Feeder Jaxon, co o takim kiju myślicie?

/ 9 odpowiedzi
witam Panow serdecznie! mam pytanie, w niedlugim czasie mam zamiar po raz pierwszy sprobowac wedkowania metoda gruntowa. w tym calu zakupilem wedke jaxon feeder 360cm, o cw do 80gram. bede nia lapal na niewiwlkim spokojnym jeziorze. moje pytanie - czy jak na poczatek dokonalem dobrego wyboru? pozdrawiam i dziekuje za odpowiedzi!
u?ytkownik57785


Wprawdzie na taką wodę byłby lepszy pickerek, ale na początek gruntowania ten feeder też da radę. Powodzenia. (2011/07/02 13:42)

Bromar


  Moim zdaniem, jak na wody stojące to jest OK, jednak na łowienie na rzekach, a do tego jeszcze o dużym uciągu to lepszy jest kij o większym c.w ( 120 - 150 g )

Szybki nurt może znosić lekki koszyk, a żeby używać cięższego to już potrzebny kij o większym c.w przynajmniej na początek, jak jeszcze nie masz doświadczenie w obchodzeniu się z federem.

Pozdrawiam  (2011/07/02 13:42)

u?ytkownik5494


Wybór dobry, jeśli dobrałeś do tego w miarę dobry kołowrotek i całą resztę. Kij to nie wszystko. 

Pickerek na takich wodach jest tak dobry, że trudno to opisać. Żaden swinger, ani żadna bombka, bądź ping-pong, nie zasygnalizują tak jak szczytówka;) 

Najważniejsze jest jednak to, żeby COŚ łowić..........

 

(2011/07/02 23:01)

Kangur1979


O-lin...,najpierw się pyta,później kupuje-nie odwrotnie...Ale wybór odnośnie akwenu w którym będziesz łowił-trafny...Przede wszystkim taki feederek zapewni Ci dużo frajdy z holu,tym bardziej jeśli trafi się większa rybka... (2011/07/03 00:19)

nicponios


ja mam feeder'a mikado c.w. 110g i na jeziorkach malutkie płoteczki które biora to tak ładnie wszystko widać na szczytóweczkach że szok a łowie na szczytówki węglowe które są sztywniejsze od szklanych. Mam w zestawie jedna szkolana cieniutka ale po co mi ona jak moja węglowa jest tak czuła że aż sie chce patrzec na te drgania:)Tym kijaszkiem również na tej samej szczytówce Odre juz kilkanaście razy zaliczyłem i kilka ładnych ryb wyciagnołem (c.w. 110g jak na początek dla MNIE jest gitarka) (2011/07/03 01:37)

marcinek75


Bardzo dobry wybór.Posiadam feederka tej samej firmy tylko że c.w. do 100 g. Spisuje sie rewelacyjnie. (2011/07/03 06:30)

piter1311


Równiz posiadam Feedera Jaxona model Inspira tylko ze do 120gr,rzeka staw,zbirnik zaporowy swietnie sie sprawuje,wiec godny uwagi (2011/07/03 09:57)

Blitz


Ja równiez używam Jaxona Cantara 3,60 z c.w. 90gr moim zdaniem jest to świetny kij na feedera, łowię na niego w Narwi, duża rzeka o sporym uciągu, gdzie koszyki zakładam 80gr. I nie narzekam, rzuty są gładkie, równe, tylko pamiętaj żeby dopasować kołowrotek do tego kijka, ja używam Jaxon Amado AXL 400, ma wolny bieg, dużą szpule. Tyle wystarczy, nie jestem początkującym feederowcem ale taki sprzęt jak najbardziej mnie zadowala, wędka pięknie pracuje, starannie osadzone przelotki, dobrej jakości. Ze względu na popularność tego kijka trzeba dodać że można bez żadnego problemu dopasować szczytówki, koszt rzędu 10zł (2011/07/03 10:19)

bartek1989


Wiesz co użytkuje podobnego feedera tylko z ciężarem wyrzutu do 120g + kołowrotek shimano i jestem bardzo zadowolony. Polecam serdecznie i na pewno się nie zawiedziesz. (2011/07/03 15:08)