Zaloguj się do konta

Feeder czy picker na mój styl łowienia?

utworzono: 2017/06/09 09:18
kacper-stoczkowski

Witam,
Jestem raczej początkującym wędkarzem, zaliczyłem już spławik, spinning teraz przyszedł czas na grunt. Łowiłem już wędką znajomego, także myślę że nie ma obaw co do tego że nie spodoba mi się i wyrzuce pieniądze w błoto. 
Potrzebuję Waszej porady co do wyboru wędziska i kołowrotka. Na wszystko mogę wydać jakieś 200 zł, także po 100 na koło i kij myślę styknie.
Szukałem już takich tematów, ale każdy ma jakieś inne warunki na łowisku, czy też preferencje co do łowienia także postanowiłem wstawić nowy.

Chcę łowić karpie, leszcze, amury, karasie, liny raczej takie rzeczy, tak żeby dało radę wyciągnąć rybę ok. 6kg
Najczęściej łowie na stawach prywatnych (ok. 1,5 m głębokości, dno raczej mało zakrzaczone), ale zdarza się, że wyskocze na coś głębszego.
Do sygnalizowania bombka
Chcę używać koszyka zanętowego
Wędzisko nie teleskopowe

Myślę, że podałem wszystko co może się przydać, jak nie to dopisze ;) 

Z góry dziękuję za odpowiedzi 
  [2017-06-09 09:18]

halski021

Feder i picker to ,,drgająca szczytowka " jest wskaźnikiem brań , więc nie wiem czemu jeszcze chcesz zakladać bombkę jako sygnalizator .( chociaż widziałem , że niektórzy tak łowią) . Ilu grunciarzy tyle różnych sposobów . Musisz do swojego dojść sam . Najlepiej uczy się od znajomych , praktycznie nad wodą . Podglądasz co inni stosują i to co ci nie pasuje zmieniasz po swojemu .
  [2017-06-10 14:00]

Kacper
Jeśli stawy i do tego płytkie, brał bym feedera 330cm o cw ok 45-50 g

Tak jak napisał halski ,jeślli zdecydujesz się na feedera  to raczej używaj  do  sygnalizacji brań szczytówki. [2017-06-10 17:19]

krzycho87

Jeśli wędkujesz na stawach zdecydowanie feeder 330cm wystarczy. Chcesz łowić karpie, amury i liny  to zamiast tradycyjnego koszyka wybierz koszyki method feeder. zamontuj go na sztywno będziesz miał efekt samozacięcia. a tą bombkę sobie odpuść... [2017-06-10 18:40]

Jakub Woś

Na wodę stojącą wziąłbym pickera 3m. Koszyczek bez obciążenia lub 10g. Chyba że czasem wybierzesz sięna rzekę wtedy feeder. Z budżetowych kijów gruntowych mam Pickera i feedera Robinson z serii Dynacore. Tanie i fajne kijki. Oba służą bez zarzutów. Młynek w cenie około 100zł mogę polecić Robinson Acustik ewentualnie Robinson Method Feeder FD - ten najmniejszy wystarczy do pickera [2017-06-12 00:33]

alexchelu

Ja polecam kijek od Jaxona Arcadia III Winklepicker, tani kijek na nieduże ryby :D składany w 2 części z wymiennymi szczytówkami, używam go na płocie z gruntu a i liny oraz karpie się trafiają :) kołowrotek lekki też raczej tani Jaxon Joker JTM 200, zestaw tani ale mi się podoba, rzadko na niego łowie, przeważnie u siebie nad stawem więc nie zamierzałem na picker kłaść dużej kasy :) co do tańszego feedera, który posiadam to kij już 5 letni Konger Texas 3,60 m do tego koło Robinson Luxor 401 z wolnym biegiem, też raczej kijek na którym za mocno mi nie zależy ale jakoś mnie nie zawiódł :D  [2017-06-12 12:13]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia