Feeder 40 g do dalekich rzutów

/ 8 odpowiedzi
Mam rózne kije ale nie takie jak potrzebuję na daną chwilę.Łowię na boczny trok okonie.Ale ciężarek jest na końcu żyłki a dwa troki idą nad dnem.Brania są wtedy gdy podciągam co kilka sekund.Problem polelega na tym że gruntówka ma za sztywną szczytówkę i brania są często nie wyczuwalne.Kij ma wyrzut do 100 gram i długość 3.30.Macham nim ołowię 40 gram na potrzebną odległość ale potrzebny jest w jego miejsce feeder by było widać delikatne brania.Jaki feeder wybrać by można było machnąć tak jak obecnie?Chodzi też o to by feeder przy rzucie się nie uginał do ziemi bo wtedy rzut nie jest taki jak powinien.Myślę o długości 3.30 bo tyle ma obecny kij iwydaje się że jest ok co do wygody,3.60 już trochę za długi i ciężar rośnie a kij kilka godzin w dłoniach.Więc potrzebny feeder na tyle sztywny ba walnąć bez obawy że coś trzaśnie przy 40 gramach.Mój picker do 30 gram dobrze pracuje przy wyrzucie do 20 gram a potem to się mocno gnie.Zbyt duże ugięcie powoduje że rzut nie jest tak daleki bo człowiek się obawia że kij strzeli.I jaki kołowrotek do takiej metody,spiningowy czy zwykły feederowy/mały karpiowy-gruntowy?Żyłkę mam 25 mm czy zmienić na 22mm ?
JKarp


Mam rózne kije ale nie takie jak potrzebuję na daną chwilę.Łowię na boczny trok okonie.Ale ciężarek jest na końcu żyłki a dwa troki idą nad dnem.Brania są wtedy gdy podciągam co kilka sekund.Problem polelega na tym że gruntówka ma za sztywną szczytówkę i brania są często nie wyczuwalne.Kij ma wyrzut do 100 gram i długość 3.30.Macham nim ołowię 40 gram na potrzebną odległość ale potrzebny jest w jego miejsce feeder by było widać delikatne brania.Jaki feeder wybrać by można było machnąć tak jak obecnie?Chodzi też o to by feeder przy rzucie się nie uginał do ziemi bo wtedy rzut nie jest taki jak powinien.Myślę o długości 3.30 bo tyle ma obecny kij iwydaje się że jest ok co do wygody,3.60 już trochę za długi i ciężar rośnie a kij kilka godzin w dłoniach.Więc potrzebny feeder na tyle sztywny ba walnąć bez obawy że coś trzaśnie przy 40 gramach.Mój picker do 30 gram dobrze pracuje przy wyrzucie do 20 gram a potem to się mocno gnie.Zbyt duże ugięcie powoduje że rzut nie jest tak daleki bo człowiek się obawia że kij strzeli.I jaki kołowrotek do takiej metody,spiningowy czy zwykły feederowy/mały karpiowy-gruntowy?Żyłkę mam 25 mm czy zmienić na 22mm ?

Znaczy gdzie łowisz - w Polsce ? 
JK (2016/07/30 15:12)

jarek-szwemin


Mam rózne kije ale nie takie jak potrzebuję na daną chwilę.Łowię na boczny trok okonie.Ale ciężarek jest na końcu żyłki a dwa troki idą nad dnem.Brania są wtedy gdy podciągam co kilka sekund.Problem polelega na tym że gruntówka ma za sztywną szczytówkę i brania są często nie wyczuwalne.Kij ma wyrzut do 100 gram i długość 3.30.Macham nim ołowię 40 gram na potrzebną odległość ale potrzebny jest w jego miejsce feeder by było widać delikatne brania.Jaki feeder wybrać by można było machnąć tak jak obecnie?Chodzi też o to by feeder przy rzucie się nie uginał do ziemi bo wtedy rzut nie jest taki jak powinien.Myślę o długości 3.30 bo tyle ma obecny kij iwydaje się że jest ok co do wygody,3.60 już trochę za długi i ciężar rośnie a kij kilka godzin w dłoniach.Więc potrzebny feeder na tyle sztywny ba walnąć bez obawy że coś trzaśnie przy 40 gramach.Mój picker do 30 gram dobrze pracuje przy wyrzucie do 20 gram a potem to się mocno gnie.Zbyt duże ugięcie powoduje że rzut nie jest tak daleki bo człowiek się obawia że kij strzeli.I jaki kołowrotek do takiej metody,spiningowy czy zwykły feederowy/mały karpiowy-gruntowy?Żyłkę mam 25 mm czy zmienić na 22mm ?

Znaczy gdzie łowisz - w Polsce ? 
JK
Zatoka Pucka-obecnie  daleko w kanale i się okazuje że potrzebny jest feeder do dalszych rzutów.Picker jest wystarczający w porcie itp. a inne kije mają zbyt sztywną szczytówkę.Okonie biorą tak jak by to płoć była.Dzisiaj trochę połowiłem ale dużo na czuja i sztywna szczytówka ściąga ołów przy próbie naprężenia zestawu a mając drgającą to ulega ona wygięciu /nie ściąga odrazu zestawu.Przy podciąganiu miał bym większą kontrolę a tak ciężko wyczuć czy rośliny czy branie.A łowię w zaroślach,głęboko 4-5 m.

  (2016/07/30 17:51)

JKarp


To wiele wyjasnia skoro łowisz w morzu.
Każdy feeder będzie dobry o CW +-90 g. Byleby miału szklane szczytówki. Kiedyś była taka seria Mikado Ultraviolet i był feeder do 90 g i miał 5 szczytówek w komplecie. Wg mnie coś takiego byłoby dobre.
JK (2016/07/31 08:20)

SebekKry


Posiadam Dragon Thytan Feeder o cw 40-80g i myslę że śmiało by się nadawał. 60 gr lata na nim bez problemu. Fajny i ładnie wykonany.  (2016/07/31 09:44)

ryukon1975


W tym sezonie używałem często wędzisko Dragon Magnum Ti Feeder 100 dl 3,6 m cw 100 g. Dynamiczny,szybki kij z progresywnym ugięciem w dobrej cenie. (2016/11/07 06:06)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

fishark


Kolego, najprościej i najtaniej będzie jak zmienisz szczytówkę na bardziej lajtową. (2016/11/17 17:58)