Feeder czy picker-jakie opinie?

/ 6 odpowiedzi
    Mam już całkowity mętlik w głowie. Przejrzałem już mnóstwo stron ze sprzętem wędkarskim przeczytałem wiele opinii i dalej nic nie wiem. Na ogół łowię na Wiśle i używam wtedy ciężkich feederów do 150 gr cw albo karpiówek. Czasem wybiorę się na wodę stojącą (zbiornik zaporowy) i wtedy nie chce mi się taszczyć karpiówek, sygnalizatorów, federów i całego tego bałaganu.
    Wpadłem na pomysł zakupu pickerów 300 cm / 40 g albo feederów 300cm / 100g. Są krótkie i wygodnie będzie się poruszać ,gdy ustawie je równolegle do linii brzegowej zbiornika. Zastanawiam się, które kijaszki będą lepsze? Pickery z tego co wiem są delikatniejszymi krewnymi feederów i trzeba się z nimi delikatniej obchodzić (Konger arcus picker 300cmm/40g) natomiast feedery (mikado trython feeder 300cm /100g) będą miały zapas mocy i wybaczą więcej błędów no i dadzą chyba radę jakiejś większej sztuce z wody stojącej (wędkuje raczej dosyć siłowo).
    Wywalić kasę na w/w pickery czy feedery? Dodam, że jestem weekendowo-urlopowym wędkarzem i na moją częstotliwość połowów wystarczą chyba takie kije (budżet na jeden  to +/- 120 zł). Bardzo proszę o rady :)
regalis


W moim przypadku na rzekach i jeziorach używam jednego feedera do 80gr drugiego do 150gr. Łowię nimi również na jeziorach. Przy tym do 150 gr drganie szczytówki przy małej rybce jest niewielkie ale sygnalizowanie jest wyraźne, czasem zmieniam na szczytówkę do 130cw i wtedy jest lepiej.
Będąc na Twoim miejscu i mając kasę na wydanie wybrałbym feedery 80-100cw.Spokojnie powalczysz z większymi rybami (wyciągałem karpie 50cm)a zauważyć branie to nie będzie problem.
Nigdy nie łowiłem pickerem ale wg mnie to za delikatnie jak na mój gust. Piszesz ,że wędkujesz siłowo czyli hol jest siłowy? Na Twoim miejscu wybrałbym feedery 80-100cw max. (2011/09/30 15:19)

Przemo-77


Wędkuje siłowo, czyli mocno wyrzucam zestawy, czasem hol jest siłowy, nie oszczędzam wędzisk, nie zastanawiam się czy wędka da radę wyrzucić zestaw o większym ciężarze. (2011/09/30 15:35)

Tomasz90


Wędkuje siłowo, czyli mocno wyrzucam zestawy, czasem hol jest siłowy, nie oszczędzam wędzisk, nie zastanawiam się czy wędka da radę wyrzucić zestaw o większym ciężarze.

no to sam sobie kolego odpowiedziałeś na pytanie ,kup coś grubego i wytrzymałego (2011/09/30 18:38)

Jędrula


Wędkuje siłowo, czyli mocno wyrzucam zestawy, czasem hol jest siłowy, nie oszczędzam wędzisk, nie zastanawiam się czy wędka da radę wyrzucić zestaw o większym ciężarze.

no to sam sobie kolego odpowiedziałeś na pytanie ,kup coś grubego i wytrzymałego






100 % racji

(2011/09/30 19:46)

bednar14


Najlepiej kup sobie jedno i drugie czyli pickera i feedera. (2011/10/01 07:50)

ichtiolog


Wędkuje siłowo, czyli mocno wyrzucam zestawy, czasem hol jest siłowy, nie oszczędzam wędzisk, nie zastanawiam się czy wędka da radę wyrzucić zestaw o większym ciężarze.

I ty się nazywasz wędkarzem ?? Hehe żartuje ;D

Napisz co chcesz łowić. (2011/10/01 12:36)