Feeder Mikado-X-plode czy Golden Bay ?

/ 6 odpowiedzi
Witam. Ostatnio zastanawiałem się nad zakupem nowego feedera (max-170zł). Zastanawiam się nad zakupem jednego z tych oto modeli:
-mikado x-plode 3.6,120g 
-mikado golden bay feeder 36, 140g
Ciężar i długość może ew. ulec zmianie.
Jeśli miał ktoś te wędki prosił bym o krótką recenzję i pomoc w wyborze. 
Będę łowił na wodzie stojącej na koszyczek.
czaro93

Jeśli będziesz łowił na wodzie stojącej to z czystym sumieniem polecam coś o lżejszej gramaturze wyrzutu. Te, które podałeś są nieco sztywnymi kijami i świetnie sprawdzają się ale na rzece, zaś moim zdaniem na wodach stojących będą odbierać radość z holu ryb. Niestety nie polecę Ci konkretnego modelu bo sam mam feedera, który już kilka lat nie jest dostępny ale mogę podpowiedzieć byś celował w wędzisko 80, 90, max 100 gram wyrzutu. (2016/07/01 10:24)

alesio

mam 2 szt Golden Bay o długości 3,45. bardzo dobre kijki. Owszem, są sztywne ale wg mnie to lepiej niż klucha która gnie się przy byle płoteczce.
Cztery szczytówki pozwolą dobrać cw do każdego łowiska od wody stojącej do dużej rzeki. (2016/07/01 11:47)

ryukon1975

Zgadzam się z twierdzeniem że 120/140 g to trochę dużo jak na wodę stojącą. Przez ten nadmiar mocy wiele wędzisk będzie zbyt twarda by komfortowo łowić ryby róznej wielkości w tych warunkach. Oczywiście można znaleźć dobre kije z mocą które nadają się na wody stojące jednak taki sprzęt kosztuje troche więcej jak 170 zł przynajmniej te modele czy serie które ja znam. (2016/07/01 12:27)

czaro93

mam 2 szt Golden Bay o długości 3,45. bardzo dobre kijki. Owszem, są sztywne ale wg mnie to lepiej niż klucha która gnie się przy byle płoteczce.
Cztery szczytówki pozwolą dobrać cw do każdego łowiska od wody stojącej do dużej rzeki.

Szczytówki pomogą tylko przy sygaizacji, przy holu mają znikomy udział. Na akcję wędziska nie mają większego wpływu. Nie ma też co przesadzać, że feeder będzie się giął przy płoteczce. Ja na feeder do 100 gr łowię karpie do 4 kg, a spokojnie wyjąłbym rybę kilo albo dwa większą tylko na moim łowisku jeszcze na taką nie trafiłem, a mimo wszystko myślę, żeby zakupić jeszcze delikatniejszy feeder. Karpie, leszcze, liny i płoteczki to nie sandacze, żeby używać kijów od szczotki, a tym bardziej na wodzie stojącej.  Są wędziska o różnej charakterystyce względem c.w. i akcji ale tak jak napisał kolega ryukon1975 w tej cenie, ciężko o nieco miękksze wędzisko typu feeder ale z wyższym c.w., a przynajmniej w ofercie Mikado.

Decyzja należy do kolegi czy chce kupić rzeczny feeder i łowić na wodzie stojącej, i mieć małą frajdę z holu czy kupić feeder na wodę stojącą, i mieć frajdę z łowienia. Wędka powiedzmy 80-100 gr to też nie jest słaba wędka, feedery ogólnie są stosunkowo mocnymi wędziskami. Nie ma co robić koledze mętliku w głowie tylko dlatego, że "ja mam taką wędkę i jest świetna". Owszem może być świetna ale nie na jego warunki łowiskowe. Amen
  (2016/07/01 14:18)

ryukon1975

Na zdjeciu na pierwszym planie kij na rzekę Dragon Express Feeder 100 3,9 m cw 60- 100 g. Łowię nim bez problemu ryby po kilka kilogramów w dość trudnych warunkach. Gdybym miał wybrać wędzisko na wodę stojącą kupiłbym z tej samej serii Dragon Express Feeder 60 cw 20-60 g. Niestety najniższa cena jaką znalazłem przekracza Twój plan. (2016/07/01 14:28)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

frgrzesiek

mam golden bay 390  do 140cw.kij ok na wisłe,uzywam też na jeziorze. 4 lata i jedyne co sie stało to odpadł plasikowy korek na rękojesci (pewnie od stawiania miedzy kamieniami na głowkach).praca fajna,nienarzekam na jego sztywność.pozatym jak wyzej koledzy pisali ze te cw odbiera radość z holu mniejszych ryb-moze i prawda..ale jak pi****lnie cos konkretnego to nie bedziesz sie zastanawiał czy kij wytrzyma,nie bedziesz sie bawil tylko pompowal..wtedy docenisz ze masz ten zapas mocy.pozdro i zycze udanego wyboru (2016/07/01 20:12)