Feeder Mikado- Ultraviolet czy Tachibana?

/ 37 odpowiedzi
WitamPoszukuję feedera na wody stojące, raczej w wersji light, chociarz w miejscach, w których łowię spotkanie z karpiem nie należy do rzadkości. Mam swoje dwa typy- Mikado ultraviolet 360 do 90 lub 120 g-mikado tachibana 360 do 90 lub 120 gCzy te feedery bedą w stanie sprostać ewentualnemu karpiowi? zależy mi tez na finezji wędkowania. proszę o opinie posiadaczy rzeczonych feederów, wszelka pomoc mile widziana. Z góry dzięki!
ryukon1975


Miałem mikado Ultraviolet ,dokładnie model 3,9 m cw.120 g.Nie kupuj tego,beznadziejna jakość,to nie tylko moja opinia bo kilku innych kolegów na forum też źle się na temat tej serii wypowiadało.
Tego drugiego nie znam. (2012/02/16 21:08)

karpikxy


cześć. łowie na Mikado ultraviolet 360 do 90 i uważam ze kijek jest przyjemny wyrzut wystarczy Ci jak na wodę stojącą. lecz z tą finezją z każdym feederem będzie cierzko. napisz mi coś więcej na temat na jakom żyłkę zamierzasz łowić, przypon, haczyk, jakie ryby wielkościowo najczęściej się trafiają, rodzaje i na jaką odległość chcesz rzucać. dla mnie wędka finezyjną jest picker do 60g żyłka 0.16 przypon 0.14 (2012/02/16 21:08)

karlik


Witam kolegę  , posiadam federka ultraviolet   do 90 g  bardzo fajny kijek 5 szczytówek duża przyjemność podczas wędkowania można dopasować na wody stojące jak i na rzeką , polecam


 Pozdrawiam (2012/02/16 21:10)

LukaszMag


Witam!
2-3 tygodnie temu kupiłem Tachibanę Heavy Feeder 3,9m.
Szukałem wędziska szybkiego, dosyć sztywnego. Taka właśnie jest Tachibana. W rękach miałem zarówno wersję Light /do 90g/ i Heavy /do 120g/. Szczerze mówiąc różnica sztywności jest dosyć znaczna.
Tachibana z zapasem 5 szczytówek stwarza wrażenie dosyć uniwersalnego kija. Na sucho jestem zadowolony. Mam na swym koncie już jakieś doświadczenie w łowieniu feederem, kilka kijów widziałem, łowiłem nimi stąd taka opinia. Szczytówki dobrze spasowane. Dają się bezproblemowo, sztywno osadzić w wędzisku. Same łączenia segmentów również nie wykazują niedociągnięć. Taką sytuację zauważyłem np. w Kongerze Spirado. Wędzisko za 160-170zł pomimo wielu prób dobrego łączenia bezczelnie klekotało.
Wykończenie kija kosztującego circa 200zł mogłoby być nieco lepsze. Chociaż np. na korek złego słowa nie powiem. Jest ładny, dobrej jakości, posiada niewiele porów i szpachli. Sam design wędziska prosty, stonowany- męski ;-) Omotki i ich lakier w moim egzemplarzu są równe. Wykończenie dolnika ładne i mocne, chociaż specjalnie szału nie ma. Wielki plus w moich oczach to mocowanie kołowrotka, a raczej jego typ. Nie jest to niestety żadne Fuji, a jakiś zwykły kitajec. Młynek siedzi sztywno- mierzyłem swoje Okumy, Trabucco, Mistralle.
W ręce wędzisko leży nawet nieźle. Jest lekkie, może nawet jakimś trafem wyważone ;-) Wygodnie pasuje do zaciśniętej nań dłoni.
Ogólnie jestem zadowolony z wydanych pieniążków. Mam nadzieję, że nad wodą nie będzie gorzej. Wcześniej obejrzałem kilka, kilkanaście różnych wędek. Miałem z czego wybrać.
Mam nadzieję, że w jakiś sposób pomogłem. (2012/02/16 21:46)

1z2z3z4


używam i polecam ultravioleta 120g (2012/02/17 08:33)

mar83


używam i polecam ultravioleta 120g (2012/02/17 17:44)

duszek83


a ja polecam tachibane posiadam od roku model 3.90 do 120g  i nie powiem zlego slowa. bardzo fajna wedka tak jak kolega wczesniej napisał dobrze wykonana,spasowana i dosc uniwersalna. przez caly rok testowalem ja na wisle i dawała rade. nie wiem jak to jest ale rok temu tez mialem dylemat czy tachibana czy uv z tego co sprzedawcy mowili to tachibana jest nastepca uv a ile w tym prawdy to nie wiem. z serii uv mam odleglosciowke ale tu nie ma co porownywac do feedera. (2012/02/17 18:38)

haja


Nie wybieraj Ultraviolet - mówił mi sprzedawca w dużym sklepie wędkarskim że jest sporo reklamacji na tą wędką. Tachibanę mi polecał jako dużo lepszą. Zresztą znawca wędzisk Mikado - Przemo z tego forum też przestrzega przed ultravioletem, chociaż inne wędki mikado poleca (2012/02/17 19:49)

mopsik


WITAM.Ja mam ultraviolet od 1,5 roku i jak narazie nic złego nie mogę powiedzieć.lekki kijek...do 90 gr..rzucam koszykiem 60 gr załadowany do pełna..czyli jakies 100 gr i kijek naet nie jęknie.mam też Match ultraviolet 4,5 m...też świetny.Lekki bardzo fajnie pracuje.Dziwie się ocenom że kij jest słaby.Ultraviolety to starsze modele...pewnie sprzedawca nie może go zamówić w hurcie więc go obrzydza byś kupił nowy model ogólnie dostepny.jak masz okazje kupić ultraviolet taniej niż tachibanę...nie zastanawiaj się. (2012/02/17 20:11)

przemo1980


Nie wybieraj Ultraviolet - mówił mi sprzedawca w dużym sklepie wędkarskim że jest sporo reklamacji na tą wędką. Tachibanę mi polecał jako dużo lepszą. Zresztą znawca wędzisk Mikado - Przemo z tego forum też przestrzega przed ultravioletem, chociaż inne wędki mikado poleca

:))) (2012/02/17 20:46)

Killer45


witajcieDzięki ze tak szybko odpowiedzieliście na moje pytanko. Rzeczywiście ostatnio zastanawiałem się nad tachibaną, bo ciekawi mnie wersja 3.60 do 120 gram, bo model ten, w przeciwieństwie do bliżniaczego ultravioleta ma 5 a nie 3 szczytówki w tej wersji wyrzutu. Przyznaje, że wolałbym mieć tzw "zapas mocy" w wędzisku, żeby ewentualnie rzucić cięższym koszykiem.Po drugie bardziej pasuje mi mocowanie kołowrotka w tachibanie. Jednak o ultraviolecie słyszalem tez wiele dobrego, ale dla mnie 90 g to chyba za mało. Takie pytanko: jak jest z czułością szczytowek w obu modelach? (2012/02/17 22:29)

macros111


używam i polecam ultravioleta 120g

Nie uzywam i nigdy nie bede uzywal!!!

(2012/02/19 06:47)

kazg55


używam i polecam ultravioleta 120g

 

używam i polecam ultravioleta 120g

używam i polecam ultravioleta 120g

(2012/08/20 13:02)

bednar14


Ja miałem okazje łowić na ultavioleta i holować amurka takiego pod 40 cm no mi się praca tego kija podobała ale miałem okazję też łowić tachibaną i holować leszczyka niedużego. Lepiej rzucało mi się tachibaną ale przy holu rybki bardziej mi się podobała praca UV choć wiadomo że nie ma co porównywać leszcza z amurem ;-) Na twoim miejscu wybrał bym tachibanę do 120. (2012/08/20 14:11)

u?ytkownik133155


Najnowszy sprzęt wędkarski i nawet 25 % rabatu ! 
ZAPRASZAM !!! 
http://retrix.pl/ret
(2012/08/23 07:07)

u?ytkownik97230


Witam!!!
Mam pytanie co do Mikado UV feeder i Tachibana feeder jak jest różnica między akcjami tych wędzisk. (2012/10/19 23:15)

rusikus


uzywam ultraviolet 3.6 do 120g
bez zastrzezen

sprzedawcy czesto gesto polecaja jakies wedziska bo poprostu musza je sprzedac (pozbyc sie nadmiaru), kasa sie liczy ^^ (2012/10/19 23:26)

maciek2544


Mam ultraviolte jest to dobry kij na poczatek bo jak ktos juz się dobrze nauczy łowić na feeder raczej już nie będzie on starczał ja będe go zmianiał a nastepnym sezonie. Jest dobry ale też rewelacji nie ma :D (2012/10/20 00:57)

mazi686


Witam serdecznie !!!!!!!! 
W tym sezonie zamierzam rozpocząć przygodę z feederem . W związku z tym proszę was forumowiczów o pomoc w doborze wędki .
Mój budżet to 200 zł za kij , będę łowił na jeziorach oraz na rzece Noteć .
Mam parę typów , lecz zastanawiam się nad długością 360 czy 390 . Proszę o wskazówki  , każda dla mnie będzie pomocna.Mikado czy Mikado

Z góry dziękuję i pozdrawiam. (2014/03/04 16:18)

mazi686


Witam serdecznie !!!!!!!! 
W tym sezonie zamierzam rozpocząć przygodę z feederem . W związku z tym proszę was forumowiczów o pomoc w doborze wędki .
Mój budżet to 200 zł za kij , będę łowił na jeziorach oraz na rzece Noteć .
Mam parę typów , lecz zastanawiam się nad długością 360 czy 390 . Proszę o wskazówki  , każda dla mnie będzie pomocna.Mikado czy Mikado

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

A może jakieś inne typy ? (2014/03/04 16:27)

Orsi1


do tej trójki dodałbym jeszcze mikado golden bay jednak nie wydaje mi się żebyś potrzebował wędki o cw 150gNa Twoim miejscu wybrałbym UV (2014/03/04 16:45)

mazi686


do tej trójki dodałbym jeszcze mikado golden bay jednak nie wydaje mi się żebyś potrzebował wędki o cw 150gNa Twoim miejscu wybrałbym UV

Myślę że do 100 g to max . (2014/03/04 16:49)

u?ytkownik19835


W UV jedyny minus to słabe stopki w przelotkach,szybko się wyginają,miałem 2 takie feederki i w obu była ta sama sytuacja.Poza tym seria bardzo udana,Tachibany nie znam.Zerknij na ofertę Kongera,bardzo dobre kije za rozsądne pieniądze.Pozdrawiam (2014/03/04 18:18)

Arcymisiek


Trudno doradzić jaki feeder jest najlepszy do wędkowania w jeziorze, jak i zarówno w rzece. Na jeziora stosuje się raczej "miękkie" kije - light do 70g, lub medium do 100g wyrzutu. Na rzece(zależnie od charakteru)potrzebny jest raczej silniejszy, twardszy kij, typu heavy, albo extra heavy, którym będziemy mogli wyrzucić na tyle ciężki koszyk, żeby na nie dryfował z prądem rzeki. Myślę, że tu możesz na początek spróbować kij medium. I jeszcze taka moja mała propozycja. Poleciłby ci taki kijaszek: http://www.wedkarskisprzet.pl/product_info.php?products_id=2164 Nie jest drogi i ma troszke niedoróbek, ale ma mocny blank i idzie nim połowić + 2 lata gwarancji PS. Dodałem filmik. Troszkę źle, bo po Rosyjsku, ale mniej więcej ilustruje jak się zachowuje kij w akcji i jakie ma wady. (2014/03/04 18:26)