Zaloguj się do konta

Feeder do 150zł

utworzono: 2010/12/21 23:15
nicponios

Witam wszystkich, jak widać w tytule mam 150zł i chciałbym kupic feedera.
Łowie głównie na jeziorach i zamierzam łowić bardzo różne ryby (od płoci do karpia suma czy węgorza). Poproszę o rady i opinie o sprzęcie przez was uzywanym.
Mam również 2 pytania poboczne:
Dlaczego podpórka do feedera jest taka szeroka?
http://allegro.pl/podporka-gruntowa-feeder-picker-match-hit-i1369956774.html
Co sądzicie o dzwoneczku na szczytówke?
http://allegro.pl/grzechotka-podwojna-dzwonek-310049-i1379047674.html

Dzięki z góry:)
[2010-12-21 23:15]

baloonstyle

Tu jest tańsza wersja

http://www.wedkarski.com/produkt/k-Wedki-Feedery_Pickery/p-3609-Jaxon-Wedka_Accord_Feeder_330_40-100_gram_dlugosc:_330_cm/t-1/

a tu droższa

http://www.wedkarski.com/produkt/k-Wedki-Feedery_Pickery/p-1479-Jaxon-Wedka_Harmony_Feeder_/t-2/

Obydwa polecam, i na pewno dadzą rade spokojnie na jeziorach.
Dzwoneczek- nie widzę za bardzo innej opcji jeżeli chodzi o ozywanie go w nocy, a w dzień tez możesz zakładać w celu pomocy :))
[2010-12-22 08:02]

baloonstyle

Przepraszam drugi link zły podałem.Mój błąd.
dodaję ten o który mi chodziło :))

http://www.wedkarski.com/produkt/k-Wedki-Feedery_Pickery/p-831-Jaxon-Wedka_Eternum_Feeder_/t-2/
[2010-12-22 08:10]

ryukon1975

Ja nie używam dzwoneczków  do feederów nawet w nocy.By widzieć szczytówkę zakładam na nią uchwyt na świetlik i świetlik chemiczny.Tylko że przy tym sposobie nie pośpi,Trzeba cały czas być uważnym i skupionym na wędkach.Dla mnie jednak to jest prawdziwe wędkarstwo,branie dużej ryby po sekundzie zacięcie i hol:).Ale każdy ma swoje przyzwyczajenia i metody.
[2010-12-22 08:27]

baloonstyle

Jak jadę na noc tylko z jednym kumplem to zakładam dzwoneczki bo jest spore prawdopodobieństwo że mogę przysnąć, ale jak jedzie nas kilku to tez tylko na świetlikach łapie :))
[2010-12-22 08:31]

ryukon1975

Ja tylko raz byłem na nocy z kolegą(naprawdę dobrym wędkarzem),zawsze chodzę sam.To się raczej nie zmieni bo u mnie jest mało wędkujących a po wypadku zostałem rencistą i innym trudno dopasować się do mnie.Wiadomo oni myślą o pracy a ja tak jak w lipcu pobudka o 14-stej i czekam do 20-stej by znów zaliczyć nockę.
[2010-12-22 08:38]

baloonstyle

Heh no ja mam grupę operacyjną:)) Od maja do końca września co tydzień zaliczamy nocki.Nigdy się nie umawiamy za długo , jest tylko hasło czy w piątek czy sobotę zaliczamy i tyle zawsze w jedno miejsce :))
Naprawdę bardzo zorganizowana grupa , to samo jest teraz z wypadami na dorsza.Ja klepie terminy a im tylko wysyłam sms-a z data i miejscem startu :))
[2010-12-22 08:42]

ryukon1975

Też dobrze,wiadomo w grupie zawsze weselej i nawet jak ryba nie bierze można porozmawiać.Wypić browarek i czas leci.
[2010-12-22 08:46]

baloonstyle

No dokładnie, po za tym bezpieczniej.w nocy różne akcje się dzieję przynajmniej w okolicach Gdańska, wariatów nie brakuje.
[2010-12-22 08:47]

ryukon1975

U mnie na wsi nie ma takiego problemu .Na rzekę jeżdżę do sąsiedniej wsi około 1,5 km znam tu każdego i mnie wszyscy znają bo tylko ja jeżdżę codziennie z wędkami.A gdy łowię śpi za mną pies ponad 40 kg.Jesienią ja przechodzili za mną podpici z wędkami goście,patrząc po sprzęcie i zachowaniu raczej bez kart wystarczyło że dwa razy zaszczekał a ominęli mnie szerokim łukiem.
[2010-12-22 08:53]

baloonstyle

No to też masz partnera :)) Ważne że bezpiecznie to jest priorytet.
[2010-12-22 08:55]

ryukon1975

To są wyjątkowe sytuacje bo raczej jak kogoś spotkam nad wodą to go znam przynajmniej z widzenia.Zawsze kilka słów zamienimy.
[2010-12-22 08:58]

baloonstyle

My po mimo grupy nie za zostaliśmy zaskoczenie jak ktoś w nocy z krzaków nam wyłaził w różnym stanie , ale zawsze byliśmy zaskoczeni.
[2010-12-22 09:01]

arus

kolego Mateuszu jesli chodzi o wedeczke za 150 pln to wybor jest duzy i musisz szukac wedki ktora bedzie ci odpowiadac ja uzywam mikado i jak na razie nie mysle zmieniac . Co do firmy jaxon to mam mieszane uczucia opinie na forum sa podzielone mlodziez chwali starsi wyjadacze wieszaja psy na tej firmie ja mam tylko bata tej firmy takze nie moge sie wypowiadac . piszesz ze bedziesz lowil na jeziorach czyli wedka picker ale ja polecalbym federa bo jest bardziej uniwersalny , mozesz go uzywac zarowno na wodach z uciagiem ( koszyki 40- 100 i < ) jak i na jeziorkach , odwrotnie jest ciezko . moj kijek to mikado trython fedrer 330 cw 100 g . uzywam jest ok polecam cenaok 90 pln . wedeczka ta byla wedka bodajze 2009 roku , takze to prawie staroc  . tyle ze o nowosciach uslyszysztu ze FAJNA WEDKKA a czy sie sprawdzi ,czy bedzie CI odpowiadac ? czlowiek uczy sie na bledach ( oby nie na wlasnych ) POZDRAWIAM
[2010-12-22 09:01]

ryukon1975

Odeszliśmy od tematu,ja mam szczęście bo ulica biegnie równolegle do rzeki i około 400 m od niej.Więc nawet goście w kompletnym stanie nieważkości raczej nie docierają nad jej brzeg.Na terenie zalewowym około 250 m od brzegu nie ma też domów więc w nocy jak idzie nawet sarna to ją słyszę dużo wcześniej jak widzę.Gorzej jest z lisami ja ich nie słyszę ale pies dobrze i to z dużej odległości.
[2010-12-22 09:09]

arus

nawiazujac do dzwoneczka jako sygnalizatora to dla mnie kicha , nie wiem jak koledzy go montuja na tak cieniutkiej szczytowce ? lowiac na wodach stojacych wedka lezy na podporkach poziomo i w momecie podnoszenia jej lubi sie ten sygnalizator przekrecic i wplatac w zylke ..... reszte dopowiedz sobie Sam ( uzywa sie go przewaznie w nocy ) . Juz lepiej swietlik i to przyklejany . Dzwonkow uzywalo sie do ciezkihc gruntowek a teraz sa elektroniczne sygnalizatory bran ( nie sa juz tak drogie jak kila lat w stecz ) POZDROWIONKA
[2010-12-22 09:22]