Zaloguj się do konta

Feeder i Przypon

utworzono: 2010/12/08 13:34
DARSON31

WITAM
mam pytanie może i śmieszne ,ale jeśli już był ten temat  to przepraszam
mianowicie chodzi mi o to czy przypon  do feedera jeżeli  mam mieć od 15 - 50cm  ,to mierzę go długością od haczyka do ?  początku, czy końca rurki AS patrząc ,mierząc  oczywiście od haczyka  czy koszyka ,  wiem że różnica 5 cm nie najmniejszego znaczenia  ,ale rurka np.ma 25cm, chyba nikt znów ktoś się uśmieję ? ale mi podpowie . 
[2010-12-08 13:34]

Kolego @DARSON31, sorry, ale co ma długość przyponu, do rurki ? Przypon się mierzy od haka do końca pętelki, albo krętlika, jeśli jest do niego mocowany. Potem stoperkiem np. możesz sobie ustawić rurkę w jakiej chcesz odległości od pętelki (mocowania) przyponu do żyłki głównej. Długość przyponu, to długość przyponu, a to co jest na żyłce głównej, to już nie jest przypon i do jego długości się tego nie wkalkulowuje. Żadne tego typu pytania nie są śmieszne, przeciez możesz czegoś tam nie wiedzieć, nikt nie jest omnibusem. [2010-12-08 13:47]

Jędrula

Ja liczę długość przyponu od węzła łączącego przypon z główną żyłką , pierwszy węzeł na przyponie od haka .

Co do długości przyponu to stosuję od 30 cm do 1,5 m , wszystko zależy jak biorą rybki .

[2010-12-08 13:49]

bpekal

masz racje trochę dziwne pytanie ale biorąc na rozum to żyłkę przyponową rozwijasz i mierzysz ile ci potrzeba więc mierzysz od haka do krętlika bo jak wiesz rurka to element ruchomy więc nie widzę potrzeby by ujmować ją podczas jakiegokolwiek pomiaru oprócz ciężaru zestawu wyrzucanego.ale kto pyta nie błądzi choć pyta to brzytkie słowo hehe pozdrawiam i powodzenia:)
[2010-12-08 13:49]

Jędrula

Tu masz pomoce naukowe .

 

 

 

albo

 

 

[2010-12-08 13:59]

Jędrula

Tam zakukaj bo warto :)

 

http://www.lakefishing.com.pl/feeder/index.php

[2010-12-08 14:01]

DARSON31

Dzięki
tak też myślałem jak opisaliście ale miałem złudne myśli wiec zapytanie moje kierowało się na forum ,bo słyszałem od kolegów łowiących którym towarzyszyłem,parę wersji że mierzą od początku rurki ,od końca i od końca koszyka   , jak na rysunku kolega Jedrula przedstawił,logiczne jest że rurka AS jest ruchoma pracuję na głównej żyłce  i opada zatrzymując się  na koraliku lub śrucinie .a doliczając długość rurki to z np. 15cm przyponu plus długość rurki wychodzi 40 cm  i tego właśnie nie słyszałem od nich ze jak liczą rurkę to doliczają i podają całkowitą dł :) a na forum mi wytłumaczyli dzieki.
[2010-12-08 14:43]

DARSON31

NO no Jedrula chyle czola dzieki za link
[2010-12-08 14:46]

Jędrula

Nie ma sprawy chłopie . Wiesz , szkoda , że nie było takiego forum jak ja zaczynałem moją wędkarska przygodę . Ile ja zaoszczędziłbym czasu i pieniędzy ehhhhh

[2010-12-08 16:22]

DARSON31

Ja wędkowałem jak miałem  już 12lat  ,ale jakoś póżmiej wszystko poszło w zapomnienie ale zebrałem siły i od 2 lat  próbuję szczęścia wypoczywając przy wędce relaksując się przy tym,ale nie jest to tak proste jak kiedyś że zwykły kij i haczyk i kawałek robaka  wykopanego z ogródka i pamiętam jak na stawie  piękne liny wyciągałem :)
[2010-12-08 19:55]