Feeder i odległościówka na małe jeziora

/ 57 odpowiedzi
lynx


Zgadzam sięz przedmówcą , na jeziora jak najdelikatniejsze wędzisko a fajny jest picker

A co, na jeziorach nie ma większej ryby?
Szczytowkę zawsze można sobie dorobić
Ja łowię 3,90 cw do 120 i nie ma problemu nawet z płotkami. Dlaczego z wymiarem 3,90 ma się nie zmieścic. Zmieścić to się zawsze zmieści tylko z holem mogą być problemy jak ma wąską przestrzeń.
Do cw 100 to nie jest jeszcze ciężki sprzęt. Mój znajomy ma feedery cw do 400 to jest ciężki sprzęt (2014/01/11 19:05)

lynx


Polecam ci taki feeder http://allegro.pl/jaxon-eternum-feeder-3-45m-30-80g-i3872692101.html. Bardzo fajna sprawa. Jeżeli chcesz więcej info pisz bo posiadam ten kij

Właśnie ja mam takie dwa 40-90 3.30m. Pickerki są na małe rybki i nie ma problemu wyjąć karpia 40cm ale czasem musisz mocniej przytrzymać bo po bokach szuwary i tu zaczną się schody. (2014/01/11 19:10)

lynx


Posiadam wymienione Mikado Golden Bay Feeder 390/140 jak i Mikado Black Draft Picker 300/40

Golden Bay to dość mocny feeder ,łowię nim powiedzmy 85% w rzece na dość ciężkie zestawy i resztę,czyli rzadko w "zbiornikach z wodą stojącą. Na rzekach wywiązuję się ze swojego zadania znakomicie .Koszyczki przeważnie 70-100g + zanęta i spokojnie daję radę. Przeważnie jest to najtwardsza szczytówka,nie nastawiam się na drobnicę (na haku większa przynęta) ale czasami trafi się jakaś płoteczka i brania jako tako są widoczne.

Na wodzie stojącej używam go tylko wtedy gdy zestaw muszę posyłać daleko.
Ma te cztery wymienne szczytówki i przy zastosowaniu tej najdelikatniejszej bez problemu można zauważyć delikatniejsze brania, ale podczas holu to już nie jest to co hol na delikatnym zestawie zmontowanym na Mikado Black Draft Picker,a widoczność ,efektowność brania na szczytówkach tego pickera to bajka:)

Popieram. Mam podobne doświadczenia. (2014/01/11 19:12)

lynx


Jeśli uparłeś się na feedera to poszukaj trochę "delikatniejszego" takiego o ciężarze wyrzutu do 80-90g.

Nie daj się wprowadzić na pickery lub jakieś słabiutkie feedery bo za rok lub dwa kupisz mocniejsze. Na 120gr widać każde skubnięcia nawet małych płotek. Mam trzy pickery ale biorę je tylko gdy jestem pewny, że nie ma większej ryby albo gdy brzeg jest czysty od zarośli i szuwarow
Ci co piszą, że na takich nie widać drgań szczytówki to chyba nie mają wprawy albo praktyki. (2014/01/11 19:18)

lynx


Na jeziora picker - Mikado Bleck Draft Picker



A co bedzie jak pobierze Ci sum na robaka. Wyciągniesz go pickerem? Picker wygiął się w pałąk i nie byl w stanie amortyzować. Federem do 100 cw wyciągniesz.





Hhehehe , Kolego nie masz pojęcia o łowieniu pickerem . A spinningiem do 40 gram nie wyciągasz suma , wielkiego szczupaka i innych wielkich ryb ? Picker niewiele się różni od spinningu . Powiem więcej , bardzo dobrze łowi się pickerem z opadu .


Albo to jakaś prowokacja ? hmmm ?


Pewnie, że nie mam bo łowienie pickerem przez ponad 10 lat to za mało aby go poznać.
To ty chyba żartujesz.
Picker cw do40 2,70m. Wyjąłem trzy karpie i hamulec nie drgnął. Na haczyku było 3 białe robaki. Nagle wygielo go maksymalnie i kołowrotek bzyczy. Picker wygięty w pałąk, żyłka juz prawie na prosto a to coś idzie. Próbowałem rożnie i nic. Doszło jakieś z 50 m czyli z wyrzutem ok 90 i w krzaczorach stanęło. I krotko mówiąć du....pa zimna.
Po tygodniu  w tym samym miejscu kolega zarzucił i też mu tak pobrało. Miał feedera cw 90 i nie dał mu odjechać w te krzaczory. Po pół godzinie wyjął suma 120cm.
Mam i feedery i łowię nimi ponad 10 lat. Obecnie moi znajomi tez przerzucają się na federy. Kumpel 30 lat łowił gruntówkami a teraz kupuje federy.
Jak są dobre warunki to cw 10 da radę szczupakowi. Mój znajomy łowi na taka bolonkę ale jak ma czysty brzeg.
Spinningiem rzucasz niedaleko a feederem jak machniesz to wyrzucisz 100m a ryba idzie w bok itd. Co ci będe pisał.
Coś mi się wydaje, że sam nauczyles się na pickery i myslisz, że to jest już najlepsze w świecie. Poczytaj inne wpisy. Też popierają feedery. Napisz im, że też prowokują. (2014/01/11 19:40)

notaki


Krótko.
Na najbardziej miekkiej szczytówce wedki 390 cm o c.w. do 150 g zobaczysz branie uklejki. Zresztą, przy odrobinie wprawy, na najtwardszej też :D
A nie zawsze będziesz łowił na małym zbiorniku. Zapas zawsze się przyda. (2014/01/11 19:42)

Jędrula


Na jeziora picker - Mikado Bleck Draft Picker



A co bedzie jak pobierze Ci sum na robaka. Wyciągniesz go pickerem? Picker wygiął się w pałąk i nie byl w stanie amortyzować. Federem do 100 cw wyciągniesz.





Hhehehe , Kolego nie masz pojęcia o łowieniu pickerem . A spinningiem do 40 gram nie wyciągasz suma , wielkiego szczupaka i innych wielkich ryb ? Picker niewiele się różni od spinningu . Powiem więcej , bardzo dobrze łowi się pickerem z opadu .


Albo to jakaś prowokacja ? hmmm ?



Pewnie, że nie mam bo łowienie pickerem przez ponad 10 lat to za mało aby go poznać.
To ty chyba żartujesz.
Picker cw do40 2,70m. Wyjąłem trzy karpie i hamulec nie drgnął. Na haczyku było 3 białe robaki. Nagle wygielo go maksymalnie i kołowrotek bzyczy. Picker wygięty w pałąk, żyłka juz prawie na prosto a to coś idzie. Próbowałem rożnie i nic. Doszło jakieś z 50 m czyli z wyrzutem ok 90 i w krzaczorach stanęło. I krotko mówiąć du....pa zimna.
Po tygodniu  w tym samym miejscu kolega zarzucił i też mu tak pobrało. Miał feedera cw 90 i nie dał mu odjechać w te krzaczory. Po pół godzinie wyjął suma 120cm.
Mam i feedery i łowię nimi ponad 10 lat. Obecnie moi znajomi tez przerzucają się na federy. Kumpel 30 lat łowił gruntówkami a teraz kupuje federy.
Jak są dobre warunki to cw 10 da radę szczupakowi. Mój znajomy łowi na taka bolonkę ale jak ma czysty brzeg.
Spinningiem rzucasz niedaleko a feederem jak machniesz to wyrzucisz 100m a ryba idzie w bok itd. Co ci będe pisał.
Coś mi się wydaje, że sam nauczyles się na pickery i myslisz, że to jest już najlepsze w świecie. Poczytaj inne wpisy. Też popierają feedery. Napisz im, że też prowokują.






Czyli to nie prowokacja ;) Co Ty kolego piszesz ? Przecież tu chodzi o zestaw , wytrzymałość żyłki a nie o cw w wędce . Jak do pickera wrzucę grubą żyłkę/plecionkę i wielki zwijak to i karpie po 10 kilo mogę ciągnąć . Przykład , w ubiegłym roku , na moich oczach znajomy wyciągnął suma 21 kg w Odrze , na wędke spinningową Mikado Black Draft Spin do 45 gram chyba , miał plecionkę i mocny kołowrotek .  Ja mam równie dobregi pickera do 40 gr tej samej serii , myślisz , że przy takich parametrach zestawu j/w nie poradziłbym takiemu sumowi ? Pewnie , że bym sobie poradził  .Co do szczytówek w feederach , to nawet nie mogą stanąć przy szczytówkach pickerów bo są porostu cieńsze , delikatniejsze i zawsze będą lepiej pokazywały brania . 

A suma wielkiego koledze na feederze tylko pogratulować , jak lubi łowić na mocne zestawy to i wielkie rybki da radę złowić .

A co do moich połowów feederem to łowię na te wędki od 20 lat i śmiem twierdzić nadal , że pojęcia nie masz o łowieniu pickerem a może nawet nigdy nim nie łowiłeś . I tak na koniec , mam kolegę który ma sklep wędkarski , porządna jednostka tak nawiasem mówiąc . Ostatnio jak podsumował rok to stwierdził , że sprzedaż pickerów w ubiegłym roku wzrosła czterokrotnie , zresztą moi znajomi w większości kupili sobie pickery min za sprawą mojej osoby i wyników jakie osiągnąłem .

Kolego , masz prawo mieść swoje zdanie , możesz łowić na jeziorach feederami sumy i płocie ale nie wciskaj mi , że ja moim pickerem nie dam rady wyciągnąć wielkiego suma na grubej plecionie bo to banał !





(2014/01/11 20:14)

notaki


Banał ?
Świetny tekst. Dawno się tak nie uśmiałem.
Że niby wytrzymalość kija nie ma znaczenia a liczy się tylko wytrzymałośc zyłki i kołowrotek ???
Znakomity dowcip !!!!
Szczególnie dla tych, ktorym ryby kije połamały
Hahaha :D :D :D

P.S. I po co Ci durnowaci wedkarze jakieś karpiówki kupują
Po pickery panowie karpiarze biebiem marsz !!!!!!!!!!!!

:D :D :D

(2014/01/11 20:20)

Jędrula


Banał ?
Świetny tekst. Dawno się tak nie uśmiałem.
Że niby wytrzymalość kija nie ma znaczenia a liczy się tylko wytrzymałośc zyłki i kołowrotek ???
Znakomity dowcip !!!!
Szczególnie dla tych, ktorym ryby kije połamały
Hahaha :D :D :D

P.S. I po co Ci durnowaci wedkarze jakieś karpiówki kupują
Po pickery panowie karpiarze biebiem marsz !!!!!!!!!!!!

:D :D :D



A poczytaj ze trzy razy mojego posta bystrzaku , albo ze cztery razy ! Tu chodziło o porównanie pickera i federa , podałem przykład 40 gram który odnosił się do przykładu Kolegi lynxa - feerera 90-120 gram . Po drugie tu nie chodzi o namawianie kogos aby łowił duże sumy czy karpie pickerem tylko o całkowicie coś innego - jakieś kłopoty masz z czytaniem to Ci jeszcze raz przepisze :)))))))))))))))



                                                    


(2014/01/11 20:26)

notaki


Napisałes kolego ??

Kolego , masz prawo mieść swoje zdanie , możesz łowić na jeziorach feederami sumy i płocie ale nie wciskaj mi , że ja moim pickerem nie dam rady wyciągnąć wielkiego suma na grubej plecionie bo to banał !

Napisałeś.

Miłego dnia :-)



(2014/01/11 21:15)

Jędrula


Napisałes kolego ??

Kolego , masz prawo mieść swoje zdanie , możesz łowić na jeziorach feederami sumy i płocie ale nie wciskaj mi , że ja moim pickerem nie dam rady wyciągnąć wielkiego suma na grubej plecionie bo to banał !

Napisałeś.

Miłego dnia :-)



No to powtórzę jak nie umiesz czytać ! Jak spinningiem do np. 40 gram ludzie wyciągają  wielkie szczupaki , sumy czy bolenie ?



(2014/01/11 21:24)

przemo1980


Ale Wy tu bzdury wypisujecie !!!!
Przecież praktycznie na każdą wędkę może wziąć ogromna lub mała ryba. Tyle ,że jak wiemy jest to zależne od kilku czynników,chociażby od tego na jaką rybkę chcemy się nastawić (jakie zastosujemy przynęty ,rozmiar haka,itp);. Możemy próbować łowić karpie na delikatne wędki i delikatne zestawy(np;pickier) jak i możemy łowić drobnice na dość mocne wędki czyli jakieś karpiówki. Tylko jaki to ma wszystko sens,jak to wygląda?
Wiem ,że praktycznie nie jest możliwe ,że na zestaw z kulką proteinową na wędzisku karpiowym wezmie ploteczka ,że bardzo możliwe jest ,że na zestaw delikatny (pickier) np; z białymi robakami na haku wezmie spory karp i wtedy będzie ostra jazda.
Tyle,że jeśli nastawiam się na daną rybę(leszcz,lin,płoć,krąp,itp) które często wymagają stosowania naprawdę delikatnych zestawów to ja nie wyobrażam sobie stosowania mocnych wędzisk,itd... Oczywiście mowa tu o wodzie stojącej,która nie wymaga użycia sporo mocniejszego sprzętu(krzaki wodne,itp.)
(2014/01/11 22:36)

Jędrula


Ale Wy tu bzdury wypisujecie !!!!
Przecież praktycznie na każdą wędkę może wziąć ogromna lub mała ryba. Tyle ,że jak wiemy jest to zależne od kilku czynników,chociażby od tego na jaką rybkę chcemy się nastawić (jakie zastosujemy przynęty ,rozmiar haka,itp);. Możemy próbować łowić karpie na delikatne wędki i delikatne zestawy(np;pickier) jak i możemy łowić drobnice na dość mocne wędki czyli jakieś karpiówki. Tylko jaki to ma wszystko sens,jak to wygląda?
Wiem ,że praktycznie nie jest możliwe ,że na zestaw z kulką proteinową na wędzisku karpiowym wezmie ploteczka ,że bardzo możliwe jest ,że na zestaw delikatny (pickier) np; z białymi robakami na haku wezmie spory karp i wtedy będzie ostra jazda.
Tyle,że jeśli nastawiam się na daną rybę(leszcz,lin,płoć,krąp,itp) które często wymagają stosowania naprawdę delikatnych zestawów to ja nie wyobrażam sobie stosowania mocnych wędzisk,itd... Oczywiście mowa tu o wodzie stojącej,która nie wymaga użycia sporo mocniejszego sprzętu(krzaki wodne,itp.)



Dokładnie Przemek , ale logika Kolegi wyżej jest taka , że nie kupuj pickera albo lekkiego feedera bo może Ci wziąć wielka ryba , to może nie kupować feedera bo może wziąć jeszcze większa ryba i kupić najlepiej karpiówkę ? A tam karpiówkę , najlepiej Kupić ciężki sumowy kij bo może pobrać sum 70 kg ! Nie wspomnę , już o wytrzymałości i cw bo......



(2014/01/12 07:41)

lynx


Banał ?
Świetny tekst. Dawno się tak nie uśmiałem.
Że niby wytrzymalość kija nie ma znaczenia a liczy się tylko wytrzymałośc zyłki i kołowrotek ???
Znakomity dowcip !!!!
Szczególnie dla tych, ktorym ryby kije połamały
Hahaha :D :D :D

P.S. I po co Ci durnowaci wedkarze jakieś karpiówki kupują
Po pickery panowie karpiarze biebiem marsz !!!!!!!!!!!!

:D :D :D



A poczytaj ze trzy razy mojego posta bystrzaku , albo ze cztery razy ! Tu chodziło o porównanie pickera i federa , podałem przykład 40 gram który odnosił się do przykładu Kolegi lynxa - feerera 90-120 gram . Po drugie tu nie chodzi o namawianie kogos aby łowił duże sumy czy karpie pickerem tylko o całkowicie coś innego - jakieś kłopoty masz z czytaniem to Ci jeszcze raz przepisze :)))))))))))))))



                                                    

Jędrula to ty poczytaj dobrze. Chodziło o poradę a nie porównanie. Każdy wędkarz wie jak wygląda jedno a jak drugie. Nie odwracaj kota ogonem, bo jak widze to sam się na tym nie znasz. Więc nie doradzaj innym . Znasz to stare powiedzenie, uczył Marcin Marcina?

Inni też wypowiadają się podobnie jak ja to czemu i im nie odpisujesz w tym stylu. daj sobie siana.

(2014/01/12 13:30)

lynx


Banał ?
Świetny tekst. Dawno się tak nie uśmiałem.
Że niby wytrzymalość kija nie ma znaczenia a liczy się tylko wytrzymałośc zyłki i kołowrotek ???
Znakomity dowcip !!!!
Szczególnie dla tych, ktorym ryby kije połamały
Hahaha :D :D :D

P.S. I po co Ci durnowaci wedkarze jakieś karpiówki kupują
Po pickery panowie karpiarze biebiem marsz !!!!!!!!!!!!

:D :D :D



A poczytaj ze trzy razy mojego posta bystrzaku , albo ze cztery razy ! Tu chodziło o porównanie pickera i federa , podałem przykład 40 gram który odnosił się do przykładu Kolegi lynxa - feerera 90-120 gram . Po drugie tu nie chodzi o namawianie kogos aby łowił duże sumy czy karpie pickerem tylko o całkowicie coś innego - jakieś kłopoty masz z czytaniem to Ci jeszcze raz przepisze :)))))))))))))))



                                                    

Ja też nie namawiam ale , jak pytałem, co zrobisz jak weźmie? Opisałem ci dokładnie przykład a ty dalej nic nie rozumiesz. Może nie łapiesz tekstu a mnie każesz czytac po kilka razy - bystrzaku.

(2014/01/12 13:33)

lynx


Napisałes kolego ??

Kolego , masz prawo mieść swoje zdanie , możesz łowić na jeziorach feederami sumy i płocie ale nie wciskaj mi , że ja moim pickerem nie dam rady wyciągnąć wielkiego suma na grubej plecionie bo to banał !

Napisałeś.

Miłego dnia :-)



Co za bzdury. Do pickerka gruba pleciona. I pewnie hak nr 1.
Przecież pisałem, że jak czysty brzeg to i diabła wydrzesz. Przecież rękojeść ci nie trzaśnie.
W jednym miejscu pisze ktoś, że lepiej się zmieścić. Dobrze, tz,że jest zakrzaczenie. Nie pitol, że w takich krzaczorach wyciągniesz suma czy dużego karpia pickerem.
Nie masz sam pojęcia co piszesz. Raz tak, a raz tak.
Jałowa dyskusja. (2014/01/12 13:41)

lynx


Ale Wy tu bzdury wypisujecie !!!!
Przecież praktycznie na każdą wędkę może wziąć ogromna lub mała ryba. Tyle ,że jak wiemy jest to zależne od kilku czynników,chociażby od tego na jaką rybkę chcemy się nastawić (jakie zastosujemy przynęty ,rozmiar haka,itp);. Możemy próbować łowić karpie na delikatne wędki i delikatne zestawy(np;pickier) jak i możemy łowić drobnice na dość mocne wędki czyli jakieś karpiówki. Tylko jaki to ma wszystko sens,jak to wygląda?
Wiem ,że praktycznie nie jest możliwe ,że na zestaw z kulką proteinową na wędzisku karpiowym wezmie ploteczka ,że bardzo możliwe jest ,że na zestaw delikatny (pickier) np; z białymi robakami na haku wezmie spory karp i wtedy będzie ostra jazda.
Tyle,że jeśli nastawiam się na daną rybę(leszcz,lin,płoć,krąp,itp) które często wymagają stosowania naprawdę delikatnych zestawów to ja nie wyobrażam sobie stosowania mocnych wędzisk,itd... Oczywiście mowa tu o wodzie stojącej,która nie wymaga użycia sporo mocniejszego sprzętu(krzaki wodne,itp.)

Masz rację ale tu chodzi co będzie jak pobierze duża ryba na małą przynętę a tak się często zdarza. W jednym wpisie opisałem swoj przypadek i o tym mówię. Feeder o cw do 90 nie jest ciężkim sprzetem. (2014/01/12 13:45)

lynx


Ale Wy tu bzdury wypisujecie !!!!
Przecież praktycznie na każdą wędkę może wziąć ogromna lub mała ryba. Tyle ,że jak wiemy jest to zależne od kilku czynników,chociażby od tego na jaką rybkę chcemy się nastawić (jakie zastosujemy przynęty ,rozmiar haka,itp);. Możemy próbować łowić karpie na delikatne wędki i delikatne zestawy(np;pickier) jak i możemy łowić drobnice na dość mocne wędki czyli jakieś karpiówki. Tylko jaki to ma wszystko sens,jak to wygląda?
Wiem ,że praktycznie nie jest możliwe ,że na zestaw z kulką proteinową na wędzisku karpiowym wezmie ploteczka ,że bardzo możliwe jest ,że na zestaw delikatny (pickier) np; z białymi robakami na haku wezmie spory karp i wtedy będzie ostra jazda.
Tyle,że jeśli nastawiam się na daną rybę(leszcz,lin,płoć,krąp,itp) które często wymagają stosowania naprawdę delikatnych zestawów to ja nie wyobrażam sobie stosowania mocnych wędzisk,itd... Oczywiście mowa tu o wodzie stojącej,która nie wymaga użycia sporo mocniejszego sprzętu(krzaki wodne,itp.)



Dokładnie Przemek , ale logika Kolegi wyżej jest taka , że nie kupuj pickera albo lekkiego feedera bo może Ci wziąć wielka ryba , to może nie kupować feedera bo może wziąć jeszcze większa ryba i kupić najlepiej karpiówkę ? A tam karpiówkę , najlepiej Kupić ciężki sumowy kij bo może pobrać sum 70 kg ! Nie wspomnę , już o wytrzymałości i cw bo......




Co za brednie i kłamstwa wypisujesz o karpiówach, o ciężkich federach. Nic takiego nie pisalem a ty wciskasz innym. Nie stać cię na rzetelną rozmowę tylko stosujesz chwyty jak uczeń w szkole? (2014/01/12 13:47)

Jędrula


Co mnie inni obchodzą ? Ja nie potrzebuję nikim się zasłaniać . Przykład podałeś  ? Nooo , świetny przykład , to dowód na to , iż nie powinno się łowić pickerem bo sum może wziąć  , najlepiej pickery wycofać ze sprzedaży  . Co zrobie jak weźmie ? Urwę go bo na pickerku będę miał żyłkę 18 - stke z przyponem 0,14 . A ty go / tego suma wyciągniesz z takim zestawem na feederku ? 

Nie pitolić mam ? A patrz , na spiningi w takim cw sumy łowią , cud ? Czy czysta logika ,znajomość wędkarstwa i metod oraz praw fizyki ? 

Kłamstwa ? Przecież sam pisałeś , że jak weźmie sum na robaka to co ? Więc jak mam to rozumieć , że lepiej nie łowić na na delikatniejszy sprzęt bo zawsze można zastosować cięższy ? Tani chwyt ? Nie rozumiem ? To , że zacytowałem Przemka , który ma rację to tani chwyt i nie potrafię prowadzić rzetelnej rozmowy ? Z każdym postem mnie coraz bardziej zaskakujesz .

Czytam , czytam i nie mogę uwierzyć w twoją logikę . Nooooo , w sumie każdy łowi jak chce i jak ma ochotę , nie ważne , że jeden skuteczniej inny mniej skutecznie ale zawasze .


(2014/01/12 14:06)

przemo1980


Panowie nie ma się co sprzeczać.
Tak jak Jędrek napisał,każdy łowi jak chce i oby z dobrymi efektami :)
(2014/01/12 16:00)

ayem


Hhehehe , Kolego nie masz pojęcia o łowieniu pickerem . A spinningiem do 40 gram nie wyciągasz suma , wielkiego szczupaka i innych wielkich ryb ? Picker niewiele się różni od spinningu . Powiem więcej , bardzo dobrze łowi się pickerem z opadu .


masz kolego rację też chciałem to napisać .

(2014/01/12 16:25)

ayem


Drodzy koledzy mowa jest o feederze i odległościówce na małe jeziora , podejrzewam , że obydwiema wędkami łowić kolega będzie w tej samej wodzie więc jeżeli ktoś chce łowić odległosciówką to na jaką rybę się nastawia?( nie na sumy)... Takie same ryby pewnie będzie łowił feederem , więc jeżeli odległosciówka służy do łowienia ryb średnich to i picker do takich należy a jeżeli weźmie sum to mu najwyżej przypon strzeli . (2014/01/12 16:37)

notaki


Ech... naprawdę nie o to chodzi...
Zapytam wprost: czym ( w sensie uzytkowym ) różni się feeder od pickera.
Tak naprawdę jedną rzeczą
wytrzymałością blanku. ( czyli m.in mozliwością podania cięższego zestawu na wieksza odległość, np większej porcji zanęty )
Tyle.
Można spokojnie dokupić  za grosze super delikatne szczytówki, więc kwestię czułosci możemy pominąć.

Oczywiście możemy mieć i komplet pickerów i komplet feederów . To tylko kwestia zasobności portfela, jednak dla człowieka, który albo zaczyna przygodę z tą metodą, albo nie dysponuje nieograniczonymi srodkami rozsądniejszy wydaje się zakup feedera plus szczytówka np 30 g.
Po prostu dysponując kilkoma szczytówkami nie jesteśmy ograniczeni ani odległością rzutu, ani ewentualnym uciągiem wody

(2014/01/12 18:50)

haja


Fakt - świetnie się do tego nadaje (2014/01/12 19:01)

haja


Fakt - świetnie się do tego nadaje


Znaczy - do łowienia pickerem z opadu

(2014/01/12 19:04)