Zaloguj się do konta

Feeder jak ustawić wędkę do łowienie w rzece

utworzono: 2012/01/10 10:06
Crocop80

Witam kolegow nigdy nie lowilem na feedera i chcialbym zapytac jak najlepiej ustawiac wedke lowiac na rzece a jak ja ustawiac na wodach stojacych zeby bylo widac dobrze brania?Dziekuje za info i pozdrawiam. [2012-01-10 10:06]

ryukon1975

Rzeka. [2012-01-10 10:15]

ryukon1975

Rzeka 2.W odpowiednich warunkach -bezwietrznie można tak ustawić i na wodzie stojącej.
W czasie silniejszego wiatru na wodzie stojącej kładziemy poziomo ,równolegle do brzegu tak by wędzisko tworzyło z żyłką kąt lekko rozwarty. Nie mam niestety zdjęcia bo łowię tylko na rzece.

[2012-01-10 10:18]

JKarp

CześćDobrze Krzysztof prawi :-)Tu masz troszkę na ten temat ( kilka ważnych informacji znajdziesz po odfiltrowaniu rzeczy niepotrzebnych ):http://forum.wedkuje.pl/post/jak-siedziec-przy-feederach/393947/0 Janusz JKarp
[2012-01-10 10:21]

rygiel

Hefeed 8 wie co pisze,to wędkarz rzeczny,a rzeka nie jest łowiskiem dla dyletantów.
PS.Krzysiek,czym Ty robisz takie wspaniałe zdjęcia ?
[2012-01-10 11:43]

sauber

Hefeed 8 wie co pisze,to wędkarz rzeczny,a rzeka nie jest łowiskiem dla dyletantów.
PS.Krzysiek,czym Ty robisz takie wspaniałe zdjęcia ?

niech zgadnę...wiem! Krzychu ma pewnie aparat fotograficzny... :)))))) [2012-01-10 11:58]

rygiel

Sauber,a ja myślałem że on to namalował.
[2012-01-10 12:03]

ryukon1975

Hefeed 8 wie co pisze,to wędkarz rzeczny,a rzeka nie jest łowiskiem dla dyletantów.
PS.Krzysiek,czym Ty robisz takie wspaniałe zdjęcia ?



Fuji Film Finepix AX 230.
To pełna nazwa aparatu.Robi świetne zdjęcia i nie jest nadzwyczaj drogi.Dałem za niego 265 zł.
[2012-01-10 12:06]

Odra........ [2012-01-10 12:14]

Witam kolegow nigdy nie lowilem na feedera i chcialbym zapytac jak najlepiej ustawiac wedke lowiac na rzece a jak ja ustawiac na wodach stojacych zeby bylo widac dobrze brania?Dziekuje za info i pozdrawiam.


Tu masz fotke kol.z tego forum.Liny na feederarzucasz pod kątem (w tym przypadku w lewo) , zacinasz w bok (w prawo) [2012-01-10 12:25]

rygiel

Dzięki Hefeed.Pozdrawiam.
[2012-01-10 12:48]

sauber

Sauber,a ja myślałem że on to namalował.

kolego @rygiel to żart bez urazy :)))) [2012-01-10 15:05]

jurek096

Witam stać Cię na federy, to może sprawiłbyś sobie prawdziwe podpórki a nie niszczył zieleni nad rzekami.Karygodne zachowanie.
[2012-01-10 15:53]

LABEO

Witam stać Cię na federy, to może sprawiłbyś sobie prawdziwe podpórki a nie niszczył zieleni nad rzekami.Karygodne zachowanie.

 Witam,Krzysztof i który to już raz czepiają się twoich ekologicznych podpórek,a ciekaw jestem czy kol.jurek096 jak piecze kiełbasę na ognisku nad wodą to na metalowym pręcie przywiezionym z domu,temat podpórek Hefeeda8 wiele razy był już poruszany i sposób ich pozyskiwany jest jak najbardziej zgodny z naturą.
[2012-01-10 17:23]

ryukon1975

Witam stać Cię na federy, to może sprawiłbyś sobie prawdziwe podpórki a nie niszczył zieleni nad rzekami.Karygodne zachowanie.

 Witam,Krzysztof i który to już raz czepiają się twoich ekologicznych podpórek,a ciekaw jestem czy kol.jurek096 jak piecze kiełbasę na ognisku nad wodą to na metalowym pręcie przywiezionym z domu,temat podpórek Hefeeda8 wiele razy był już poruszany i sposób ich pozyskiwany jest jak najbardziej zgodny z naturą.


Już się przyzwyczaiłem Łukasz że tu większość pilnuje i dba o moje postępowanie.
Najlepiej by było jakby każdy pilnował siebie ale to nie tu nie w tym kraju.Przed nikim się też nie mam zamiaru tłumaczyć.Jak ktoś coś ma do mojego postępowania zapraszam nad wodę porozmawiamy,pooglądamy,zobaczymy czy komuś lub czemuś szkodzę.
Prawdziwy wędkarz zauważyłby że na pierwszym zdjęciu podpórka zrobiona z gałęzi uciętej przez bobry już wypuszcza pędy i urośnie z niej krzak.
Jednak to zauważy tylko wędkarz i ktoś kto zna przyrodę, nie krytyk internetowy,:)
[2012-01-10 17:38]

Majster 81

Święte słowa kolego hefeed8 , niech każdy patrzy na siebie a będzie dobrze .
[2012-01-10 18:12]

rolo81

odra
[2012-01-10 19:13]

JKarp

Witam stać Cię na federy, to może sprawiłbyś sobie prawdziwe podpórki a nie niszczył zieleni nad rzekami.Karygodne zachowanie.

 Witam,Krzysztof i który to już raz czepiają się twoich ekologicznych podpórek,a ciekaw jestem czy kol.jurek096 jak piecze kiełbasę na ognisku nad wodą to na metalowym pręcie przywiezionym z domu,temat podpórek Hefeeda8 wiele razy był już poruszany i sposób ich pozyskiwany jest jak najbardziej zgodny z naturą.


Już się przyzwyczaiłem Łukasz że tu większość pilnuje i dba o moje postępowanie.
Najlepiej by było jakby każdy pilnował siebie ale to nie tu nie w tym kraju.Przed nikim się też nie mam zamiaru tłumaczyć.Jak ktoś coś ma do mojego postępowania zapraszam nad wodę porozmawiamy,pooglądamy,zobaczymy czy komuś lub czemuś szkodzę.
Prawdziwy wędkarz zauważyłby że na pierwszym zdjęciu podpórka zrobiona z gałęzi uciętej przez bobry już wypuszcza pędy i urośnie z niej krzak.
Jednak to zauważy tylko wędkarz i ktoś kto zna przyrodę, nie krytyk internetowy,:)

CześćA ja myślałem, że to zielone coś to "Fotoszopka " :-)JK [2012-01-10 21:05]

Jakub Woś

Ułożenie wędki do drgającej szczytówki


» » »




xatuanx Helo ! Mam krótkie pytanie (jako adept metody quiver tip), jakie jest prawidłowe ułożenie wędki w tej metodzie ? Czy wędzisko powinno leżeć na podpórkach równolegle do lini brzegowej czy może powinniśmy postawić wędzisko na sztroc. Oglądam wiele filmów i większość stawia na sztorc, jednak wydaje mi się że brania są wtedy mniej widoczne i jest to pozycja nie wygodna dla naszych mięśni karku. Czytałem raz artykuł i jakiś mistrz bardzo śmiał się z wędkarzy że stawiają wędke na sztorc w tej metodzie . Jak wy to oceniacie ? 
[2013-08-18 17:06]

xatuanx

+ chodzi o jeziora ! [2013-08-21 14:16]

ryukon1975

Helo ! Mam krótkie pytanie (jako adept metody quiver tip), jakie jest prawidłowe ułożenie wędki w tej metodzie ? Czy wędzisko powinno leżeć na podpórkach równolegle do lini brzegowej czy może powinniśmy postawić wędzisko na sztroc. Oglądam wiele filmów i większość stawia na sztorc, jednak wydaje mi się że brania są wtedy mniej widoczne i jest to pozycja nie wygodna dla naszych mięśni karku. Czytałem raz artykuł i jakiś mistrz bardzo śmiał się z wędkarzy że stawiają wędke na sztorc w tej metodzie . Jak wy to oceniacie ?







W rzece feeder musi być ustawiony w górę. Głównie po to by nurt poprzez na napór na długi odcinek żyłki nie znosił zestawu.
Widziałem jak niektórzy rzucają na duży dystans w poprzek rzeki a później kładą wędzisko poziomo. Nie wiem czy zdają sobie sprawę z tego że żyłka (znaczny odcinek) leży na dnie pozahaczany o wszystkie nierówności ( oby nie napotkała na jakąś zardzewiałą puszkę lub szkło bo przy zacięciu będzie zdziwienie)  dociśnięty do tego masa pędzącej wody a zobaczenie brania jest wręcz niemożliwe no chyba że ryba sama się zatnie i przestraszona zrobi mocny odjazd.

W wodzie stojącej można wędzisko położyć poziomo ale też trzeba brać pod uwagę odległość na jaką rzucamy,głębokość i to jak wygląda dno czyli jego nierówności żeby się nie zdziwić że nie widzimy brań bo zestaw leży w dołku a żyłka pomiędzy nim a wędziskiem opiera się o jakąś podwodna górkę.

Więc jeśli ten mistrz tak jednoznacznie i bezwzględnie się śmiał z wysokiego ustawienia wędziska to wcale nie był mistrzem. :)
[2013-08-21 14:40]

lynx

Rzeka.

Podpórki typu Aaron.
[2013-08-21 15:05]

lynx

Hefeed 8 wie co pisze,to wędkarz rzeczny,a rzeka nie jest łowiskiem dla dyletantów.
PS.Krzysiek,czym Ty robisz takie wspaniałe zdjęcia ?

Zdjęcia jak zdjęcia ale gdzie dostał takie podpórki typu Aaron.
[2013-08-21 15:07]

lynx

Witam kolegow nigdy nie lowilem na feedera i chcialbym zapytac jak najlepiej ustawiac wedke lowiac na rzece a jak ja ustawiac na wodach stojacych zeby bylo widac dobrze brania?Dziekuje za info i pozdrawiam.


Tu masz fotke kol.z tego forum.http://www.wedkuje.pl/wedkarstwo-zdjecia,liny-na-feedera,233129?f=yrzucasz pod kątem (w tym przypadku w lewo) , zacinasz w bok (w prawo)

Lub rzucasz prosto a wędkę stawiasz równolegle do brzegu.
[2013-08-21 15:08]

lynx

Ułożenie wędki do drgającej szczytówki


» » »




xatuanx Helo ! Mam krótkie pytanie (jako adept metody quiver tip), jakie jest prawidłowe ułożenie wędki w tej metodzie ? Czy wędzisko powinno leżeć na podpórkach równolegle do lini brzegowej czy może powinniśmy postawić wędzisko na sztroc. Oglądam wiele filmów i większość stawia na sztorc, jednak wydaje mi się że brania są wtedy mniej widoczne i jest to pozycja nie wygodna dla naszych mięśni karku. Czytałem raz artykuł i jakiś mistrz bardzo śmiał się z wędkarzy że stawiają wędke na sztorc w tej metodzie . Jak wy to oceniacie ? 

Ja stawiam jak mi sytuacja pozwala. Przy poziomie /jak to jest możliwe/ mogę postawić sygnalizatory i mam wtedy wiekszy luz.
[2013-08-21 15:12]

ryukon1975

Hefeed 8 wie co pisze,to wędkarz rzeczny,a rzeka nie jest łowiskiem dla dyletantów.
PS.Krzysiek,czym Ty robisz takie wspaniałe zdjęcia ?

Zdjęcia jak zdjęcia ale gdzie dostał takie podpórki typu Aaron.








Polski rząd mi zafundował.
Dlatego że to dzięki jego decyzjom większość pól uprawnych nad rzeką zamieniła sie w nieużytki (które są własnością prywatną) zarośnięte przez krzaki i wiklinę.
Dopóki będziemy importować żywność z Chin z podpórkami nie będę miał problemu. :)))
[2013-08-21 15:26]