Zaloguj się do konta

Feeder czy picker?

utworzono: 2011/02/18 14:52
xxxxx

Witam,

Chciałbym, abyście wyrazili swoje opinie na temat wędki typu feeder i typu picker. Wasze plusy i minusy. W sklepie wędkarskim doradzono mi, że skoro nie łowię na rzekach, tylko na stawach i jeziorach - lepszy będzie picker. Jakie jest wasze zdanie, ewentualnie możecie polecić jakieś pickery do 130 zł.

[2011-02-18 14:52]

Ja słyszałem właśnie na odwrót, ale nie jestem ekspertem od tego i może niech się bardziej doświadczeni wypowiedzą.
[2011-02-18 15:03]

Daddy

Na jeziora, stawy i wolno płynące kanały czulszy będzie picker lub quiver, jednak lekki feeder z najczulszą szczytówką też spełni swoją rolę a przy tym po zmianie szczytówki będziesz mógł połowić na rzece. Picker ma mniejszy ciężar wyrzutowy przeważnie do 40 gram ale pokaże delikatne brania, wybór należy jednak do Ciebie. [2011-02-18 15:47]

przemo1980

Jak masz zamiar zakupić jedną wędkę to taki bardziej uniwersalny będzie feederek, powiedzmy tak  c.w. do 70-90g ,albo tak jak kolega wcześniej napisał quiver. Trudniej będzie łowić pickerem w rzece, natomiast feederem na wodach stojących nie powinno być problemu-zakładasz delikatniejszą szczytówkę i plum :) [2011-02-18 15:58]

Jędrula

Oczywiście obiema wędkami możemy łowić na jeziorach jak i na rzekach gdyż wszystko zależy od warunków panujących na łowisku , mówię tu o szybkości nurtu w rzece , odległości na jakiej łowimy , wadze zestawu na jaki będziemy poławiać ryby i wielu innych . Jednakże feedery jakby z urzędu są stworzone do łowienia w rzekach a szczególnie te z wielkim ( cw ) wyrzutem . Największy cw w feedziu widziałem chyba do 250 gr . To zrozumiałe , że feeder w wielkim cw nie będzie nam potrzebny na jeziorze do łowienia płoci czy leszczy gdyż w tym miejscu można użyć pickera ( stworzonego specjalnie na jeziora ) o wyrzucie np. do 40 gr o cieniutkim blanku i wielkiej szybkości dorównującej najlepszym wędkom jigowym a do tego na szczytówce pickera można prawie supły wiązać , taki to czuły sprzęt . To jednak wcale nie znaczy , że wędka typu feeder nie nadaję się na jezioro gdyż wystarczy do kija o wyrzucie do 60 czy 90 gr. dobrać najdelikatniejszą – najczulszą szczytówkę i spokojnie połowimy nim na wodzie stojącej , może nie ma takiej finezji i czułości jak przy piku ale spokojnie można . Ja łowie białoryb na wodach stojących pickerem i bardzo sobie chwalę ta metodę , tak jak kiedyś już pisałem złowiłem pikiem wiele pięknych ryb na moich żwirowniach . Mam kilka miejscówek gdzie przy odrobinie szczęścia i dobrej pogodzie można łowić ( coraz rzadziej ) wielkie kilowe płociska i duże jak łopata leszcze . Co mam powiedzieć o feederze ? A to , że to jedna z najbardziej uniwersalnych wędek , nie wyobrażam sobie wyjazdu nad rzekę bez mojego ukochanego-nych feederków .

[2011-02-18 16:07]

bluehornet

Feederka nie posiadam , jedynie dwa winklepickerki - 2,70 Jaxon Concerto i 2,90 Dragon maxima Quiver , których z powodzeniem używam zarówno na stojącej , jak i bieżącej wodzie . Ps. Jędrula - romantyk z ciebie !!!
[2011-02-18 16:59]

Jędrula

Feederka nie posiadam , jedynie dwa winklepickerki - 2,70 Jaxon Concerto i 2,90 Dragon maxima Quiver , których z powodzeniem używam zarówno na stojącej , jak i bieżącej wodzie . Ps. Jędrula - romantyk z ciebie !!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

I to jaki , mmmmmmm :)




[2011-02-18 17:11]

Jędrula

Witam,

Chciałbym, abyście wyrazili swoje opinie na temat wędki typu feeder i typu picker. Wasze plusy i minusy. W sklepie wędkarskim doradzono mi, że skoro nie łowię na rzekach, tylko na stawach i jeziorach - lepszy będzie picker. Jakie jest wasze zdanie, ewentualnie możecie polecić jakieś pickery do 130 zł.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Daj Kolego znać jak coś kupisz ciekawego :)    ?



[2011-02-19 15:14]

Ja mam feedera i pickera powiem tak feeder lepszy jest na wode płynącą o wartkim nurcie gdzi musimy użyć dużego obciążenia i wtedy ciężarkiem 100 gram pickerem nie da rady wyrzucić natomiast na wodzie stojącej obydwa kijki sprawdzą się tak samo lecz wtedy będziemy musieli w pickerze zastosować lżejsze obciążenia.

Ps.Nie kieruj się tym w wyborze kijka że feeder jest na duże ryby a picker na małe bo ja wycholowalem karpia 3 kg na pickera i żadnych uszczerbek a wędka wcale się nie złamała czy coś w tym stylu

Moge polecic ci pickera KONGER PRIMAX bardzo dobry kijek lekki i poręczny

[2011-02-19 15:31]

Ja słyszałem właśnie na odwrót, ale nie jestem ekspertem od tego i może niech się bardziej doświadczeni wypowiedzą.

To może źle uslyszałeś bo picker do 40 gram nie poradzi sobie z nurtem i dużym ciężarkiem



[2011-02-19 15:32]

Krzysiek1vs1

Witam.
 
Osobiście polecam feedera. Od kilku już lat łowię i pickerem i feederem, jednak większe zaufanie mam do tej drugiej wędki. Każdy ma własne upodobania, dlatego najlepiej przetestować obydwie. Dodatkowo weź pod uwagę długości tych wędek. (picker zazwyczaj ok 3m / feeder do 4m).
Picker pokaże każde branie, za to feeder jest bardziej uniwersalny i solidniejszy.
Jeśli się zdecydujesz na pickera, to polecam firmę York. Praktycznie najtańsza na rynku, ale kije robią naprawdę solidne.. Kupiłem swojego około 5 lat temu a do dzisiaj nie miał najmniejszej awarii.
[2011-02-19 16:57]

Lekki feeder do 300 g masy własnej z powodzeniem może robić za wędzisko uniwersalne na każdy typ łowiska, w zależności od zastosowanej szczytówki i jest lepszym rozwiązaniem niż zakup kilku wędzisk. [2011-02-19 17:09]

rolo81

łowie fedeerem i zdaje się na 5 mam też picerka ale używam go na stawy na delikatne zestawy fedeer jest uniwersalny pozdrawiam
[2011-02-19 18:16]

xxxxx

Witam,

Myślałem na zakupem feedera 3,3 m, cw do 80- 90, ale ciężko dostać 3,3 m.

Tak więc chyba wybór padnie na feedera 3,6 m. Co polecacie do 150 zł ?

3,6 m, ale maksymalnie do 100 g wyrzutu.  :)

[2011-02-19 20:00]

Krzysiek1vs1

Polecam Mikado Trython 3,6 m. Wędzisko za bardzo małe pieniądze ale na prawdę solidne.. Myślę że wielu się ze mną zgodzi.. W tym przedziale cenowym warto zwrócić na niego uwagę..
[2011-02-20 00:07]