Zaloguj się do konta

Feeder i odległościówka na małe jeziora

utworzono: 2014/01/10 13:21
adam-modlinski

Witam, chce zaopatrzeć się w feedera głównie do połowu z koszyczkiem na małych jeziorach (takie mamy w okolicy), taki żeby poradził sobie bez problemu z karpiem, leszczem, linem.
Nie wiem za bardzo czym się wzorować przy zakupie tej wędki dlatego proszę o pomoc w wyborze czegoś czego po tygodniu nie będę żałował że kupiłem. kwotę jaką chce wydać na feedera to ok 200 zł.

I to samo dotyczy się odległościówki, łowiłem kiedyś tą metodą nie na swoją wędkę i bardzo mi sie podobało łapanie płoci, krąpi, leszczy (na takie właśnie ryby się szykuje). Chodzi mi o taką wędkę żeby bez problemu rzucić daleko od brzegu lekki spławik. No i na pewno żeby była lekka.
Na matchówkę też planuje wydać ok 200 zł.

Prosił bym o konkretne sprawdzone modele, wiem że w tej cenie wędki szału nie będą robiły ale na pewno można kupić coś do takiego połowu w tej cenie.
[2014-01-10 13:21]

kwas1981

http://allegro.pl/mikado-trython-feeder-360-do-100gr-i3851760869.html

Wędka godna polecenia. Fajna miękka i daleko można nią  rzucić , dobrze leży w ręce i idealnie czuć rybkę na drugim końcu.
[2014-01-10 18:20]

Katmono

Feeder to polecam shimano alivio ty masz link do mojej recenzji http://www.wedkuje.pl/wedkarstwo,shimano-alivio-bx-medium-feeder,71270 [2014-01-10 19:05]

Jędrula

Na jeziora picker - Mikado Bleck Draft Picker [2014-01-10 19:15]

lukaszb80

Koledzy mają rację. Szukaj w ofercie wędek Mikado (choć nie tylko). Ja użytkuję feeder Mikado Feeder Golden Bay oraz odległościówkę Mikado Sensei Float. Dobra relacja ceny do jakości. Spokojnie za obie wędki łącznie zmieścisz się w kwocie poniżej 400zł. Raczej cię nie zawiodą. [2014-01-10 20:30]

adam-modlinski

Witam, najbardziej po przeczytaniu opisów wszystkich wędzisk poleconych podoba mi się ta mikado feeder golden bay ponieważ jak piszę producent: "Charakteryzuje się szczytową akcją i praktycznie zerowym ugięciem. Przeznaczony do najcięższych połowów z koszyczkiem zanętowym." i cena tez nie jest straszna. Teraz kwestia długości czy 3,90 nie będzie mi sprawiać problemu jeśli chodzi o pierwszą moją poważną przygodę z wędkowaniem, i jaki kołowrotek polecili byście do tego feedera oczywiście żeby nie był za ciężki a żebym nie bał się że się rozleci po roku czasu.

Co do odległościówki tylko jedna osoba odpisała ale powiem szczerze że wolał bym składaną niż teleskopową więc czekam na dalej na propozycje i dziękuje za wszystkie odpowiedzi. Pozdrawiam!
[2014-01-11 12:49]

Jędrula

Trochę Ci się dziwię , że chcesz ciężki feeder na jeziora ? Chodzi o to , że jeżeli masz używać tego feedka zgodnie z przeznaczeniem to może się okazać , że będziesz musiał dokupić delikatniejszą szczytówkę gdyż te w zestawie mogą być za twarde na mniejsze ryby albo co najważniejsze , na delikatne brania większych ryb . Kolejna sprawa to długość kija , czym dłuższy kij tym trudniej się nad jeziorem ustawić . Cos mi się zdaje , że chyba nie do końca rozumiesz łowienie drgającą szczytówką ? [2014-01-11 14:11]

ayem

Zgadzam sięz przedmówcą , na jeziora jak najdelikatniejsze wędzisko a fajny jest picker
[2014-01-11 14:27]

ayem

Kiedyś także wędkowałem feederem na jeziorach i oczywiście tak można i da się łowić ale kiedy kupiłem pickera , nie zamieniłbym tej wędki na feeder jesli chodzi o jeziora . Na jeziora wędka tego typu powinna być krótka bo wygodniej jest się ustawić z uwagi na zarośla i delikatna bo widać branie małej rybki
[2014-01-11 14:37]

Wiktoro

Polecam ci taki feeder http://allegro.pl/jaxon-eternum-feeder-3-45m-30-80g-i3872692101.html. Bardzo fajna sprawa. Jeżeli chcesz więcej info pisz bo posiadam ten kij
[2014-01-11 14:59]

Wachta

Trochę Ci się dziwię , że chcesz ciężki feeder na jeziora ? Chodzi o to , że jeżeli masz używać tego feedka zgodnie z przeznaczeniem to może się okazać , że będziesz musiał dokupić delikatniejszą szczytówkę gdyż te w zestawie mogą być za twarde na mniejsze ryby albo co najważniejsze , na delikatne brania większych ryb . Kolejna sprawa to długość kija , czym dłuższy kij tym trudniej się nad jeziorem ustawić . Cos mi się zdaje , że chyba nie do końca rozumiesz łowienie drgającą szczytówką ?

Golden bay ma w komplecie bardzo cieniutką szczytówkę z włókna szklanego więc nie ma problemu z widocznością delikatnych brań.
[2014-01-11 15:09]

adam-modlinski

U nas w okolicy są jeziora w których jest dużo miejsc i nie przeszkadzała by długość wędki a trafiają się też duże okazy dla tego myślałem że ten feeder był by dla mnie idealny nie koniecznie 3,90 ale 3,60 krótszymi nigdy nie łowiłem i raczej nie chce próbować, ale skoro mowicie, że lepiej poszukać czegoś lżejszego. Dlatego został bym przy feederze, ponieważ wędkowałem jakieś 2 lata temu na tych właśnie jeziorach feederem 3,60 firmy aztec z tego co pamietam dalem za nią ok 100 zł i teraz w ogole nie ma tego w sprzedaży, dlatego teraz dokupić jakiegos lepszego feedera i matchowke żeby słuzyla mi przez conajmniej kilka sezonów
[2014-01-11 15:37]

przemo1980

Posiadam wymienione Mikado Golden Bay Feeder 390/140 jak i Mikado Black Draft Picker 300/40

Golden Bay to dość mocny feeder ,łowię nim powiedzmy 85% w rzece na dość ciężkie zestawy i resztę,czyli rzadko w "zbiornikach z wodą stojącą. Na rzekach wywiązuję się ze swojego zadania znakomicie .Koszyczki przeważnie 70-100g + zanęta i spokojnie daję radę. Przeważnie jest to najtwardsza szczytówka,nie nastawiam się na drobnicę (na haku większa przynęta) ale czasami trafi się jakaś płoteczka i brania jako tako są widoczne.

Na wodzie stojącej używam go tylko wtedy gdy zestaw muszę posyłać daleko.
Ma te cztery wymienne szczytówki i przy zastosowaniu tej najdelikatniejszej bez problemu można zauważyć delikatniejsze brania, ale podczas holu to już nie jest to co hol na delikatnym zestawie zmontowanym na Mikado Black Draft Picker,a widoczność ,efektowność brania na szczytówkach tego pickera to bajka:)
[2014-01-11 15:40]

adam-modlinski

chodzi mi właśnie o to żeby nie bać się rzucić daleko koszyczkiem z zanętą ten mój feeder aztec wyginał się na wszystkie strony przy takim obciążeniu
[2014-01-11 15:44]

przemo1980

Jeśli uparłeś się na feedera to poszukaj trochę "delikatniejszego" takiego o ciężarze wyrzutu do 80-90g.
[2014-01-11 15:46]

adam-modlinski

http://allegro.pl/shimano-alivio-bx-feeder-medium-3-66-100g-i3828435143.html

coś takiego? kolega wyżej polecał!
[2014-01-11 15:50]

przemo1980

Nie wypowiem się co do tego feedera,nie miałem do czynienia ale właśnie coś o takich parametrach
[2014-01-11 15:53]

adam-modlinski

to jak się troche znasz to możesz coś polecić :)
[2014-01-11 15:55]

przemo1980

to napisałem. Ja bym szukał coś o c.w w granicach 80-90g i pewnie 3.60 by wystarczyło. Konkretnego kija nie wymienię,dopasuj go pod siebie.
Ja powiedzmy ,że do takiego łowienia posiadam feederka z starszej serii Robinsona jak się nie mylę to chyba Lumix 360/90. Jestem z niego zadowolony.
[2014-01-11 16:02]

przemo1980

to napisałem. Ja bym szukał coś o c.w w granicach 80-90g i pewnie 3.60 by wystarczyło. Konkretnego kija nie wymienię,dopasuj go pod siebie.
Ja powiedzmy ,że do takiego łowienia posiadam feederka z starszej serii Robinsona jak się nie mylę to chyba Lumix 360/90. Jestem z niego zadowolony.

Jedyny problem jaki z nim miałem to złamane szczytówki z mojej winy i właśnie mały problemik z dopasowaniem nowych,ale już dawno rozwiązany :)
[2014-01-11 16:06]

krisal

Używam Cormoranów z serii Distance:
match 420 cw 5-25gr
feeder 390 do 90 gr cw.
Polecam.
[2014-01-11 16:40]

mateo111132

ja jednak zdecydowanie na małe jeziorka polecam pickera mikado black draft. Po co ci taki ciężki sprzęt ??
[2014-01-11 16:48]

cocaine

.Polecam cormorana ze starszej serii SPECILAND.Picker oczywiście  :) [2014-01-11 17:43]

lynx

Na jeziora picker - Mikado Bleck Draft Picker

A co bedzie jak pobierze Ci sum na robaka. Wyciągniesz go pickerem? Picker wygiął się w pałąk i nie byl w stanie amortyzować. Federem do 100 cw wyciągniesz.
[2014-01-11 18:49]

Jędrula

Na jeziora picker - Mikado Bleck Draft Picker

A co bedzie jak pobierze Ci sum na robaka. Wyciągniesz go pickerem? Picker wygiął się w pałąk i nie byl w stanie amortyzować. Federem do 100 cw wyciągniesz.

Hhehehe , Kolego nie masz pojęcia o łowieniu pickerem . A spinningiem do 40 gram nie wyciągasz suma , wielkiego szczupaka i innych wielkich ryb ? Picker niewiele się różni od spinningu . Powiem więcej , bardzo dobrze łowi się pickerem z opadu .

Albo to jakaś prowokacja ? hmmm ?

[2014-01-11 18:56]

lynx

Witam, najbardziej po przeczytaniu opisów wszystkich wędzisk poleconych podoba mi się ta mikado feeder golden bay ponieważ jak piszę producent: "Charakteryzuje się szczytową akcją i praktycznie zerowym ugięciem. Przeznaczony do najcięższych połowów z koszyczkiem zanętowym." i cena tez nie jest straszna. Teraz kwestia długości czy 3,90 nie będzie mi sprawiać problemu jeśli chodzi o pierwszą moją poważną przygodę z wędkowaniem, i jaki kołowrotek polecili byście do tego feedera oczywiście żeby nie był za ciężki a żebym nie bał się że się rozleci po roku czasu.

Co do odległościówki tylko jedna osoba odpisała ale powiem szczerze że wolał bym składaną niż teleskopową więc czekam na dalej na propozycje i dziękuje za wszystkie odpowiedzi. Pozdrawiam!

Na feedery cw do 90 3,30m łowie chyba z 10 lat i nie narzekam ale przy wiekszym egzemplarzu, a taki zawsze moze sie trafić, bedziesz miał problemy. Dwa lata temu dokupiłem cw 120 na 3,90m zamiast gruntówek i jestem zadowolony. 3,90 to dobra dlugość. Radziłbym abyś u kogoś sprawdził do swojej ręki. W tym roku dokupiłem 3,90m cw 150 i myślę, że to mi wystarczy bo łowię podobnie jak Ty.
Co to jest zerowe ugięcie?
[2014-01-11 18:58]