Elektryczna ostrzałka do łańcuchów

/ 13 odpowiedzi
witam interesuje mnie przedmiot jak w temacie, dokładnie ten (http://allegro.pl/elektryczna-ostrzalka-do-lancuchow-mar-pol-750w-i4058410430.html#tabsAnchor)  gdyż czasem po prostu przejeżdżam przez miasto, w którym jest sklep w którym ta ostrzałka się znajduje. Posiada ktoś, używał?
u?ytkownik146847


Osobiście nie mam ale mój kumpel ma , ostrzył mi już trzy razy łańcuch i byłem zadowolony , z początku trochę się miotał  ale teraz to już szpenio w ostrzeniu , kamień do ostrzenia ustawiony pod odpowiednim kątem , przyrząd do prowadzenia łańcucha w odpowiednim miejscu , tylko przesuwasz sobie łańcuch , jednym słowem warto kupić za takie pieniądze (2014/03/27 21:43)

zbynio 33


Używa się takich ostrzałek przy mocno potępionych łańcuchach. Wtedy gdy ktoś gwoździe tnie :). Normalnie dużo szybciej i taniej ostrzy się pilnikiem. W lesie trudno o ostrzałki, ale dla drwali to nie problem. :) (2014/03/28 09:39)

mario84


Lepiej i taniej ostrzy się pilnikiem.  Pamiętaj że między zębami tnącymi są ograniczniki które też trzeba spiłować żeby łańcuch się wgryzał taki mały bardzo ważny szczegół. Pracowałem kilka lat w w lesie, więc ostrzałka była mi nie potrzebna. lepiej opanuj technikę ostrzenia pilnikiem nie jest to takie trudne wystarczy przyglądnąć się jak jest fabrycznie naostrzony. (2014/03/28 19:05)

kaban


(2014/03/28 19:21)

kaban


(2014/03/28 19:21)

kaban


Biorąc pod uwagę poprzednie wypowiedzi kupiłbym nowy łańcuch. Ja sam ich nie ostrzę i polegam na koledze który jest właścicielem tartaku. Pilnik-to jak z wypowiedzi kumpli- to albo długie dłubanie albo "coś"na szybko i na chwilę.  (2014/03/28 19:21)

mario84


Pilnik oregon lub stihl kosztuje ok 6zł opracowanie techniki ostrzenia bezcenne:) kup pilnik i nowy łańcuch i zostanie Ci parę zł (2014/03/28 19:59)

skryty


hehe no właśnie o to chodzi, że często zdarza mi się "przejechać" po gwoździu, a łańcuch też już nie raz był wymieniany;). Pilnikiem coś tam próbowałem, ale jak znajomy naostrzył mi podobnym urządzeniem, porównania nie było;) (2014/03/28 20:03)

skryty


Pilnik oregon lub stihl kosztuje ok 6zł opracowanie techniki ostrzenia bezcenne:) kup pilnik i nowy łańcuch i zostanie Ci parę zł


w sumie..., to może i to jest rzeczywiście najlepsze rozwiązanie?! (2014/03/28 20:05)

mario84


Wystarczy zwrócić uwagę na gwoździe piasek,szkło itp a łańcuch Ci długo posłuży. (2014/03/28 20:34)

Lipkor


Osobiście nie chciało by mi się demontować łańcucha do ostrzenia. Poza tym pracując w terenie nigdy nie wiesz na co trafisz, a zdarzały się jakieś odłamki, oczywiście zarośnięte gwoździe, druty kolczaste, kamienie itd. Ostrzenie pilnikiem mam opanowane, ale mimo tego wspomagam się  zestawem z prowadnikiem, który ma na trasowany kąt oraz utrzymuje pilnik na prawidłowej wysokości. Dwa, trzy pociągnięcia i łańcuch ostry.
Polecam właśnie taki zestaw oraz filmik, który wiele wyjaśni.


(2014/03/28 21:06)

skryty


no dokładnie, mimo iż przed cięciem wyciągniemy widoczne gwoździe itp., to czasem i tak jakaś niespodzianka się trafi:(, co do filmiku to zestawik wygląda obiecująco, generalnie po kolejnym Waszym wpisie, jestem coraz dalszy kupnu tej elektrycznej ostrzałki:) (2014/03/28 21:24)

Bernard51


Koledzy którzy radzą aby pilnika używać na pewno mają rację bo dłużej będziesz używał tego łańcucha, po ostrzałce szybko go ubywa, natomiast jeżeli ktoś nie ma wprawy do pilnika to raz na 4-5 ostrzeń można ostrzałką wyrównać kąty jak i ząbki przy łańcuchu, nie zaszkodzi.
Natomiast kupuj pilnik dobrej jakości nie jakieś badziewo chińskie, czyli "Oregon" (2014/04/08 20:55)