Zaloguj się do konta

Feeder i spławikówka w jednym

utworzono: 2013/04/20 07:36

Napisze jeszce, dla młodych kolegów...
Feeder to metoda połowu wedką, ze szczytówką tak delikatną i miekką, ze w pewnym zakresie ugięcia stawia bioracej rybie minimalny, praktycznie nie wyczuwalny przez nią opór, co powoduje, ze ryba bierze ufnie i nie jest odstraszana oporem jaki stawia zasysana przyneta. Idea takiego bez oporowego brania jest identyczna, jak w przypadku klasycznej bombki, jednak przewyższa ją brakiem jakiegokolwiek luzu na zyłce w chwili zacięcia, co je przyspiesza i skutkuje małą ilością "pustych" zacięć .
Obserwowanie uginającej się szczytowki wedki to nie feeder !!! a po prostu jedna z metod obserwacji brań.
Za chwile okaże sie, ze założenie dzwonka na szczytowkę grubości ołówka to tez feeder :-(

Dobra riposta na te bajki, lepszej nie trzeba.
[2013-06-04 21:48]

zbynio 33

moim zdaniem da się to pogodzić, osobiście przerabiam z gruntu i rzucam spławikiem 2g wędką cw. 80-120 i jakoś daję rade...


To też nie jest prawdziwy wyrzut tej wędki, ponieważ tę wędkę kupiłeś na targu u "Ruska" ! Nie wprowadzaj ludzi w błąd. Żadną ciężką wędką gruntową ( dobrej , renomowanej firmy), nie rzuciłbyś spławikiem 2 g - dalej niż pod nogi ( może krztynkę dalej). Żadną!
Taki ciężar wyrzutowy mają wędki "bazarówki" i jest to nieprawdziwa wartość. Wędka taka, pękłaby - podczas rzucania takim balastem.

dobre;))). ja bym proponował żyłkę 0,35 mm do tego zestawu (bo uniwersalna;)). karpia 15kg można wyholować i jak się założy spławik 2g to karaski można połowić.;))))
[2013-06-14 17:57]