Epiceine - jako dodatek zanętowy

/ 28 odpowiedzi
Witam. Moje pytanie czy epiceina będzie dobrym dodatkiem do zanęty o tej porze roku.Będę łowił na starorzeczu Wisły głębokość od 1,5 m do 2,5 dno ciemne muliste. Nastawiam się na płotkę i leszczyki .Zanęta 1 kg gros gardons club 0.5kg etang0.25kg coco belge2kg argilla brown1kg argilla black 2kg ziemi rozpraszajacej+4kg bełchatowskiej z ochotkaDodawać tej epicenine czy nie ? Dziękuję za pomoc 

Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

Romuald55


Epiceine podobnie jak konopie prażone smuży do góry robiąc słup zanętowy.Na płoć dodaje się zawsze. (2013/10/02 22:51)

misiu86


oki dzięki (2013/10/02 23:27)

misiu86


a może jakieś sugestie jeśli chodzi o skład zanęty ?  (2013/10/03 00:06)

Zibi60


Nie piszesz jak długo będziesz łowił. Rzuca się w oczy ilość - ja bym ograniczył wszystkiego o połowę. Epicein możesz dodać  - ok. 30 % bazy zanętowej, a coco belge 10 %. Woda już jest zimna, apetyt rybek i procesy trawienne są spowolnione. Bardzo ważną rzeczą jest nawilżenie, przy obecności mułu nie wolno przemoczyć i nie ściskać mocno kul. (2013/10/03 05:45)

misiu86


Będę łowił 4,5 h, ilość dlatego taka duża ponieważ nie chce dorzucać podczas łowienia i płoszyć ryb. Ok.2 kg spożywki to chyba nie za wiele mimo iż już trochę zimno. A może podać ochotkę bezpośrednio z zanętą? (2013/10/03 18:39)

kedzio


Prawie 11 kilo - brawo! Zrób podwójnie. Jasne z modrym! Zrób podwójnie! (2013/10/03 22:32)

misiu86


Kedzio nie jestem zawodowcem, fachowcem,ekspertem. Zaczynam sobie eksperymentować i roszę o pomoc. A Twoja rada jest dobitna ale chamska. Może mi jakiś skład ilościowy polecisz skoro się znasz a nie będziesz szydził tonem profesorskim. (2013/10/04 01:06)

kedzio


Może dlatego tak jest, że jak wędkuję ponad 30 lat, tak nigdy nie zużyłem więcej zanęty na dobę więcej suchej masy zanętowej niż 3 kilo. Przeważnie jest to około 2 kilo. Jak słyszę, że ktoś szykuje 11 kilo ( no odejmijmy te ziemię bo to tylko ziemia), to dostaje małpiego rozumu. Potem się płacze, że ryba nie bierze. No jak ma brać, skoro co 10 metrów ma na dnie tony żarcia.

Byłem kiedyś nad takim jeziorkiem w Czechach. Tam nie wolno nawet posiadać przy sobie więcej niż 2 kilo. Ale za to po wrzuceniu dwóch - trzech koszyczków po 30 gramów każdy, już były brania pięknych leszczy i karpików.

W Polsce upłynie jeszcze dużo wody we wszystkich ciekach, zanim wędkarze nasi zrozumieją co to jest zanęta i jak ona powinna działać. U nas niestety pokutuje przekonanie, że ilość, ilość, ilość... Że o karpiarzach nie wspomnę, bo ci, to już granicę głupoty dawno przekroczyli. A o sportowcach to już nawet gadać nie ma co.

Pozdro.

(2013/10/04 10:52)

rad13


Czegoś tu nie rozumiem kto pisze tu o użyciu 11 kg zanęty patrząc na pierwszy wpis autora widzę tam 1kg sensasa jako bazowej etang (pierwsze  słyszę ?może auto wyjaśni o co chodzi)
Coco belge wiadomo na trawienie ryb 3 kilo gliny 2 kg ziemi raczej nie potrzebne co do donęcenia użyj ziemi ,,bełchatowskiej" z jokersem tylko poszukaj przynajmniej paru metrów twardszego dna będziesz miał trochę lepsze efekty,do donęcenia użyj ok1 kg ziemi
Ochotki z zanętą nie mieszaj bo po pewnym czasie zdechnie z powodu soli z zanęty
Sam na rekreacyjne łowienie używam 1 do max 1,5 kg zanęty z ok 2,5 do 3 kg na 5-7h ziemi,,czarnoziemu' do zubożenia mieszanki czasem używam konopi prażone max100 może 130g na 4 kg, mieszanki konopia zagłusza naturalny zapach zanęty. Coco belge użyłem raz i połów słabo wyszedł,,raczej z powodu słabego żerowania ryb''.
i nie zapomni przetrzeć mieszanki przez sito ok3mm
co do karpiarzy  się zgodzę że dużo używają kulek pelletu lecz nie zawsze co do zawodników na zawodach ktoś spojrzy że dużo używają całej mieszanki lecz większość to glina zanęty może z 30% donęcają zazwyczaj jokersów z gliną i mają ogranniczenie do 17 l mieszanki nie 17 kg (2013/10/04 15:54)

Romuald55


20 litrów,nie 17 Kolego rad13. (2013/10/04 16:13)

rad13


sorry za tą pomyłkę z 17 litrami pomyliłem z innymi kategoriami i zmyliły mnie  te wiadra do 17 litrów
(2013/10/04 17:59)

Jędrula


AAAAAAA się zamieliłoooo ! Toż chodziło ino o pasze na płoteczki kurde lebele :))))

Wracając do tematu płoci , ''epicinka '' dobra rzecz do zanęty płociowej , dodatkowo polecam pieczywo fluo , szczególnie na jesień a , że już mam w tym roku ( w ostatnich tygodniach ) 9 prawie kilowych sztuk , to wiem co mówię . 

(2013/10/04 22:02)