Zaloguj się do konta

Feeder czy grunt w okresie marcowym ?

utworzono: 2018/02/11 13:05
Damianektv

Co polecacie grunt czy feeder jakie ryby na to można złapać ? w okresie przed wiosennym czego mogę się spodziewać w rzekach nizinnych? [2018-02-11 13:05]

ryukon1975

W tym okresie proponuję w miarę delikatne łowienie na ile oczywiście pozwolą warunki. Więc na rzece czuły feeder. Jeśli chcesz zrozumieć o co mi chodzi popatrz na linki niżej.
https://wedkuje.pl/n/feeder-po-wysokiej/95302
https://wedkuje.pl/n/mega-baits-black/93290 [2018-02-11 13:17]

Jakub Woś

Co polecacie grunt czy feeder jakie ryby na to można złapać ? w okresie przed wiosennym czego mogę się spodziewać w rzekach nizinnych?

Feeder to nic innego jak grunt. Wedkarze ryby łowią a łapią rybacy. W okresie przedwiosennym i wczesnowiosennym na rzekach najczęściej łowię klenie, płocie, karasie srebrzyste i jakie. Taj jak kolega wyżej łowie na delikatny zestaw feeder lub picker [2018-02-11 13:37]

SlawekNikt

Można też poświęcić czas na lekturę mediów  i książek, a potem wyskoczyć z wędką nad wodę zamiast zadawać banalne pytania ... [2018-02-11 17:06]

Julian

Słusznie prawisz Sławek. Od dłuższego czasu zauważyłem że na forum niektóre posty są hm...   szczęka opada.  Jeśli już się ma internet to tam jest tyle tego że do jutra rana można oglądać. 
Wystarcz tylko wklepać np. feeder wiosną w rzece albo łowienie na grunt wiosną . Pomijam już to że feeder to nic innego jak ,,pewna "  odmiana gruntówki. 
Ja stary wapniak wychowany jeszcze na liczydle mam Was młodych takich rzeczy uczyć.
Gdy zdawałem maturę to KALKULATORY  dopiero na rynek wchodziły  a były wielkości  dzisiejszych tabletów.  
Pozdrawiam [2018-02-12 10:18]

Jędrula

Damian, wczesna wiosna to absolutnie czas na delikatne zestawy. Czas na cienkie przypony i niekaloryczną zanętę. Przynęty oczywiście zwierzęce, głównie ochotka, czerwone i białe robaki, ale równie dobrą, a może czasem lepszą przynętą jest wątróbka wieprzowa krojona w zapałki. 

Jednak zanęty i przynęta,to ta łatwiejsza część zagadnienia. W tym okresie kluczem do sukcesu jest szukanie ryb. Należy odszukać w rzece miejsce, gdzie rybki przebywają. Nie warto czekać na cud, to nie lato, że sypniemy i ryby się zjawiają. Wiosna i zimna woda rządzą się swoimi prawami, zwłaszcza rybki w tym okresie są ospałe, niechętne do pobierania pokarmu i szybko można je przekarmić.

Kiedyś, gdy jeszcze chciało mi się biegać po rzece, to w ekwipunku miałem plecak, małe krzesełko i dwie wędki. Pierwsza to był feeder z tradycyjnym koszykiem. Druga wędka, to moja tajna broń na takie warunki, czyli przystawka ze spławikiem. 
Wiele razy rzeka pokazała mi gdzie jest moje miejsce w szeregu, ale jak już ogarnąłem temat, nauczyłem się czytać rzekę, to sprawa mocno odwróciła się na moją korzyść.  [2018-02-13 08:29]

Julian

Nic więcej dodać po tym co Jędrula napisał. Delikatna przystawka spławikowa  to moja wczesnowiosenna  ulubiona metoda ( to samo możesz zrobić z feederkiem)   .Plecak trochę zanety  i po wszystkich spowolnieniach , zawirowaniach , za główkami  w spokojnej wodzie . Szukamy ryby a po zimowym letargu - ruch to samo zdrowie.
Pozdrawiam Ciebie Andrzej [2018-02-13 09:25]