Zaloguj się do konta

Feeder czy match ?

utworzono: 2014/01/03 14:25
kamilspinning

Wita,
mam do was takie pytanie. Jak myślicie jaka metoda będzie bardziej skuteczna na wiosnę lato i jesień feeder czy match?
[2014-01-03 14:25]

dodoni

To dużo zależy od zbiornika Ja na wiosne łowiłem na odległościówkę i miałem dobre wyniki podczas gdy koło mnie łowił wędkarz na feedera i miał słabe wyniki.Na innym jeziorze jednak większość łowiło na feeder i łowili duże ryby podczas gdy żadna nie chciała wźiąść na spławik
Ale to tylko moja opinia Pozdrawiam :)
[2014-01-03 14:34]

Katmono

Witam.To za obszerne pytanie. Zależy to od łowiska. W moi rejonie na płytkim jeziorze gdzie szybko biorą ryby już po odmarznięciu lodu to metoda gruntowa w tym feeder zaczyna się 2-3 tygodnie wcześniej niż match. Natomiast na innym jeziorze, które jest bardzo głęboki ryby zaczynają brać 1-3 tygodni później niż na płytszym zależy to od wiosny, ale tu wcześniej zaczyna się match, ryby żerują bardzo blisko i głęboko nie schodzą a metoda gruntowa w tej sytuacji nie sprawdza się zbytnio. Ale nie tylko zależy o tych czynników, wszystko zależy od doświadczenia wędkarza oraz od jego upodobań. Moi zdaniem nie powinieneś patrzeć na to, która metoda jest skuteczna, każda metoda jest skuteczna na swój sposób. Najlepiej się sprawdzają 2 zestawy jeden match, a drugi grunt (feeder).Wtedy masz rozpoznanie po między tymi dwoma metodami. [2014-01-03 14:42]

kamilspinning

dzięki za odpowiedzi
a czy jak prze gruntujemy zestaw na matchu to czy nie będą tak samo ryby brały jak gdybyśmy łowili na feeder?

[2014-01-03 14:57]

draco-terra

Metody w większości przypadków dadzą zbliżone rezultaty jeżeli będziesz łowił dobrze wygruntowanym matchem. Match jest delikatniejszy i mniej wyczuwalny przy słabym żerowaniu dodatkowo cichszy przy zarzucaniu. Jednak dobre wygruntowanie zestawu wymaga doświadczenia. Feeder pozwala na łowienie już wygruntowanym zestawem z nęceniem punktowym. Jest zdecydowanie prostszą metodą stąd łatwiej uzyskać lepsze rezultaty. [2014-01-03 21:00]

Jędrula

Wita,
mam do was takie pytanie. Jak myślicie jaka metoda będzie bardziej skuteczna na wiosnę lato i jesień feeder czy match?

Pytanie z cyklu - czym dalej zajadę , fordem czy oplem ?

[2014-01-03 21:08]

MadmaxM4

Wita,

Pytanie z cyklu - czym dalej zajadę , fordem czy oplem ?

z cyklu czym wiecej nałapie... a może siata???

[2014-01-03 21:35]

kamilspinning

Jędrula widać twoja wiedza jest na bardzo niskim poziomie i widocznie nie słyszałeś ,że ryby zależnie od pory roku żerują różnie (stąd te pytanie)
[2014-01-04 10:38]

Jędrula

Jędrula widać twoja wiedza jest na bardzo niskim poziomie i widocznie nie słyszałeś ,że ryby zależnie od pory roku żerują różnie (stąd te pytanie)

Wiesz , obiło mi się o uszy . Tylko co to ma do rzeczy ? 

[2014-01-04 10:48]

Wiktoro

Poleci ktoś odległościówkę w granicach 150z?  Albo może którą wybrać z obecnych na tej stronie: http://allegro.pl/wedziska-match-132203?counters=1&order=pd&price_enabled=1&price_from=135&price_to=155
[2014-01-04 10:57]

miecz-gaz

Witam Złotego środka na to o co pytasz nie ma i na pewno nie znajdziesz.Musisz sam ocenić swoje możliwości oraz jaka metoda wędkowania najbardziej tobie odpowiada.Ja wędkuję metodami zależnie od pory roku Spławik, grunt ( feeder lub tradycyjny) oraz spinning natomiast odszedłem od metody żywcowej. Pomorze tobie obcowanie w śród wędkarzy podglądanie jak na co gdzie i kiedy lecz robi się to dyskretnie.A wodę którą chcesz opanować musisz sam ją rozszyfrować pod wszystkimi względami to  jest kiedy i gdzie ryba żeruje, ma swoje ostoje i t p. Może trochę od tematu. Inaczej się nie da.Jest takie przysłowie  frycowe na obcej wodzie tak trzeba zapłacić to znaczy że zanim poznasz wodę, a trwa to co najmniej sezon.Musisz mieć bystre oko.Pozdrawiam. [2014-01-04 18:03]

jackotis

osobiście dla mnie to tylko kwestia ulubionej metody i ochoty w danej chwili, wędkuję feederami i odległościówką, odległościówką i feederami jestem w stanie łowić na tych samych odległościach, jedyny problem to dobór odpowiedniego sprzętu i technika rzutu, wagglerem z obciążeniem własnym np. 4+1 (używam Gut Mix) jestem w stanie łowić na takiej samej odległość jak przy użyciu feedera z koszyczkami 15-30 g

[2014-01-04 19:12]

bocznytrok

Osobiście lubię łowić i na feedera i na spławik ale jednak na wiosne mam o wiele lepsze rezultaty łowiąc na odległościowke, trzeba przyznać że wiosną lepsze wyniki osiąga się na łowienie na spławik
[2014-01-24 17:31]

notaki

Panowie... panowie...
Z cały szacunkiem spora częśc z Was wypisuje bzdury.
Ciekawe ilu z Was jest w stanie łowić matchem w odległości powiedzmy 60 m od brzegu ?
A ilu z Was połowi feederem w roślinności ?
Ile ryb pozostanie w lowisku po walnięciu koszyczkiem o wodę  o głębokości powiedzmy półtora metra ?
Co zrobicie  feederem jesli ryby żerują pół metra nad dnem ?
Jak zanecicie punktowo przy odległościówce  na większym dysnansie ?

Metode trzeba dostosować do warunków łowiska i  żerowania ryb :-)

[2014-01-25 23:12]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia