Feeder - koszyczek zanętowy czy ciężarek?

/ 11 odpowiedzi
feeder to wiadomo ze polega na tym iz lowi sie na koszyczek zanetowy.ale czy sa tacy co zamiast koszyczka zakladaja ciezarek?koszyczek z zanętą wiadomo ze ma wabic ryby ale widzialem ze niektorzy nie bawia sie w lowienie na koszyczek tylko zakladaja ciezarek zamiast koszyczka i na hak rosowke i polawiaja duze leszcze i niekiedy niewielkie sumy.a wy jak to wszystko widzicie?lepiej na koszyczek czy z ciezarkiem?
u?ytkownik57785


Kwestia gustu i łowiska :) Ja zarzucając w Odrę dwa feedery jednego walę z koszykiem, a drugiego z ciężarkiem. Na którą metodę lepiej biorą, na ta przekładam drugi zestaw, aczkolwiek rzadko. Klenia zawsze na ciężarek z grochem na haku, na kosz nigdy nie wziął mi. (2011/04/20 21:09)

erykom


kolego Mastiff ja robie podobnie jak ty:) (2011/04/20 21:18)

erykom


kolega lowi w odrze tylko na ciezarek i czesto lowi duze leszcze i sumy takie w granicach 1 m:) (2011/04/20 21:20)

JAQU


...federem możemy łowić zarówno w rzece jak i w wodzie stojącej. W rzece kiedy przynętą są rosówki albo filecik przewaznie łowię na ciężarek, choć dosyć często ostatnio zakładam koszyczek z gąbką w środku i wlewam na nią jakiegoś śmierdziucha...naprawdę pomaga. Na wodzie stojącej jeśli mam możliwość nęcenia procą zakładam ciężarek z prostego powodu:ciężar zawsze jest taki sam a co za tym idzie rzuty są o wiele celniejsze niż przy użyciu koszyczka, choć oczywiście nie mam większego problemu z celnością koszyczkiem. (2011/04/20 21:37)

Viera90


Nad Odrą: w dzień- koszyczek= leszcze, płocie, byczki, nocą ciężarek+ rosówka= sumy i czasami leszcz (kiedy nie śpię i uda mi się zaciąć:-))). Uwielbiam połowy z koszyczkiem, na tak zmontowany sprzęt mam zazwyczaj więcej brań. (2011/04/20 23:34)

tstaros


Ja łowiąc na Wiśle zazwyczaj zakładam koszyczek łowiąc w nurcie spokojnym bądź takim o średnim uciągu. Natomiast w miejscach gdzie nurt jest szybszy (polując np.na brzanę) zakładam płaski ciężarek - w ten sposób woda nie znosi tak przynęty. Zestawem z ciężarkiem też dalej zarzucisz, co nierzadko ma ogromne znaczenie.

A na koszyczek klenik zawiesił mi się w tym roku już dwa razy.

 

(2011/04/21 08:46)

czarnypum


Woda płynąca-koszyk,ciężarek
Woda stojąca-koszyk ciężarek i zapomniana sprężyna
Pozdrawiam! (2011/04/21 09:19)

baloonstyle


feeder to wiadomo ze polega na tym iz lowi sie na koszyczek zanetowy.ale czy sa tacy co zamiast koszyczka zakladaja ciezarek?koszyczek z zanętą wiadomo ze ma wabic ryby ale widzialem ze niektorzy nie bawia sie w lowienie na koszyczek tylko zakladaja ciezarek zamiast koszyczka i na hak rosowke i polawiaja duze leszcze i niekiedy niewielkie sumy.a wy jak to wszystko widzicie?lepiej na koszyczek czy z ciezarkiem?


Witam.
Ja na Wiśle często robię tak ze dwa feederki lądują z koszykami.Jak rybki często biorą i już są w zanęcie to podmieniam koszyki na oliwki.Uwazam ze nie ma co nie wiadomo ile bombardowac wodę zanęta dlatego tak robię.Jak brania robia się rzadsze to na jeden kijek ponownie zakładam koszyk, ale rzadko kiedy się tak zdarza.z reguły jak już podmienię kosz na oliwki to już do końca tak zostaje. (2011/04/21 09:22)

nantai


czy łapiąc na sam cięzarek moge mieć rurke antysplątaniową, poprostu sciagam koszyk i zakładam cięzarek? (2011/04/30 11:35)

JaroDaw


czy łapiąc na sam cięzarek moge mieć rurke antysplątaniową, poprostu sciagam koszyk i zakładam cięzarek?



Tak . Ja dokładnie tak robię.  (2011/04/30 11:43)