Zaloguj się do konta

FEDER jak zniwelować luz na szczytówce

utworzono: 2010/12/07 21:27
DARSON31

witam serdecznie
Mam pytanie do kolegów , zakupiłem wędkę typu feder  z wymiennymi  trzema szczytówkami ,ale używaną i mam pytanie jak mogę zniwelować luz w szczytówce 2 są w sanie idealnym jak cała wędka,ale jest problem z 1 szczytówka ,gdy unoszę kij do góry i delikatnie potrząsam to czuć lekkie luzy,czym mogę je zlikwidować  nie owijając taśmą .proszę o radę
[2010-12-07 21:27]

minus

prawdopodobnie została złamana i jest po małej naprawie albo nie od tej wędki

nie wiem co tu poradzić ale szczytówka nie kosztuje zbyt wiele

idź do wędkarskiego z tymi pozostałymi i dokup na wzór


taśma raczej nic nie da


można pokombinować z klejem epoksydowym i nałożyć warstwę a potem wyszlifować papierem ściernym tak aby nie było luzu



[2010-12-07 21:34]

Jędrula

Lepiej tego nie rób bo możesz zniszczyć wędkę przy jej pracy . Idz do sklepu wędkarskiego i wymień u sprzedawcy który wędkę Ci sprzedał albo możesz kupić nową o tej samej mocy w cenie od 10 do 20 zł . [2010-12-07 21:35]

hapten

zgadza sie, ja ostatnio kupowałem 2 szczytóweczki nowe i kosztowały po 15 zł i weglowki już, szklanki były po 12 zł.
[2010-12-07 21:50]

DARSON31

witam
może bardziej jeszcze wtajemniczę i poproszę o radę Fedar Robison Camaro  3.60 c.w30-60
co do federa  jestem nowicjuszem ale z mojego zawsze zainteresowania i natury skrupulatnych oględzin wiem ,że tak nie może być
więc;
1 najdłuższa ma kolor pomarańczowy i jest ok
2 średnia zielona ok i ta
3  najkrótsza żółta jest starta na końcu  co widać  bo nie ma lakieru ,i świadczy o częstszym użytkowaniu pracy przez osobę łowiącą.
więc może ją skrócić ?
czy może zakupić nową ? 
czy dostanę taki sam zamiennik?

 
[2010-12-07 22:09]

DARSON31

może pomoże polakierowanie  hi :)
lakierem żony do paznokci ,
a nie używać kleju? [2010-12-07 22:11]

DARSON31

witam kolegów
jeśli nie będzie innego możliwego rozwiązania oczywiście zakupię nowe .
[2010-12-07 22:16]

Jędrula

Dopasujesz bez problemu w każdym sklępie wędkarskim . Radzę Ci kolego ta starą wywal do kosza , nic nie kombinuj bo uszkodzisz kij i dopiero będziesz wściekły .

A jeszczę proponuje kupić 2 albo 3 szczytówki o różnej mocy , będziesz miał na każdy uciąg .

Naprawdę nie watro za 15-20 zł ryzykowac uszkodzenie kija .

[2010-12-07 22:16]

DARSON31

pewnie tak zrobię i zakupię :)
jeśli nie  ma rozwiązania :(
co do kupna innych szczytówek to jest zbyteczne bo zakupiłem 2 inne federy o innych parametrach typu 3.60 cw40-100 i 3.90 cw60-210
ale tylko jak ocenić w zakupie identyczną.?
[2010-12-07 22:27]

Jędrula

Heheheh , musisz zabrać do sklepu drugą część feedera i dopasujesz bez broblemu co do setnej milimetra :) [2010-12-07 22:39]

Jędrula

Wybacz , że się lacham ale nie spodziewałem się takiego pytania na tym forum :) [2010-12-07 22:44]

DARSON31

hi :) tak bo niby śmieszne pytanie ,ale  czy te szczytówki są firmowe ?
czy zwykłe ?
[2010-12-07 23:11]

Jędrula

Wiele firm produkuje szczytówki , sprzedawca Ci pewnie powie co ma w sprzedaży .

Ja chyba dwa lata temy kupowałem szczytówki Jacksona o ile się nie mylę ?

Ty chyba musisz kupić delikatną ( pisałeś o żółtej ) więc mniemam , że będzie to z włókna szklanego .

[2010-12-07 23:37]

Jędrula

Kurcze ''Jaxona'' bo z tego co wiem to Michael Jackson nie produkował szczytówek heheheheh [2010-12-07 23:43]

kaziks403

Witam.Kolego, wybierz się do sklepu, podaj nazwę kija, c.w. i kolor szczytówki. Poproś w sklepie o jej sprowadzenie.Jeżeli będą problemy możesz napisać do sklepów internetowych prowadzących sprzedaż sprzętu tej firmy z zapytaniem, czy Ci sprowadzą.   Życzę powodzenia i pozdrawiam.
Acha. Luz można usunąć stosując grafit w sprayu ale nie jest to sposób tańszy. [2010-12-07 23:56]

ombre1973

Miałem podobny problem i kupiłem szczytówki na Allegro. Mają tam w sprzedaży szczytówki o róznej srednicy i akcji. Jest to jakaś alternatywa na wypadek gdyby nie mieli w stacjonarnym sklepie wędkarskim.  [2010-12-08 08:48]

Jędrula

Miałem podobny problem i kupiłem szczytówki na Allegro. Mają tam w sprzedaży szczytówki o róznej srednicy i akcji. Jest to jakaś alternatywa na wypadek gdyby nie mieli w stacjonarnym sklepie wędkarskim. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

To pierwsze słyszę , a jak dopasowałeś je do feedera ?

[2010-12-08 08:50]

DARSON31

Kurcze ''Jaxona'' bo z tego co wiem to Michael Jackson nie produkował szczytówek heheheheh



witam hi wiem że M.J. tego nie produkuję chodziło mi o to czy posiadają właśnie JAXONA , SHIMANO ,ROBINSONA , CZY JAKIEŚ ZWYKLE zamienniki,szczerze  to nie wiem z czego jest ,ale jest najkrótsza i najdelikatniejsza.

[2010-12-08 09:03]

Ja , tak jak i niektórzy koledzy, polecam wizytę w dobrym sklepie wędkarskim z tym wędziskiem. Dopasują i zrobią to fachowo. [2010-12-08 09:06]

DARSON31

Witam.Kolego, wybierz się do sklepu, podaj nazwę kija, c.w. i kolor szczytówki. Poproś w sklepie o jej sprowadzenie.Jeżeli będą problemy możesz napisać do sklepów internetowych prowadzących sprzedaż sprzętu tej firmy z zapytaniem, czy Ci sprowadzą.   Życzę powodzenia i pozdrawiam.
Acha. Luz można usunąć stosując grafit w sprayu ale nie jest to sposób tańszy.

witam a może jest to ciekawsze rozwiązanie ,bo zostajemy przy orginalnym, sprzęcie a grafit w spra.może będzie potrzebny kiedyś do kolejnych szczytówek,przyznam że już nie wiem i pewnie wyjdę z sytuacji w sposób prosty ,jak koledzy podpowiadają za co wielkie dzięki chylę czoła i zakupię nową w sklepie .


[2010-12-08 09:09]

baloonstyle

Sam miałem taki problem.Szybka wizyta w sklepie , szybkie pomiary i wyjechałem z dwoma świetnymi szczytówkami.
Polecam spacer do wędkarskiego :))
[2010-12-08 09:12]

ombre1973

Miałem podobny problem i kupiłem szczytówki na Allegro. Mają tam w sprzedaży szczytówki o róznej srednicy i akcji. Jest to jakaś alternatywa na wypadek gdyby nie mieli w stacjonarnym sklepie wędkarskim. 

Zmierzyłem średnicę suwmiarką i takie zamówiłem. Wszystko pasował idealnie.

 

 

 

 

 

 

 

 

To pierwsze słyszę , a jak dopasowałeś je do feedera ?



[2010-12-08 09:26]

Jędrula

Miałem podobny problem i kupiłem szczytówki na Allegro. Mają tam w sprzedaży szczytówki o róznej srednicy i akcji. Jest to jakaś alternatywa na wypadek gdyby nie mieli w stacjonarnym sklepie wędkarskim. 

Zmierzyłem średnicę suwmiarką i takie zamówiłem. Wszystko pasował idealnie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

To kolego zazdroszczę odwagi z profrsionalizmu przy pomiarach :)

 

 

 

 

 

 

 

To pierwsze słyszę , a jak dopasowałeś je do feedera ?





[2010-12-08 09:28]

Jędrula

Tak miało być :)

 

 

 

To kolego zazdroszczę odwagi i profrsionalizmu przy pomiarach :)

[2010-12-08 09:29]

ombre1973

Wydaje mi się, że firmy, które produkują DS mają kilka standardowych wymiarów np.2,8mm 3mm(tyle miały moje) 3,2 itp. i do zmierzenia takiej średnicy za pomoca suwmiarki nie trzeba mieć wielkich umiejętności. Oczywiście zakup w sklepie wędkarskim jest najlepszym rozwiazaniem, ale ja nie miałem takiej mozliwości i zamówiłem na Allegro.   [2010-12-08 09:54]

Jędrula

Wydaje mi się, że firmy, które produkują DS mają kilka standardowych wymiarów np.2,8mm 3mm(tyle miały moje) 3,2 itp. i do zmierzenia takiej średnicy za pomoca suwmiarki nie trzeba mieć wielkich umiejętności. Oczywiście zakup w sklepie wędkarskim jest najlepszym rozwiazaniem, ale ja nie miałem takiej mozliwości i zamówiłem na Allegro.  

 

 

 

 

 

Zgada się tyle , że wędki tak samo jak inne rzeczy produkuje się partiami a jak wiemy z doświadczenia partia partii nie równa . Zdarzyło mi się kiedyś , że kupiłem feedera dobrej firmy , zachwycony jego pracą i parametrami poleciłem go mojemu dobremu koledze , on za pół roku kupił sobie identyczną wędkę i pojechaliśmy nad rzekę . Wieczorem gdy zakładał świetlika szczytówką pękła , poprosił mnie więc o pożyczenie mojej gdyż ja i tak łowiłem na mocnym uciągu więc ta najdelikatniejsza mi nie była potrzebna i jakież było nasze zdziwienie gdy okazało się , że moja szczytówka klika w jego kiju , normalnie była za cienka . Poruszony tym doświadczeniem często sprawdzam w sklepach wymiary szczytówek na kijach z innych partii i wiele razy się zdarzyło , że nie pasowały mimo jednego modelu feedera czy pickera . Dużych różnic nie ma ale zazwyczaj słychać klikanie a jak wiemy te '' klik , klik.... „ może doprowadzić do tragedii nad wodą .

 

 

 

 

[2010-12-08 10:18]