 i jestem super zadowolony ale chce kupic drugą wędke i mam dylemat.

Waldi Fish

Jeśli jesteś z niej zadowolony (ultraviolet light feeder 360/90) i sprawdziła się, to nie widzę powodu, żebyś nie kupił drugiej takiej samej. Po zakupie nowego kija musimy się z nim oswoić, wyczuć go w czasie rzutów. W przypadku kupna drugiego, takiego samego kija, ten problem odpada. Chyba, że będziesz wędkować na rzekach o więcej niż średnim uciągu, wtedy potrzebny będzie Ci drugi kij o większym ciężarze wyrzutowym. Więc musisz się zastanowić czy ten argument, który podałem nie będzie wchodzić w grę. (2010/02/18 18:16)

tomeks

Witam
Bardzo zasadne jest to, co powiedział Waldi Fish. Jeśli jesteś zadowolony ze swojego feedera, to po co zmiany. No chyba, że jak zauważył Waldi, idziesz łowić na rzekę z dużym uciągiem, wtedy większy wyrzut  by się przydał. Jak zamierzasz łowić w wodach stojących, to ze swojej strony polecam pikerka Mikado Black Draft. Bardzo fajne wędzisko.
Pozdrawiam i połamania kija (byle nie na kolanie) (2010/02/19 22:55)

taraxacus

Więc tak; może powinienem napisać to na początku że nowy kij chcę uzywać podczas połowów w dzień jako ds (rownolegle do brzegu) a w nocy zrobic z niego grontówke np. z martwą rybką którą ustawie prostopadle do brzegu na podpórce z sygnalizatorem, i zastanawiam się czy jak kupie drugiego uv cw do 90 to czy on nie bedzie za delikatny do takiego połowu, a co do jakości wykonania to chce kupić kij tak samo porzadny jak uv albo lepszy bo nie planuje w krotkim czasie znowu kupna feedera. Dzieki za odpowiedzi, pozdrawiam 

(2010/02/20 09:19)

Waldi Fish

Twoje przemyślenia są słuszne. Faktycznie, jeśli kupisz drugi kij Mikado ultraviolet light feeder 360/90 to będzie on za delikatny do połowu gruntowego np. na martwą rybkę, nawet jeśli zastosujesz najsztywniejszą szczytówkę z dostępnych w feederze. Wędka do połowu drapieżników na martwą rybkę lub żywca musi mieć inne parametry niż feeder, w którym delikatna, drgająca szczytówka jest sygnalizatorem brania. Nie napisałeś jeszcze jakie drapieżniki i jakiej wielkości występują w zbiorniku, w którym chcesz je skusić na trupka. Jeśli nie są zbyt imponujących rozmiarów, to możesz spróbować, a jeśli większe, to przy zakupie drugiego feedera profilaktycznie zapytaj na ile czasu dają gwarancję, gdzie można dokonać napraw gwarancyjnych i czy nie będzie problemu z naprawą gwarancyjną złamanej szczytówki, jako, że przezorny zawsze ubezpieczony. Możesz też kupić drugiego feedera o znacznie większym ciężarze wyrzutowym, dzięki czemu może sobie lepiej poradzić z drapieżnikiem. Oczywiście fachowcy odradzą Ci stosowanie feedera do obu wymienionych metod, jako, że wg nich na klenia trzeba mieć inną wędkę, na okonia inną a na ukleję jeszcze inną. Właśnie na tym stoi cały przemysł wędkarski, żeby wciskać wędkarzom ciemnotę, że musi mieć jak najwięcej sprzętu, tak jakby okoń nie miał prawa być złowiony na wędką przewidzianą dla klenia itp. A kiedyś na zwykły kij leszczynowy wszystko się łowiło. Haha! (2010/02/20 12:16)

taraxacus

Mam zamiar łowic na opolskich jeziorach retencyjnych Otmóchow i Głębinów, gdzie zdarzają się szczupaki po 120cm a i sandacze po 90 cm , nigdy nie łowłlem na żywca ani ma martwą rybkę , tylko feeder a przeważnie spinning nie mam pojecia jaka ma być wedka do martwej rybki czy żywca moi starsi koledzy używają starych teleskopów z targu którymi cegłą by zarzucił ale oni to są spece i mówią mi że nie sprzęt łowi ryby tylko wędkarz i pewie maja racje :-) no ale nie kupie teleskopu z targu ....

Dzięki za rady . pozdrawiam aaa mam jeszcze jedno pytanie gdzieś na forum przeczytałem "że do gruntu kołowrotek nie powinien mieć za duzo łożysk bo przy łowieniu na grunt są duże obciażenia" to po co są te  łożyska żeby się lże kreciło czy sie myl sam sobie kupiłem na ten sezon okume epix pro z 10 łozyskami.

(2010/02/21 12:34)

taraxacus

A może wędka KONGER ARCUS FEEDER 390-180gr by się nadawała do łowienia w dzień na ds a w nocy jako zwykła gruntówka na drapierznika? tylko ona ma dwie szczytowki ciekawe czy na stojącej wodzie by zdała egzamin jak ds ? Pozdrawiam (2010/02/21 13:09)

Waldi Fish

Nadawałaby się, tylko przy połowie w dzień musiałbyś używać bardziej miękkiej z 2 dostępnych szczytówek, a do połowu drapieżnika bardziej sztywnej. Oczywiście przy delikatnych braniach nie będzie ona tak dokładnie wskazywać brania na wodach stojących w metodzie drgającej szczytówki jak ultraviolet light feeder 360/90. Ale jak już powiedziałem wcześniej, nie ma kija, który byłby idealnie dopasowany do 2 metod połowu wymagających sprzętu o innych parametrach technicznych. (2010/02/21 19:15)

taraxacus

Waldi Fish a jaką byś polecił wędke do połowów na żywca i martwą rybke , taką która by służyła tylko do takich połowów? Taką w rozsadnej cenie:-) pozdrawiam (2010/02/22 09:53)

użytkownik8590

kolego nie rozumiem po co uparles sie na DS do zywca ? przeciez sa kije typowo zywcowe. Jesli chodzi o otmuchow i glebinow to ci powiem ze...takie ryby jak podales to lowili 10 lat temu albo i lepiej teraz to zapomnij. JA mam kij typowo gruntowo-zywcowy mistrall dl. 3.3 cw 40-80gram i nim moge machac zywcem bez obaw. Jednak ten kij jest za krotki na jezioro wiec kup cos o dl min 3.6-3.9 (2010/02/22 10:24)

taraxacus

Kolego suhhar 91 cm sandacz padł 2 lata temu, złowiony przez mojego kolegę z pracy(na spinning z łodzi) widzialem fotki a szczupak około 120cm we wrześniu przez kolesia z Ołdzychowic też na spinning z łódki. Co do wedeczki to dzieki  za pomoc. Chyba bede musiał kupić dwa kije ds i na zywca. Pozdrawiam   (2010/02/22 13:57)

taraxacus

aa zapomniałem kolego jaki to model tego mistralla . pozdrawiam (2010/02/22 14:18)

użytkownik8590

o ile sie nie myle to jest xtreme long cast dlugosc 3.3 cw 40-80 (2010/02/22 21:24)

Mateo19517

Ja mam wędzisko Mikado feder i jestem z niej bardzo zadowolony jets bardzo wytrzymala wygodna w trzymaniu i bardzo lekka (2010/03/06 19:12)

bob369

mam dwa takie kijki mikado uv 420/120 i 420/110 na rzeke na staw jak znalazł bardzo chwale i polecam (2010/03/12 08:18)

mar83

Generalnie Mikado ma niezłe kije w tym przedziale cenowym.Nie kwestionuję wiedzy kolegów sądzę jednak,że patyk o cw 180 na na wieloryba Pozdrawiam (2010/03/12 22:58)

szczepcio

Super kijek jest też  Mikado UV heavy feeder 360/120.Posiadam je już parę lat i jestem bardzo zadowolony. (2010/03/13 06:56)

Waldi Fish

Też mam zaufanie do firmy Mikado, ponieważ posiadam kilka kijów tej firmy i złego słowa o nich nie mogę powiedzieć, bo jak do tej pory są niezawodne. Kije firmy Konger też cieszą się uznaniem wśród wędkarzy, a ponieważ obie firmy produkują mnóstwo kijów różniących się czasem szczegółami w każdej grupie, to wędkarz, zwłaszcza początkujący, który chce coś wybrać dla siebie, dostaje oczopląsu. (2010/03/13 12:10)