Feeder Ultraviolet

/ 18 odpowiedzi
Witam wszystkich i mam pytanko co do Fedeerka Mikado ultraviolet. Chodzi mi o pozytywne opinie i negatywne na temat tego kija i który ewentualnie wybrać c.w.90( 5 szczytówek) czy c.w.120g ( 3 szczytówki) chodzi mio łowienie tym kijkiem na jeziorkach i rzekach (Odra). Z góry dzięki
u?ytkownik5522


Ja mam mikado tylko inny model, nie nażekam ale na rzekę weź ten z c. w. 120 gr. bo ten do 90gr. to fajny kijek na wody stojące i na bardzo leniwe rzeczki a odra do nich raczej nie należy. Najlepiej to spraw sobie obydwie :) (2009/02/20 21:12)

bodzio0711


ja takim kijkiem łowię na rzekach już cztery lata mój kijek ma 140g wyrzutu jak do tej pory nie narzekam choć w tym roku go wymieniam na nowy innej firmy ,ale tylko dlatego że trochę się mi znudził,myślę że na odrę to dobry kijek,w każdym razie mi na wiślesię sprawdził. (2009/02/21 07:05)

u?ytkownik5769


Cześć.Mam bardzo złe doświadczenia z wędkami mikado to były wędki na spławik, Strasznie delikatne poczynając od mocowania kołowrotka,przelotki wypadały porcelanki a kończąc na łamliwych szczytówkach.W sklepie ktoś mi powiedział ,że to karton owinięty folią.Zostawiłem je nad wodą inni niech się męczą. Znalazły wędki dzieci na pewno mają frajdę.Pozdrawiam (2009/02/21 08:40)

sebek_k


Witam. Jeżeli feeder na rzekę to ten o cw. 120, a jak na Odrę to może i większy zależy jakie miejsce (uciąg), ogólnie wędeczek mikado tak jak "ACER00" nie polecam, nie mam do nich zaufania, kolega miał ich już kilka i wszystkie się po prostu rozsypały. Ogólnie nie polecam, można znaleźć wiele innych ciekawych feederów innych firm, które są naprawdę porządne. (2009/02/21 09:42)

u?ytkownik5769


Kolego ja łowię na KONGERA CW 120-150 . CW 120 na wisłe trochę słaby. Na rzekę o mocnym uciągu długość 3.90. (2009/02/21 11:01)

merdoczek22


A więc jaki Bys mi polecił jeśli nie z marki Mikado. Mam odległościówke Mikado Temptation i jestem z niej naprawde zadowolony ale nie jestem specem od sprzetu a feeder jest mi potrzebny dobry iz którego będe zadowolony więc jak możesz to polec mi jakiegos sprwadzonego feederka. z góry dzięki. (2009/02/21 11:47)

u?ytkownik5769


Tak jak napisałem. Konger jest O.K. Brat ma robinsona jest zadowolony. Konger ma mądrą cenę.Pozdrawiam (2009/02/21 14:18)

rychu


Ja mam 120g i jestem bardzo z niego zadowolony. Polecam. Pozdrowionka. (2009/02/22 11:12)

sebek_k


Ja również używam Kongera, polecam z niego Carbomaxx 360/120 jest naprawdę solidny ma też przystępną cenę. (2009/02/22 12:12)

Waldi Fish


Ja mam 2 wędki Mikado, łowiłem na nie już wiele razy i nic mi się nie łamie, nie rozpada. Jestem bardzo z nich zadowolony. Nie wiem jak trzeba używać wędki żeby je połamać. No chyba łowi się "po pijaku" i stanie na niej. (2010/02/17 00:35)

przemo1980


Na rzekę to napewno ten o większym c.w. Ja używam Mikado Golden Bay c.w.140g / 3.90m. Super kijek. Ultraviolet słyszałem że jest bardzo delikatny, ale to tylko tak słyszałem. (2010/02/17 10:23)

Waldi Fish


Jeśli będziesz łowić przeważnie na wodach stojących lub wolno płynących polecam ci Mikado Ultraviolet Light 360 lub 390.
Jest to lekki feeder wykonany z wysoko przetworzonego włókna węglowego, uzbrojony w przelotki SIC. Szybki i sztywny, charakteryzuje się małym ugięciem. Polecany do połowu na małych i średnich uciągach.
Parametry techniczne kija: długość: 360cm lub 390cm (zależnie co wybierzesz) , waga: 250g, ilość Sekcji: 3+5, dł. transp.: 126cm
ciężar rzutowy: do 90g, przelotki klasy SIC. Cena tego kija wynosi od około 180 zł zależnie gdzie kupisz. Kij bardzo lekki, świetna sygnalizacja brań. Poza tym posiada
pięć wymiennych szczytówek, dzięki czemu można zestaw dopasować do każdych warunków na łowisku.
Jeśli zamierzasz też łowić na Odrze polecam wersję z ciężarem wyrzutowym 120g.
(2010/02/17 15:01)

Waldi Fish


Dodam tylko, że jeśli będziesz łowić na Odrze w miejscach, gdzie jest większy uciąg wody, to będziesz potrzebować feedera o jeszcze większym ciężarze wyrzutowym. (2010/02/17 15:15)

Waldi Fish


Dodam tylko, że jeśli będziesz łowić na Odrze w miejscach, gdzie jest większy uciąg wody, to będziesz potrzebować feedera o jeszcze większym ciężarze wyrzutowym. (2010/02/17 15:15)

lokoko83


Ja również używam wędzisk mikado i złego słowa o nich powiedzieć nie mogę
Powiem więcej są o niebo lepsze od firmy jaxson robinson konger czy itp

Posiadam mikadówki z przed 15 lat i te  wyprodukowane od niedawna i nigdy mi się nie zdarzyło by któraś się połamała czy coś się w niej wyłamało.
Przyznam że starsze modele pod względem wykonani przewyższają nowsze modele ( chyba przez to że produkcje przenieśli z niemiec do chin) ale swoją akcją dalej mnie skłaniają do zakupu  ilekroć mam zamiar kupić sobie coś dobrego w przystępnej cenie

Mikado ultraviolet polecam dla osób które lubują się w akcjach szczytowych.
Sam osobiście posiadam ten model o dł. 4,2 m i mogę powiedzieć że przy najdelikatniejszej szczytówce z pewnością sobie poradzi na wodach stojących.


Nie będziesz żałował 




(2010/03/22 16:53)

u?ytkownik8590


lokoko83 a mozesz mi powiedziec jakie CW maja konkretne szczytowki ? mam Mikado trytoh i 3 szczytowski i ktora jaką ma cw ? (2010/03/22 17:54)

szymbor


a ja posiadam mikado multifeeder matrix555 c.w 80 360  .. jadę na niego już hmm 5 albo 4 sezon i jestem zadowolony :) pękła mi tylko raz końcówka szczytówki wymienne przy zarzucaniu ale to z mojej winy bo nie zauważyłem że żyłka się okręciła ... a tak to żadnych wad :) (2010/03/22 18:11)

lokoko83


lokoko83 a mozesz mi powiedziec jakie CW maja konkretne szczytowki ? mam Mikado trytoh i 3 szczytowski i ktora jaką ma cw ?

Producent nie podaje konkretnych granic ciężaru wyżutu
Zazwyczaj kolor szczytóki mówi nam o jej sztywności tj. kolor jaśniejszy (saladyn) - szczytówka delkatana, kolor ciemniejszy (czerwień) - szczytówka twardsza.
Można to sprawdzić poprzez trzymanie szczytówek za ostatnią przelotkę w pozycji poziomej, ta która najbardziej opadnie (zegnie się) będzie najdelikatniejsza, itd. (2010/03/26 19:44)