Zaloguj się do konta

Feeder Mikado- Ultraviolet czy Tachibana?

utworzono: 2012/02/16 20:42
Maly123

Ja Ci mogę polecić UV ma go Wujek i sobie chwali ;) [2014-03-04 18:35]

baits

najlepiej to 420 i powyzej 150g poszukaj w kijach kongera,robia fajne i mocne feedery
http://allegro.pl/wedka-konger-medalist-feeder-4-20m-150g-bydgoszcz-i3991846708.html
jest tez fajny kijek kongera który ma mozliwosc regulacji długosci pomimo ze to kij blankowy mozna dołozyc lub ujac odcinek przy dolniku i miec 360 lub 420 warty zainteresowania
http://allegro.pl/konger-medalist-multi-feeder-360-420-120g-nowosc-i3978972178.html
ja osobiscie dołożyłbym te 40 zł i kupiłbym tego pierwszego,napewno nie bedziesz załował zakupu,swietne kijki [2014-03-05 11:25]

Romuald55

Ja mam Mikado UV 3.90 z pięcioma szczytówkami.Łowiłem nim zarówno na wodach stojących jak i na Odrze metodą sygnalizacyjną na drgająca szczytówkę.Jego akcja jest ,że tak powiem prawie paraboliczną.Jest trochę miękki.Mimo to rzuca się nim daleko...60 metrów z koszykiem.Dobrze sygnalizuje brania.Hol ryby pewny.Dobrze amortyzuje odjazdy.Łowiłem kilku kilogramowe leszcze jak również płotki.

[2014-03-05 12:30]

Arcymisiek

Zauważyłem,że ten wątek ewoluuje. Na początku tytuł był:  "Jaki wybrać feeder" - chodziło o tani, w miarę solidny do 200zł, a teraz "Feeder Mikado - Ultraviolet czy Tachibana".
Mój wpis w tym wątku, można uznać za nie aktualny, bo nie w temacie.
Tak swoją drogą, to widzę na forum permanentne wałkowanie feederów Kongera, Jaxona i Mikado - nic mądrzejszego w sklepach nie ma? Albo  przesypane jest tymi patykam i nie widać. Drogie dzieci, te marki są na świecie nie znane, głównie wschodnia Europa takim wypasionym sprzętem wędkuje. Po jakimś czasie zaczną się pojawiać wątki: "Złamany rozklejony feeder Jaxona, Mikado",itp.
[2014-03-05 12:33]

Romuald55

Nie wiem Arcymisiek jaką firmę reprezentujesz,ja podzieliłem się spostrzeżeniami po roku łowienia akurat UV Mikado.Nie jest to mój jedyny feeder.I nie tylko Mikado.
[2014-03-05 12:54]

baits

Zauważyłem,że ten wątek ewoluuje. Na początku tytuł był:  "Jaki wybrać feeder" - chodziło o tani, w miarę solidny do 200zł, a teraz "Feeder Mikado - Ultraviolet czy Tachibana".
Mój wpis w tym wątku, można uznać za nie aktualny, bo nie w temacie.
Tak swoją drogą, to widzę na forum permanentne wałkowanie feederów Kongera, Jaxona i Mikado - nic mądrzejszego w sklepach nie ma? Albo  przesypane jest tymi patykam i nie widać. Drogie dzieci, te marki są na świecie nie znane, głównie wschodnia Europa takim wypasionym sprzętem wędkuje. Po jakimś czasie zaczną się pojawiać wątki: "Złamany rozklejony feeder Jaxona, Mikado",itp.

hmm..:)nie rozumiem zupełnie:) w wiekszosci wątków pytania o sprzet zadaja młodzi ludzie,którzy chca zasiegnac opini starszych kolegów i niestety dysponuja ograniczonym budzetem,dlatego tez pojawiaja sie w odpowiedziach marki wyzej wymienione,jezeli te marki nie sa znane jak mowisz na swiecie to beda znane, poniewaz te firmy bardzo sie zmieniły kiedys dragon czy mikado to był mocno sredni sprzet a teraz nie rózni sie od tych "znanych" oczywiscie mozna polecic młodemu karpiarzowi pytajacemu o kołowrotek np daiwa tournament ale po co? on go nie kupi bo zwyczajnie go na niego nie stac,druga sprawa jest taka ze wędkarz który ma juz doswiadczenie nie zada takiego pytania na forum moze ewentualnie sie tylko podpytac jak to czy tamto komus sie sprawuje,ma juz własne rozeznanie i wie czego szukac i wtedy moze inwestowac w finezyjny sprzet i rujnowac budzet domowy:)niestety zyjemy w kraju jakim zyjemy i trzeba sobie jakoś radzic,a tak juz w temacie zpytam pokaz mi kij odległosciowy "swiatowej" marki jak to nazywasz:) np w cenie 400 zł i powiedz w czym jest lepszy od wędziska dragona,wyprzedze Twoja odpowiedz.... niczym! włokna sa te same,technologia produkcji blanków ta sama,teraz w mikado z seri leksus masz nawet trachoidalne przelotki mam wklejanke mikado leksus do paprochowania ,kosztowała 140 zł im9.przelotki tracho,daiwy 3 krotnie drozsze moga sie schowac pod stól.pozdro [2014-03-05 12:57]

Romuald55

Kolego baits,mylisz się bardzo.Pomimo,że niestety, wszystko jest produkowane w Azji , jednak nazwa firmy to wielokrotność ceny.I to jest istotna różnica.FIRMA z tzw GÓRNEJ PÓŁKI.
To samo ale parę razy drożej za naklejkę firmową.
[2014-03-05 13:16]

Arcymisiek

Nie wiem Arcymisiek jaką firmę reprezentujesz,ja podzieliłem się spostrzeżeniami po roku łowienia akurat UV Mikado.Nie jest to mój jedyny feeder.I nie tylko Mikado.


Nie reprezentuje żadnej firmy, jestem zwykłym użytkownikiem. Personalnie nie mam do nikogo pretensji mówię ogólnie o tym co mnie powoli irytuje. Swoją drogą, nasz portalowy kolega @ryukon - dobrze wszystkim znany, pisał kiedyś o feederze Mikado UV, który praktycznie po kilku sezonach zaczął  mu
się  rozsypywać, stwierdzając tym samym, że jest wątpliwej jakosci... Osobiście jego opinię szanuje, bo ma w swojej kolekcji feedery różnych marek, a nie jak niektórzy, dorwali jednego, zachwalają nie mając punktu odniesienia w stosunku do innych marek.


PS. Przepraszam kolegę @ryukon 1975, że się na niego powołałem.

[2014-03-05 13:22]

Arcymisiek

..." pokaz mi kij odległosciowy "swiatowej" marki jak to nazywasz:) np w cenie 400 zł i powiedz w czym jest lepszy od wędziska dragona,wyprzedze Twoja odpowiedz.... niczym! włokna sa te same,technologia produkcji blanków ta sama,teraz w mikado z seri leksus masz nawet trachoidalne przelotki mam wklejanke mikado leksus do paprochowania ,kosztowała 140 zł im9.przelotki tracho,daiwy 3 krotnie drozsze moga sie schowac pod stól.pozdro"...


I tu się mylisz, włókna węglowe są różnej jakosci,a przetwarzanie,(cała technologia ich przetwarzania i budowy) też różna. Nie rzadko ceny samych "suchych,nieuzbrojonych" blanków dobrej marki są 5cio krotnie droższe niż dobry kij mikado, lub jakiś konger.



[2014-03-05 13:30]

mazi686

Zauważyłem,że ten wątek ewoluuje. Na początku tytuł był:  "Jaki wybrać feeder" - chodziło o tani, w miarę solidny do 200zł, a teraz "Feeder Mikado - Ultraviolet czy Tachibana".
Mój wpis w tym wątku, można uznać za nie aktualny, bo nie w temacie.
Tak swoją drogą, to widzę na forum permanentne wałkowanie feederów Kongera, Jaxona i Mikado - nic mądrzejszego w sklepach nie ma? Albo  przesypane jest tymi patykam i nie widać. Drogie dzieci, te marki są na świecie nie znane, głównie wschodnia Europa takim wypasionym sprzętem wędkuje. Po jakimś czasie zaczną się pojawiać wątki: "Złamany rozklejony feeder Jaxona, Mikado",itp.

hmm..:)nie rozumiem zupełnie:) w wiekszosci wątków pytania o sprzet zadaja młodzi ludzie,którzy chca zasiegnac opini starszych kolegów i niestety dysponuja ograniczonym budzetem,dlatego tez pojawiaja sie w odpowiedziach marki wyzej wymienione,jezeli te marki nie sa znane jak mowisz na swiecie to beda znane, poniewaz te firmy bardzo sie zmieniły kiedys dragon czy mikado to był mocno sredni sprzet a teraz nie rózni sie od tych "znanych" oczywiscie mozna polecic młodemu karpiarzowi pytajacemu o kołowrotek np daiwa tournament ale po co? on go nie kupi bo zwyczajnie go na niego nie stac,druga sprawa jest taka ze wędkarz który ma juz doswiadczenie nie zada takiego pytania na forum moze ewentualnie sie tylko podpytac jak to czy tamto komus sie sprawuje,ma juz własne rozeznanie i wie czego szukac i wtedy moze inwestowac w finezyjny sprzet i rujnowac budzet domowy:)niestety zyjemy w kraju jakim zyjemy i trzeba sobie jakoś radzic,a tak juz w temacie zpytam pokaz mi kij odległosciowy "swiatowej" marki jak to nazywasz:) np w cenie 400 zł i powiedz w czym jest lepszy od wędziska dragona,wyprzedze Twoja odpowiedz.... niczym! włokna sa te same,technologia produkcji blanków ta sama,teraz w mikado z seri leksus masz nawet trachoidalne przelotki mam wklejanke mikado leksus do paprochowania ,kosztowała 140 zł im9.przelotki tracho,daiwy 3 krotnie drozsze moga sie schowac pod stól.pozdro

Zgadzam się iż wątek nabrał nieco innego kierunku , a co do tytułu to admin zmienił jego treść .
Nie jestem małolatem mam 32 lata , a forum jest po to żeby pomagać innym mniej doświadczonym wędkarzom tak myślę. Dzięki za info . Pozdrawiam.

[2014-03-05 14:48]

mazi686

Dziękuję wszystkim za wyczerpujące odpowiedzi , w związku z wieloma pozytywnymi opiniami zdecydowałem się na zakup "

Mikado ULTRAVIOLET Feeder 360/90

i jednocześnie uważam wątek za zamknięty .

[2014-03-05 14:58]

baits

..." pokaz mi kij odległosciowy "swiatowej" marki jak to nazywasz:) np w cenie 400 zł i powiedz w czym jest lepszy od wędziska dragona,wyprzedze Twoja odpowiedz.... niczym! włokna sa te same,technologia produkcji blanków ta sama,teraz w mikado z seri leksus masz nawet trachoidalne przelotki mam wklejanke mikado leksus do paprochowania ,kosztowała 140 zł im9.przelotki tracho,daiwy 3 krotnie drozsze moga sie schowac pod stól.pozdro"...


I tu się mylisz, włókna węglowe są różnej jakosci,a przetwarzanie,(cała technologia ich przetwarzania i budowy) też różna. Nie rzadko ceny samych "suchych,nieuzbrojonych" blanków dobrej marki są 5cio krotnie droższe niż dobry kij mikado, lub jakiś konger.



Arcymisiekto o czym opowiadasz jest stosowane przy produkcji wędzisk powyzej 1000złRomuald55 nie myle sie i dobrze o tym wiem,temat jest na tyle rozległy ze ciezko opisac go w jednym poscie
 w cenie sprzetu z dolnej i sredniej półki blanki sa identyczne i pochodza z tych samych fabryk czy to daiwa za 300zł czy to mikado to jest to samo,moga byc inaczej malowane,moga miec inne omotki,przelotki itd tak jest ze wszystkim na rynku wszystko to china,wystarczy wziąc do reki katalog chińskich produktów znajdziemy tam wszystko tylko inaczej pomalowane i bez etykiet znanych producentówoczywiscie sa firmy które robia sprzet według własnych norm i wzorów znany wszystkim st.croix  [2014-03-05 22:18]