Feeder Mikado Ultrafeeder 330

/ 9 odpowiedzi
gusto


Mikado cieszy się ogólnie dobrą jakością ja sam posiadam bolonkię Matrix 5m i nie narzekam ,co do twojej propozycji wydaje misie że się nada zarówno na jezioro jak i na rzekę (2011/04/15 15:33)

mar83


Generalnie większość wędek Mikado to dobre kije, no i mają tę przewagę.że są niezbyt drogie. Jeśli masz nieco więcej kasy polecam Mikado ultraviolet. Ten kij należy do jednych z lepszych w cenie do 200 zł Myślę,że nie będziesz zawiedziony. Pozdrawiam (2011/04/16 11:41)

MrCrasny


Kij na wodę stojącą- z rzeką bym uważał. Chyba że to będzie rzeka gdzie 30 gramowy koszyk będzie stał w miejscu. Niemniej jednak sprawia wrażenie solidnego sprzętu no i cena jest przystępna. Mógłby być tylko trochę dłuższy- tak do 3,60 m. (2011/04/16 12:10)

JaroDaw


Kij na wodę stojącą- z rzeką bym uważał. Chyba że to będzie rzeka gdzie 30 gramowy koszyk będzie stał w miejscu. Niemniej jednak sprawia wrażenie solidnego sprzętu no i cena jest przystępna. Mógłby być tylko trochę dłuższy- tak do 3,60 m.



Umiał by mi ktoś wytłumaczyć, jak jest różnica między Pickerem, ultrafeederem, feederem, hevyfeederem, oraz jak to się ma przy oznaczeniu CW ?za odpowiedzi dziękuje. (2011/04/16 12:37)

mar83


Kolego jak same nazwy wskazują wszystko zależy od cw. A zasady ogólne to:picker - wody stojące ( jeziora,stawy itp), feeder - rzeki. W zależności od tzw uciągu wody (szybkość i siła nurtu) i nastawienia na wielkość ryby zwiększa się wielkość cw między innymi po to aby zanęta nie spływała z nurtem. To tak ogólnie. Pozdrawiam (2011/04/16 13:10)

JaroDaw


Właśnie przeglądałem wędziska na allegro i się pogubiłem. Przeglądając ofertę  MIKADO podam przykłady wszystkie pochodzą od jednego sprzedawcy :light feeder 420 cw do 90g - na mały i średni uciągultrafeeder 360 cw do 100g - na stojące i lekki uciąghavy feeder 360 cw do 120g - na mały i średni uciąg 
szczerze mówiąc nic z tego nie rozumiem.
Jak będzie różnica w ciężarze zastosowanych koszyczków 90,100 i 120g to raczej nie wielka różnica. Więc może chodzi o czułość szczytówek , ale przecież są różne wymienne. Może nastawienie na rybę ?? (2011/04/16 13:45)

mar83


Coś się gościowi popieprzyło i tyle. Pamiętać jednak należy,że to co pisze producent to nie zawsze prawda. Są takie kije np o cw 220 którymi macha się ciężarem nawet 400 g a są i takie które przy cw 100 nie zdzierżą 60 g. I tak light feeder 420 cw do 90g zastosowałbym ewentualnie na stojące i mały uciąg ,ultrafeeder 360 cw do 100g na średni a havy feeder 360 cw do 120g i powyżej na szybki nurt. Pamiętać także należy o rybce,którą chcemy złapać.  Przyznać także należy,że ostatnio w necie widziałem feedera o cw do 280 g o czym pisałem na tym forum. Po co to komu ?. Pozdrawiam (2011/04/16 14:34)

KamilM99


"Generalnie większość wędek Mikado to dobre kije, no i mają tę przewagę.że są niezbyt drogie. Jeśli masz nieco więcej kasy polecam Mikado ultraviolet. Ten kij należy do jednych z lepszych w cenie do 200 zł Myślę,że nie będziesz zawiedziony. Pozdrawiam"

Witam.
Przychylę się do zacytowanej powyżej opinii kolegi mar83, ponieważ sam posiadam ultravioleta c.w. 120 / 3,6m i zdecydowanie mogę polecić tego patyka jak dla mnie bardzo dobrze leży w dłoni, jest solidny(wzmocniony oplotem kewlarowym) a wrażenia z holu rybki pierwsza klasa, fajnie pracuje fajnie.
Pozdrawiam (2011/04/16 22:01)

nickris


Kije Mikado to dobra propozycja ale nie wszystkie. Mam na okonia Mikado lexus super kijek, ale miałem GOLDEN LION ( 1,80 krótki miał być na ponton )i to była porażka. Złamał się przy pierwszej wyprawie - przy rzucie. Przelotki rozmieszczone na chybił trafił. GOLDEN LION jest najtańszą wersją Mikado i nie polecam wręcz odradzam -moje odczucie wybierasz sam.
Drugi sezon katuję fedeer http://www.e-rybka.pl/product.php?id_product=463 . Mocny, duże przelotki trochę dużo waży ale idzie się przyzwyczaić. Wyciągałem na niego głównie okonie ale ma na koncie parę ładnych linów, a i na Zalewie Wiślanym dał se radę z węgorzami.
pozdrawiam
Nickris (2011/04/16 23:29)