Zaloguj się do konta

Feeder a kulka proteinowa.

utworzono: 2011/05/05 10:02
buli2605

panowie jestem wędkarzem od nie dawna i zastanawiam się czy feederem mogę łowić na kulkę proteinową mam dwa feedery do 80 i 180 g jednak kołowrotki nie posiadają wolnego biegu szpuli jakiej grubości żyłki stosować jak mocować kulkę na włosie panowie pomóżcie będę bardzo wdzięczny
[2011-05-05 10:02]

rafiks

da się nie napinaj żyłki tak żeby miała trochę luzu ja tak łowie karpie 
[2011-05-05 11:23]

barrakuda81

Czytałem kiedyś w WW o gościu który tak łowi na proteinki i pellet chyba w Odrze posługując się feederem i stosujac metode włosową.Efekty,jeśli wierzyć gazecie miał genialne-w końcu pewnie dlatego zrobili o nim reportaż.Nieduża kulka to nie tylko karp.To także duży leszcz,kleń,jaź oczywiście głównie w rzece.Trzeba jednak pamiętać,że prawdopodobnie takie łowienie ma sens np.w klatkach między ostrogami gdzie jest mniejszy uciąg.W wodzie stojącej nie ma absolutnie żadnych przeciwwskazań aby łowić tak feederem.Ryba nie zna się na kijach i jak bierze to bierze:)Brak wolnego biegu też nie stanowi jakiejś wielkiej przeszkody.Jak pisał kolega wyżej wystarczy lużniejsza żyłka lub odkręcony do oporu hamulec ale trzeba o tym pamiętać przy zacięciu bo można zepsuc branie.Mnie osobiście bardziej interesuje rzeczna odmiana takiego łowienia ale ogolnie wątek jest interesujący.
[2011-05-05 11:47]

buli2605

kolego pamiętasz może który to nr ww

[2011-05-05 17:56]