Zaloguj się do konta

Feeder jeziorowy od 250,- do 270,- max!

utworzono: 2011/10/28 22:43
ryan93gn

Witam Feeder'owców i nie tylko;)
Mam problem z doborem sprzętu a mianowicie nie wiem jaką gramaturę dobrać.Łowię tylko na jeziorach i właśnie w tym problem. Mam upatrzoną wędkę tylko jak na jezioro według mnie ma duże CW. Chodzi mi o kij Daiwy. Aqualite Pellet Feeder.cw 120ghttp://www.wedkarskisprzet.pl/product_info.php?products_id=2535Czy ktoś dysponuje tym kijem nad wodą stojącą?Mam kij odległościowy tego samego modelu i fajnie byłoby miec taki feederek,ale jeśli nie będzie on pasował do tego typu łowisk to trudno.Jak w temacie na kij mogę przeznaczyć max 270 złotówek.Kołowrotek już mam a mianowicie Okumę Travertine Baitfeeder TRB55.
                                 prosiłbym o szybką odpowiedź i z góry dziękuje ;)
[2011-10-28 22:43]

DelTor0

Jak sie uprzesz to dasz rade :) 

Lowilem wzdregi na jeziorze na feeder Daiwa-Cormoran Speciland cw do 150g, i dobrze mi sie lowilo, ale... ale na wiosne kupuje pickera do takiego lowienia :) 

[2011-10-28 23:13]

ryan93gn

Hm... no właśnie bym nie chciał się "bujać" później z takim kijem... ;D bo żebym wybrał się czasem na rzekę to co innego...jedni polecają pickery na jezioro takie do 40c.w (łowie odległościówka z takim c.w) a inni mówią ze 100c.w to typowy jeziorowy kijoszek.i czy tu sie sugerować. Speciland też mi po głowie chodził... ale wersja do 80g [2011-10-28 23:23]

DelTor0

Mam zamiar sobie kupic Cormoran Speciland Winkelpicker cw do 50g. specjalnie do lowienia na jeziora/stawy. 

Ale feederem cw do 80g to juz powinienes spokojnie polowic, szczegolnie ze daiwa/cormoran dobrze sygnalizuje brania nawet malych ryb. Na wczesniej wspomnianym feederze do 150g nawet brania ukleji byly dobrze widoczne (ale to na rzece i z malej odleglosci)

[2011-10-28 23:50]

DelTor0

Wlasciwie to dales mi do myslenia teraz... ;D

Ten Cormoran Black Speciland cw 25-80g wyglada bardzo ciekawie :D

[2011-10-29 00:02]

ryukon1975

Witam Feeder'owców i nie tylko;)
Mam problem z doborem sprzętu a mianowicie nie wiem jaką gramaturę dobrać.Łowię tylko na jeziorach i właśnie w tym problem. Mam upatrzoną wędkę tylko jak na jezioro według mnie ma duże CW. Chodzi mi o kij Daiwy. Aqualite Pellet Feeder.cw 120ghttp://www.wedkarskisprzet.pl/product_info.php?products_id=2535Czy ktoś dysponuje tym kijem nad wodą stojącą?Mam kij odległościowy tego samego modelu i fajnie byłoby miec taki feederek,ale jeśli nie będzie on pasował do tego typu łowisk to trudno.Jak w temacie na kij mogę przeznaczyć max 270 złotówek.Kołowrotek już mam a mianowicie Okumę Travertine Baitfeeder TRB55.
                                 prosiłbym o szybką odpowiedź i z góry dziękuje ;)

Mam ten kij.
Jest niesamowicie czuły na jezioro OK na rzekę to tylko taką o wolnym nurcie lub miejscówki z wolnym uciągiem.Uważam że na jezioro warto kupić dobrze wykonany kij z dobrych materiałów nie rozleci się jak niektóre po kilku miesiącach.
[2011-10-29 05:47]

ryan93gn

heffed8to mówisz że na jeziorko będzie dobra ta Daiwa?
[2011-10-30 15:32]

kgx2bis

Jak się bardzo nastawiłeś aby ten kij właśnie zakupić to w/g mnie może być, lecz ja osobiście wybrał bym coś o mniejszym c.w. np. Mikado Ultraviolet Light Feder c.w. do 90 g. W zestawie masz 5 wymiennych szczytówek, jak dla mnie idealny na wody stojące i o wolnym uciągu a i na rzece da rade. Od 2 sezonów używam właśnie tego federa i jestem bardzo zadowolony. To moja rada a jak zrobisz to tylko i wyłącznie Twój wybór.
[2011-10-30 16:33]

ryukon1975

heffed8to mówisz że na jeziorko będzie dobra ta Daiwa?

Będzie bardzo dobra,porównywalna z innym kijami 60-80 g wyrzutu.Na jeziorze śmiało dasz radę.
[2011-10-30 17:06]

ryan93gn

O Mikado UV słyszałem i też polecano ten kij ;) dzięki za pomoc ;) [2011-11-01 20:17]