Zaloguj się do konta

Fazy księżyca a wpływ na ryby ?

utworzono: 2012/04/18 22:04
damian123102

Chciałem się was zapytać jak fazy księżyca wpływają na żerowanie ryby białej. Przy jakiej fazie najlepiej żerują Jak żerują przy nów??
[2012-04-18 22:04]

danon1973

Co do nowiu to się nie wypowiem...
Jedynie w pełni (przynajmniej w moim wypadku) biała ryba słabo żeruje, wtedy bym się raczej na drapieżniki nastawiał. Przynajmniej ja zawsze w pełni miałem słabe rezultaty, dlatego raczej w tej fazie nie jeżdżę na ryby. Co do reszty, to już jest różnie... nie zauważyłem jakiejś powtarzającej się prawidłowości.
Pozdrawiam
[2012-04-18 22:10]

mopsik

Pewnie jest jakiś sens w braniach i fazie księżyca...ale wolne od pracy ma się rzadko...więc jak już jest to wolne to się jedzie nad wodę bez względu na pogodę i fazę...księżyca oczywiście...pozdrawiam tych co mogą wybierać łowienie zależnie od fazy księżyca...zazdroszczę Wam [2012-04-18 22:34]

jaco0l

pogodę i fazę...księżyca oczywiście.

haha oplułem monitor jak przeczytałem :)
[2012-04-18 23:03]

kasalka

Coś w tym jest. Uwagę na to zwrócił mi kiedyś starszy wiekiem i stażem znajomy. Nie tyle istotna pełnia, co "światło" Księżyca. Kiedy tylko ono padnie na wodę koniec z intensywnymi braniami ryby białej. Kilka razy zwracałem na to uwagę, na dwu-trzydniowych zasiadkach, brania ustawały. Lecz zdarzały się czasem brania większych okazów leszcza, karpia, płoci.
[2012-04-18 23:13]

MrCrasny

Fazy księżyca nie mają znaczenia przy połowach ryb słodkowodnych. Większe znaczenie ma ciśnienie atmosferyczne. [2012-04-18 23:51]

Bernard51

Przy wachaniach cisnienia przewaznie posilkuje sie fazami ksiezyca.
 Mowa o, woda stojaca, na rzece cisnienie bardziej decyduje anizeli
ksiezyc.Moze jestem niereformowalny wierze na wplyw bran, fazę ksiezyca
[2012-04-19 05:48]

haja

Zgadzam się -to prawie reguła
[2012-04-19 07:11]

MrCrasny

Proste pytanie- czy jak jest pełnia to chce wam się jeść mniej czy więcej niż normalnie. Chyba nie. To samo tyczy się wszystkich organizmów żywych- w tym ryb. Fazy księżyca regulują czy na morzu jest odpływ czy przypływ. Natomiast w naszych polskich warunkach ważniejszą rzeczą jest ciśnienie- które jest ściśle związane z frontem atmosferycznym. A fazy księżyca (podobnie jak kalendarz brań, który jest na nich oparty) to mit.
[2012-04-19 07:26]

jarek30

największym czynnikiem na brania jest ciśnienie a co do pełni mam inne zdanie to zależy od dnia jest nieraz okres pełni ze w ogóle nie   biorą ,miałem jeden dzień w pełni i na noce ze brania były przez cały  czas  aż do rana potem spokój ale to czeba wyczaić ten jedyny dzień w pełni   [2012-04-19 12:16]

danon1973

największym czynnikiem na brania jest ciśnienie a co do pełni mam inne zdanie to zależy od dnia jest nieraz okres pełni ze w ogóle nie   biorą ,miałem jeden dzień w pełni i na noce ze brania były przez cały  czas  aż do rana potem spokój ale to czeba wyczaić ten jedyny dzień w pełni  

O kolego jarek30, powiem Ci, że czytałem jakiś artykuł (nie pamiętam czy w gazecie czy w necie), gdzie gość opisywał, że właśnie jest jeden dzień w pełni, gdzie ryby świetnie biorą.
Myślałem, że to ściema trochę... a tutaj druga osoba to potwierdza... czyli coś w tym musi być :).
Swoją drogą, co do pełni, to jak widać, każdy ma inne zdanie... a nic tak naprawdę nie jest naukowo udowodnione tak do końca, więc można sobie gdybać.
Muszę przyznać, że ciekawie piszecie o tym ciśnieniu. Może rzeczywiście to, że w pełnie miałem słabe brania te kilka razy (bo tylko kilka razy łowiłem w pełni), nie wynikało z fazy księżyca a z ciśnienia właśnie?
Będę musiał to w tym roku przetestować :)
Pozdrawiam
[2012-04-19 21:32]

Bernard51

Panowie fazy ksiezyca to nie tylko pelnia wiec 
nie zawezajcie swoich stwierdzen tylko do jednej fazy
Najkorzystniejsza faza jest nów dla bran i nieraz
 okres przed nowiem ok. 6 dni, nastepny okres po pelni?
Ale trzeba brac poprawke na miesiac dany i cisnienie
wiosna inaczej lato inne spostrzezenia jesien juz mniej,
przy drapiezniku bardziej. Polamania!
[2012-04-22 04:29]