Zaloguj się do konta

Feeder do połowu karpi i amurów

utworzono: 2010/06/01 16:08
erykom

jak myslicie czy feeder nadaje sie do polowu karpi,amurow i sandaczy?montujemy zestaw i zarzucamy a jako sygnalizator sluzy nam drgajaca szczytowka i wolny bieg kolowrotka a w nocy dodatkowo sygnalizator elektroniczny...zarzucamy zestaw,wlaczamy wolny bieg i jak ryba wezmie to szczytowka nas po tym poinformuje i dodatkowo odglos wolnego biegu jak bedzie ryba zylke wyciagac...duzo wedkarzy tak lowi i oczywiscie zdania na ten temat sa podzielone.a wy co o tym sadzicie?

[2010-06-01 16:08]

Pewnie, że się nadaje. Ja głównie tak łowię.
[2010-06-01 17:19]

rafai

feeder jak najbardziej.z tym że w nocy proponował bym zawiesić bąbkę przed sygnalizatorem elektronicznym gdyż w przypadku brania ryby do brzegu nie masz szans na zauważenie brania. [2010-06-01 18:26]

gruby0113

Federek oczywiście jak najbardziej a na co ci wolny bieg a jak weżmie do brzegu to na nic,  bąbka do federa to już lekkie przegięcie po to masz właśnie takie tam elastyczne szczytówki o różnej twardości żeby pokazywała ci brania i tego się trzymaj bo przekombinujesz i nie wiele połapiesz.Pozdro
[2010-06-02 00:21]

erykom

niewazne czy ryba wezmie do brzegu czy w przeciwnym kierunku bo przeciez stosuje olow przelotowy albo koszyczek to zawsze widze branie na szczytowce [2010-06-02 07:43]

feeder jak najbardziej.z tym że w nocy proponował bym zawiesić bąbkę przed sygnalizatorem elektronicznym gdyż w przypadku brania ryby do brzegu nie masz szans na zauważenie brania.

 
nom kolego jak masz branie do brzegu to szczytówka się prostuje

[2010-06-02 08:02]

tak da się poławiać każdą rybę. od białej ryby po drapieżniki a kołowrotek z wolnym biegie bardzo się przydaje na sandacza czy szczupaka. oraz na białe ryby na metodę włosowa.....a jak wezmie większa rybka to nam wędki nie wciągnie
[2010-06-02 08:06]

erykom

przeciez jak sie stosuje ciezarek przelotowy to wiadomo ze zylka przechodzi przez ten ciezarek i jak ryba wezmie to nie wazne w jakim kierunku plynie  i ciagnie zylke a szczytowka i tak sie wygnie.ciezarek lezy nie ruchomo na dnie a zylka przechodzaca przez ten ciezarek zasygnalizuje nam na szczytowce branie [2010-06-02 10:19]

kolego nie zawsze się stosuje ciężarek przelotowy
[2010-06-02 10:21]

np. bocznu trok lub obciazenie na stałe tzw, zestaw samo zacinajacy
[2010-06-02 10:23]

erykom

ale lowie tylko na ciezarek przelotowy lub koszyczek z rurka i w tym przypadku to sie akurat sprawdza :) [2010-06-02 10:28]

kazdy ma swoje metody a ja nikogo nie neguje. ale feeder to swietna sprawa wedka na kazda rybe
[2010-06-02 10:30]

erykom

dlatego moja ulubiona metoda jest feeder no i spining [2010-06-02 10:33]

erykom

znam osoby ktore na feeder lowia sumy.wielu wedkarzy smieje sie z tego ze feeder nie nadaje sie na sumy.wedlug mnie sie nadaje a przy odrobinie szczescia i doswiadczeniu da rade wyholowac suma

[2010-06-02 10:36]

tak da rade bo sa mocne odmiany tych kij ale ze sztuką w granicach 40 kilo chyba by nie był szans?? byłem wczoraj w wędkarskim i widziałem morskie kije z cienka szuł szczytówka wiesz moze co to za kije?
[2010-06-02 10:42]

erykom

nie mam pojecia [2010-06-02 10:49]

kurde ale to sa mocne kije
[2010-06-02 10:51]

gruby0113

pisałeś o sygnalizatorze i bąbce do federa więc po co odpowiadasz że widzisz branie na szczytówce bo używasz ołowiu przelotowego. To po co ci ten sygnalizator bo nie rozumiem w nocy łapiesz ? jak tak to załóż świetlik na nią. A jak masz ołów przelotowy i jak mówisz że kierunek brania nie ma znaczenia to w jaki sposób się ona wyprostuje?
[2010-06-03 00:06]

Waldi Fish

Używanie sygnalizatora dźwiękowego przy połowie na feedera metodą drgającej szczytówki ma swoje uzasadnienie. W czasie wędkowania zdarza się, że wykonujemy jakieś czynności, które powodują, że przez chwilę nie możemy obserwować szczytówki jako sygnalizatora brań. Jeśli w tym czasie zdarzyłoby się branie, to sygnalizator dźwiękowy zaalarmowałby dźwiękiem nasz zmysł słuchu. Z opisanego wyżej powodu, również przy łowieniu metodą spławikową stosuję sygnalizator dźwiękowy na podpórce. Co do brania w kierunku wędki, jeśli stosujemy ciężarek gruntowy o odpowiedniej wadze lub koszyczek czy sprężynę zanętową to ugięcie szczytówki też następuje w kierunku od brzegu do wody ze względu na fakt, że ryba wyciągając żyłkę lub plecionkę w kierunku brzegu powoduje jej naprężenie poprzez nieruchomy ciężarek.
[2010-06-03 01:45]

pisałeś o sygnalizatorze i bąbce do federa więc po co odpowiadasz że widzisz branie na szczytówce bo używasz ołowiu przelotowego. To po co ci ten sygnalizator bo nie rozumiem w nocy łapiesz ? jak tak to załóż świetlik na nią. A jak masz ołów przelotowy i jak mówisz że kierunek brania nie ma znaczenia to w jaki sposób się ona wyprostuje?

nie rozumiem czemu to kierujesz do mnie jak ja tego nie pisałem


[2010-06-03 11:40]

Używanie sygnalizatora dźwiękowego przy połowie na feedera metodą drgającej szczytówki ma swoje uzasadnienie. W czasie wędkowania zdarza się, że wykonujemy jakieś czynności, które powodują, że przez chwilę nie możemy obserwować szczytówki jako sygnalizatora brań. Jeśli w tym czasie zdarzyłoby się branie, to sygnalizator dźwiękowy zaalarmowałby dźwiękiem nasz zmysł słuchu. Z opisanego wyżej powodu, również przy łowieniu metodą spławikową stosuję sygnalizator dźwiękowy na podpórce. Co do brania w kierunku wędki, jeśli stosujemy ciężarek gruntowy o odpowiedniej wadze lub koszyczek czy sprężynę zanętową to ugięcie szczytówki też następuje w kierunku od brzegu do wody ze względu na fakt, że ryba wyciągając żyłkę lub plecionkę w kierunku brzegu powoduje jej naprężenie poprzez nieruchomy ciężarek.


wsystko zalezy od zestawu jakim łowimy


[2010-06-03 11:41]

Waldi Fish

A konkretnie co masz na myśli? Może jakieś przykłady, bo nie bardzo wiem o co ci chodzi?
[2010-06-03 13:30]

ayem

Dziś byłem nad wodą z feederem i tak przypomniała mi się ta dyskusja to co mogę powiedzieć to to , że na takiej wędce widać jak ryba zaczyna interesować się naszą przynęta po przez drgania szczytówki a mocniejsze wychylenie się szczytówki oznacza , że ryba porusza się z naszą przynętą nie ważne w jaką stronę bo na dnie leży koszyczek lub ciężarek przez który przechodzi żyłka . Branie nawet w stronę brzegu jest widoczna ponieważ na ruch bardziej podatna jest szczytówka niż ciężar koszyczka czy ciężarka więc ryba płynąca w stronę brzegu zanim przesunie koszyczek napnie bardziej żyłkę i delikatną szczytówkę przez co widoczne jest branie. I tak ta metoda została wymyślona , dziwna byłaby metoda gdzie nie widać wszystkich brań to tak jakby spławik pokazywał brania podnoszone a nie poprzez zatopienie spławika.
[2010-06-03 19:00]