Farby olejne

/ 23 odpowiedzi
Czy do malowania spodniej 1/4 nadaje sie kolor czerwony lub zielony?
koksik2703


Pomyłka

Czy do malowania spodnich 3/4 spławika nadaje sie zielony lub czerwony??? Czy może nie straszy on ryb??? (2012/02/23 13:45)

Sitownik


Troche głupie pytanie..  Najlepiej czarny! (2012/02/23 13:59)

koksik2703


Troche głupie ty zadajesz wiem że najlepiej czarny ale u mnie w sklepie nie jest dostępny! A żeby zaoszczędzić spławiki z pianki chciałem malować na jeden kolor np. zielony a przy okazji można malować też pałke! (2012/02/23 14:06)

JaroDaw


Troche głupie ty zadajesz wiem że najlepiej czarny ale u mnie w sklepie nie jest dostępny! A żeby zaoszczędzić spławiki z pianki chciałem malować na jeden kolor np. zielony a przy okazji można malować też pałke!

Po co się unosisz ?? Kolega dobrze Ci napisał, im ciemniejszy tym lepszy w części znużonej, a bardziej widoczny w części ponad wodą. Lepiej użyj co najmniej dwóch kolorów. (2012/02/23 14:25)

koksik2703


         A
         A
         A
         A
         A
       AAA-
      AAAA
    AAAAAA
    AAAAAA
    AAAAAA
     AAAAA
      AAAA
        AA
         A
         I
         I
         I
         I

 A
AA
AA
AA
AA
AA
AA
AA
AA
AA
AA
AA
AA
AA
AA
AA
AA
AA
AA
AA
AA
AA
AA
AA
AA
AA
AA
 o   robie takie i takie z pałki od połowy w gorę jasny i w dół czarny
     Z pianki ten u góry chciałem zrobic tak by korpus był zielony lub czerwony a antenka żółta lub inna (2012/02/23 14:33)

JaroDaw


-- Super to zobrazowałeś :)
Ogólnie w tej materii zdania są również podzielone, ale ja polecam kolor jak najbardziej stonowany. Jeśli bordo - oki, jeśli czerwony ognisty, to już nie bardzo. Jeśli zielony tropikalny oki, jeśli seledyn to nie bardzo.  (2012/02/23 14:42)

ryukon1975


Nie łowię teraz praktycznie na spławik.
jednak mam jeszcze trochą spławików z czasów kiedy ich używałem.
Mają różne kolory,dolna część jest niebieska,zielona,nawet biała.
Ważne żeby to nie były kolory jaskrawe odbiegające od barw spotykanych w naturze.
Przykładowo kolor zielony nie jest chyba niczym dziwnym nad wodą.
Jak łowisz z większej głębokości ponad 1,5 m ryba na pewno nie zwraca uwagi na spławik.
Inna sprawa myśląc tak teoretycznie,jak ryba spojrzała by tak pionowo od dna w kierunku powierzchni,jaki kolor ona widzi? Czarny?Nie sądzę.:) (2012/02/23 14:48)

ryukon1975


Na fotce kolegi JaroDaw masz to o czym pisałem,różne kolory korpusów.
Wszystkie dobre.:) (2012/02/23 14:52)

Zibi60


Jeśli łowisz z przystawki na płytkiej wodzie to dolna, podwodna część spławika powinna się wkomponować w miejsce połowu. Wyobraź sobie, że jesteś rybką w tym łowisku i patrzysz do góry, jaki kolor podwodnej części spławika na tle nieba (chmur) by Cię nie odstraszył ? Ja na łowiskach linowych stosuję spławiki z niemalowanej kory topolowej.
Nadwodna , wystająca część ma dostarczyć informacji o zainteresowaniu się przynęta i podjąć decyzję o zacięciu - czyli musi być dobrze widoczna dla Ciebie - rybki jej nie widzą. Przy pochmurnej pogodzie stosuje się jasne antenki, przy słonecznej, czerwone, lub najbardziej uniwersalne, czarne. Są w sprzedaży spławiki z wymiennymi antenkami.
Myślę, że te kilka uwag Ci się przyda, skoro sam produkujesz spławiki.
Wracając do Twojego pytania - zielony byłby odpowiedni. (2012/02/23 14:57)

Zibi60


Jarek zaraz będzie komentarz w sprawie 3U-23 (2012/02/23 15:00)

spokojny


Nie będzie bo to plastikowa podróba :) , jeśli zaś chodzi o temat to możesz pomalować na jaki chcesz kolor dla głębokich łowisk, ważnym natomiast jest abyś zastosował kontrast wobec antenki. Dla płytkich łowisk natomiast tak jak radzą koledzy pozostaw bez koloru , pałkę, trzcinę czy cokolwiek naturalnego wówczas ładnie wkomponuje się taki spławik w miejsce w którym łowisz. (2012/02/23 15:08)

koksik2703


A ktoś używa akryli fluo? opłaca się (2012/02/24 20:01)

koksik2703


prosze o odpowiedź (2012/02/25 20:03)

Sitownik


Do antenek? Nie ma po co. Zwykłe olejne widać po zmroku. Jeżeli Cię pieniądze swędzą w kieszeni to zrób sobie karte :) 


Pozdrawiam Filip

(2012/02/25 20:20)

koksik2703


A ktoś ich używa? (2012/02/25 20:32)

u?ytkownik70140


Według mnie to nie opłaca się jak na razie kombinować. Ja używam farb olejno-ftalowych i myślę, że to mi wystarczy. Jeżeli chcesz coś ulepszyć, czy poprawić to nie szukaj we farbach wymyślnych, tylko popracuj nad czymś innym (materiałem lub wykonywaniem) na przykład ja jak bym miał więcej kasy to bym zainwestował może w jeszcze lepszy lakier jaki mam, albo prywatnie to bym chciał spróbować wykonać spławiki z balsy, więc bym chciał ją kupić, ale przesyłka droga. Jeżeli pytasz się tylko tak, czy fluo są dobre to co odpowiem. Wiadomo, że farby za lepsze pieniądze jak i prawie wszystko jest lepsze...... Jeżeli chcesz wydać na nie kasę lub na coś innego drogiego to się 10 razy upewnij. 
Pozdrawiam.
BlueFisherman (2012/02/25 21:58)

koksik2703


Czyli fluo odpada. Ale będe musiał jeszcze zainwestować w zielony ciemny na korpusy by się komponowały z wodą na jakiej łowie (nie jest za bardzo czysta) (2012/02/26 08:45)

koksik2703


To jak by się tak zastanowić:
50-100cm gruntu (np. uklejki) Kolor naturalnego drewna bądź pałki wodnej
1-2m (woda zielona, zanieczyszczona) zielony, (woda czysta, że tak powiem przezroczysta) błękitny.
1-2m gruntu ale gdy sie łowi wieczorem to spławik żółty pomarańczowy???? (2012/02/26 09:05)

u?ytkownik70140


To jak by się tak zastanowić:
50-100cm gruntu (np. uklejki) Kolor naturalnego drewna bądź pałki wodnej
1-2m (woda zielona, zanieczyszczona) zielony, (woda czysta, że tak powiem przezroczysta) błękitny.
1-2m gruntu ale gdy sie łowi wieczorem to spławik żółty pomarańczowy????



No niby tak. Dużo ludzi tu Ci mówi, że zły dobrany kolor spławika odstrasza ryby.... Czy ja wiem, ja się z tym prywatnie nie zgodzę, chyba, że głębokość łowiska jest:
a)poniżej 1 metra;
b)woda jest przezroczysta (krystaliczna, błękitna, jasna);

Kolor może wpływać na wynik połowu max. 8 % według mnie. To jest tak jak z żyłką. Jacek Kalendowicz (autor książek: Spławik i grunt cz.1 i Cz.2 , oraz "Spinning" itp.) też jest tego zdania.
Z tego wynika tak jak napisałeś, że na wodę czystą (przezroczystą) zastosujesz spławik błękitny, bo ryby będą bać się koloru ciemnego (będzie je odstraszał). I tu moje pytanie. To w takim razie jeżeli piach jest żółty, kamienie szare, a patyki ciemne to ryby chyba w powietrze wyskoczą, bo żaden im kolor nie będzie odpowiadał i będą się ich bać. Nieprawdaż? Według mnie bzdura i głupota.
Ale żeby nie było postąp tak jak napisałeś. (2012/02/26 21:31)

koksik2703


Mam pomarańcz żółty biały i czarny Czy dobrze wybrałem??? (2012/02/27 20:18)

u?ytkownik70140


Mam pomarańcz żółty biały i czarny Czy dobrze wybrałem???



Biały, czarny i żółty to zaprawdę kolory takie podstawowe, wręcz wymagane jakby na dobre estetyczne spławiki. Pomarańcz to po prostu kolor dodatkowy.
Ja osobiście pomarańczowego nie mam, ale mam dodatkowo zielony-miętowy i niebieski.
I nie zapomnij o czerwonym kolorze farby bo to do głównych kolorów też należy. Chyba, że nie chcesz.... ;) (2012/02/27 21:48)