Zaloguj się do konta

Feeder czy karpiówka-co lepsze ?

utworzono: 2012/12/01 17:08
Korzon95

Witam

Mam pytanie co wybrać feedery czy karpiówki (łowiłem obiema metodami i lubię je mniej więcej po równo ale myślę że karpiówka będzie takim lightem a o to teraz głownie chodzi żeby łowić lekko) łowię na jeziorach liny leszcze karasie i karpie (do 8kg) (włos i inne sposoby) a także chciałbym mieć te wędki do łowienia na żywca i czasami na węgorza. I tu pytanie bo nie wiem co będzie lepsze. Myślę nad wybraniem feedera ponieważ uważam że to będzie idealna wędka do połowów linów karasi leszczy czasami płoci (gdzie karpiówką by było ciężko te ryby łowić) i feeder w moim odczuciu będzie taką odmianą lekkiej karpiówki czy żywcówki a poza tym do karpiówki trzeba raczej używać dodatkowych urządzeń (dodatkowe koszty).
Dodam że częściej łowie białą rybę i także są w tym mniejsze ryby (płocie itp.)

Co wy o tym sądzicie jaki rodzaj połowu wybrać długość wędek myślę o 3.90 a jakie jeszcze c.w do tego wybrać? I jakie kołowrotki? Cena wędki i kołowrotka to około 300zł. Pomóżcie jak możecie:)

Pozdrawiam [2012-12-01 17:08]


[2012-12-01 20:12]

karolpolawiacz

no na pewno kołowrotek z wolnym biegiem
[2012-12-01 21:22]

Korzon95



Mam pytanie co wybrać feedery czy karpiówki (łowiłem obiema metodami i lubię je mniej więcej po równo ale myślę że feeder będzie takim lightem a o to teraz głownie chodzi żeby łowić lekko)

 



Albo po prostu pytanie od innej strony czy feeder będzie dobry w połowie sandaczy czy węgorzu z gruntu (trupek itp.) żywca (szczupaki) no i karpie czasami na włos ale i na grunt z koszykiem itp. takie do 5-8kg max i będę chciał tu też wykorzystać tzw. method feeder (ale to wędzisko już do tego można powiedzieć że jest stworzone) po za tym tymi wędkami będę łowił liny leszcze płocie karasie i głównie jeziora.    Kołowrotek zamierzam jak kolega mówi kupić z wolnym biegiem i do feedera wielkość 3500 lub 4000

Proszę o pomoc i pozdrawiam
[2012-12-01 21:37]

JKarp

Witam

Mam pytanie co wybrać feedery czy karpiówki (łowiłem obiema metodami i lubię je mniej więcej po równo ale myślę że karpiówka będzie takim lightem a o to teraz głownie chodzi żeby łowić lekko) łowię na jeziorach liny leszcze karasie i karpie (do 8kg) (włos i inne sposoby) a także chciałbym mieć te wędki do łowienia na żywca i czasami na węgorza. I tu pytanie bo nie wiem co będzie lepsze. Myślę nad wybraniem feedera ponieważ uważam że to będzie idealna wędka do połowów linów karasi leszczy czasami płoci (gdzie karpiówką by było ciężko te ryby łowić) i feeder w moim odczuciu będzie taką odmianą lekkiej karpiówki czy żywcówki a poza tym do karpiówki trzeba raczej używać dodatkowych urządzeń (dodatkowe koszty).
Dodam że częściej łowie białą rybę i także są w tym mniejsze ryby (płocie itp.)

Co wy o tym sądzicie jaki rodzaj połowu wybrać długość wędek myślę o 3.90 a jakie jeszcze c.w do tego wybrać? I jakie kołowrotki? Cena wędki i kołowrotka to około 300zł. Pomóżcie jak możecie:)

Pozdrawiam


CześćRaz mówisz, że karpiówka, po czym rozpisujesz się o feederze.Łowiłeś i feederem i karpiówką - sam powinieneś wiedzieć co bardziej Ci podchodzi i przy jakich wędkach lepiej się czujesz.JK
[2012-12-02 09:24]

Korzon95

Przepraszam była pomyłka ale wyżej poprawiłem w cytacie :)
[2012-12-02 11:32]

Korzon95


Albo po prostu pytanie od innej strony czy feeder będzie dobry w połowie sandaczy czy węgorzu z gruntu (trupek itp.) żywca (szczupaki) no i karpie czasami na włos ale i na grunt z koszykiem itp. takie do 5-8kg max i będę chciał tu też wykorzystać tzw. method feeder (ale to wędzisko już do tego można powiedzieć że jest stworzone) po za tym tymi wędkami będę łowił liny leszcze płocie karasie i głównie jeziora.    Kołowrotek zamierzam jak kolega mówi kupić z wolnym biegiem i do feedera wielkość 3500 lub 4000

Proszę o pomoc i pozdrawiam


[2012-12-02 18:09]

ekciak

Ja polecił bym ci Mikado Golden Bay 390/140g i krecią Okuma Travertine Baitfeeder TRB 50 na łowienie na fileta idealny.  =D
[2012-12-10 19:33]

ekciak

Ja polecił bym ci Mikado Golden Bay 390/140g i krecią Okuma Travertine Baitfeeder TRB 45 na łowienie na fileta idealny.  =D


[2012-12-10 19:34]

tstaros

Kup heavy feedera plus do tego młynek z wolnym biegiem. Sam mam taki zestaw i jest on bardzo uniwersalny: spokojnie połowisz karpie, ale także drapieżniki na martwą rybkę, żywca, ale także dasz radę łowić na rzekach drapieżniki, czy brzany i leszcze w mocniejszym nurcie. [2012-12-10 21:04]