feeder i sygnalizator dziwiękowy

/ 17 odpowiedzi
witam kolegów po fachu czy warto używać sygnalizatorów dźwiękowych do feedera ? i czy da się  na niego łapać karpie ? pozdrawiam.
Jędrula

Oczywiście pytanie jest zbyt ogólne , ale można bez problemu łowić karpie feederem i można stosować sygnalizatory dźwiękowe do feedera . (2015/02/12 08:07)

saviano

W zeszłym roku na komercji łowiłem feederem karpie (poniżej 7-8kg). Kołowrotki w wędce feederowej mam z wolnym biegiem, inaczej przy silnym braniu (nawet 1kg karpik) może wędkę wciągnąć (potwierdzone wielokrotnie po spuszczeniu zbiorników po sezonie). Tylko od razu powiem - żyłka grubsza, nieco cieńszy przypon i haczyk karpiowy i na włos kulka lub kukurydza. Haczyki z łopatkami nie dają rady. (2015/02/12 08:37)

wojtek1991

Moim zdaniem również jak poprzednicy idzie łowić ze sygnalizatorem jednak chyba pierwotnym sygnalizatorem jest nasza szczytówka, w którą wyposażony jest feeder.  (2015/02/12 10:39)

użytkownik26223

Haczyki z łopatkami nie dają rady.

Włos na haku z łopatką da rady wykonać. hosting hosting
haki związane "na szybko" więc trochę koślawo to wyszło ,ale chciałem tylko pokazać że sie da.Nie jest to na pewno ani proste w wykonaniu (trzeba pokombinować) ani szybkie w wykonaniu ale jak to mówią "nie da -to się parasola w tyłku otworzyć".
Co do tego czy można łowić na "feeder" korzystając z sygnalizatorów ? oczywiście że tak . wystarczy przed szczytówką (ok 30 cm) wbić podpórkę z sygnalizatorem w ten sposób aby żyłka "przechodziła" przez rolkę sygnalizatora (2015/02/12 10:47)

Kocius

Pewnie ze mozna ! Tylko po co ?
Sam widzialem feederowca ktory oprocz sygnalizatorow mial zalozony dzwoneczek na szczytowce i bombke zawieszona na zylce -pelen wypas ! (2015/02/12 11:34)

genewa991

wielkie dzięki już wiem co robić  (2015/02/12 12:15)

Moczykij70

Kolego naucz korzystać się ze szczytówki i zostaw te sygnalizatory. Cały urok feederowania polega na obserwowaniu szczytówki w ciszy i spokoju na łonie natury. Bez odgłosów dzwonków i innych pikających pierdół. No chyba, że łowienie jest dodatkiem do grilla i flaszy okowitki, to sygnalizator jest niezbędny.

Pzdr. (2015/02/12 13:38)

użytkownik26223

Moczykij nie ty będziesz decydował co komu sie ma "podobać" a co nie!może kolega sobie lubi obserwować ptaszki ,może lubi jak coś mu pika,dzwoni?może właśnie lubi posiedzieć przy grllu???może nie lubi wpatrywać sie jak "sroka w gnat" w szczytówkę?? (2015/02/12 17:08)

notaki

Jarek11 , z wiązaniem włosa na haku z łopatka tez kombinowałem i wyszlo mi na to, że najlatwiej robi się to wiazarką . Tam wiszący wdłuż kolanka odcinek zyłki jest konieczny przy wiązaniu.
Troszke jest problem z ustaleniem długosci włosa, ale się da :-).
Spróbuj :-) (2015/02/12 17:17)

notaki

Inny temat, że mozna już bez większych problemow kupic haki oczkowe nr 8 czy 10 ;-) (2015/02/12 17:20)

Bernard51

Jarek11 , z wiązaniem włosa na haku z łopatka tez kombinowałem i wyszlo mi na to, że najlatwiej robi się to wiazarką . Tam wiszący wdłuż kolanka odcinek zyłki jest konieczny przy wiązaniu.
Troszke jest problem z ustaleniem długosci włosa, ale się da :-).
Spróbuj :-)

Haka z włosem na łopatce przeważnie wiążę na plecionce jak Jarek pokazał ,i nie ma problemu z sunięciem się węzła przez łopatkę lub przecięcie węzła.  Mniejsze haki jak 6-8 wiąże na pletce 0,10 mm. (2015/02/12 17:39)

mulak1

Przyłącze się do waszych opisów ,Ja też parę  lat wędkuję tylko na haczyki z łopatką i na włos wiąże podobnie jak pokazał to Arek tylko wiąże pierw włos z plecionki 0,6 mm, do haczyka ósemki  a potem wiąże żyłkę 0,22 mm i zniej jest przypon długości około 50 cm a żyłka gówna 0,28 mm , robię tak dlatego że przypon  się nie plącze przy dalekich rzutach nawet do 100m i wędkuje tylko na mały pellet przeważnie halibut - trafiają się karpie na taki mały haczy nawet do 9 kg, nie ma żadnego problemu z wyjęciem tylko powoli (2015/02/13 10:20)

Kocius

Przyłącze się do waszych opisów ,Ja też parę  lat wędkuję tylko na haczyki z łopatką i na włos wiąże podobnie jak pokazał to Arek tylko wiąże pierw włos z plecionki 0,6 mm, do haczyka ósemki  a potem wiąże żyłkę 0,22 mm i zniej jest przypon długości około 50 cm a żyłka gówna 0,28 mm , robię tak dlatego że przypon  się nie plącze przy dalekich rzutach nawet do 100m i wędkuje tylko na mały pellet przeważnie halibut - trafiają się karpie na taki mały haczy nawet do 9 kg, nie ma żadnego problemu z wyjęciem tylko powoli

Dla takich chwil warto odpalić kompa i przejrzeć te forum ! - dobry humor już przez cały dzień zagwarantowany !  (2015/02/13 11:08)

mulak1

Gratuluje dobrego humoru kolego .A  opis dotyczy   wędki karpiowej do 80 g  a nie feedera chodziło tylko o wiązanie przyponu .A tak poza opisem, jak spojrzałem na twoje zdjęcie profilowe to samo mówi za siebie i mi też bardzo  poprawił się humor .Ale i tak, życzę sukcesów  zdrówka i dobrego humoru......Mulak1 (2015/02/13 11:49)

lajcik15

to racja siedząc nad wodą kilka godz wpatrując się w szczytówkę to nie przyjemność to kara  no chyba ze łowimy oklejki (2015/02/16 10:12)

Moczykij70

to racja siedząc nad wodą kilka godz wpatrując się w szczytówkę to nie przyjemność to kara  no chyba ze łowimy oklejki

Kolego, a jak kilka godzin łowisz metodą spławikową i wpatrujesz się w spławik, to też jest kara?
Jak lubisz łowisz na sygnalizatory wszelkiej maści to łów i uwierz mi łowienie drgającą szczytówką to też przyjemność, a nie forma masochizmu.

Pzdr. (2015/02/16 11:21)

lajcik15

Rybka jak bierze siedzę przy wędkach jak nie zakładam mocniejszy zestaw plus syg. i czekam na dużą rybke grilluje spaceruje itp. inaczej bym się zanudził

(2015/02/18 09:04)