Zaloguj się do konta

Elektroniczy Rejestr Połowu Ryb

utworzono: 2013/07/23 15:43
jdzban

Witam wszystkich,
jest to mój pierwszy post na tym forum, więc może gwoli przedstawienia się napiszę, że jestem bardzo początkującym wędkarzem, a najbardziej interesuje mnie spinning. Mimo że łowię od 2 tygodni, to już udało mi się wyciągnąć 3 szczupaczki. :)
Ale do rzeczy. Znalazłem w sieci taką oto stronę:https://instadb.com/pl/aplikacja_rejestr_polowow_wedkarskich.php?pos=10
Podobno można na niej prowadzić rejestr połowów. I tu pojawia się moje pytanie. Czy ten program może w jakikolwiek sposób zastąpić książeczkę, którą dostałem w kole? Czy też jest to tylko bajer, z którego mogę sobie dodatkowo korzystać? A może ktoś zna coś lepszego?
Z góry dziękuję za odpowiedzi.
JD
PS. Jeśli napisałem w złym dziale, proszę o przeniesienie wątku. [2013-07-23 15:43]

Fix

Bajer, żadna aplikacja nie zastąpi "książeczki" rejestru połowu ryb. [2013-07-23 16:14]

kamil11269

Bajer, żadna aplikacja nie zastąpi "książeczki" rejestru połowu ryb.



Dokładnie. To co jest jest dobre.
Raczej potem tego co tam na stronie napiszesz nie oddasz przy opłacaniu kolejnych składek. Pozdrawiam.
[2013-07-23 18:54]

jdzban

Bardzo dziękuję za odpowiedzi. Mam jeszcze jedno pytanie: czy papierowy rejestr połowów mogę wypełniać ołówkiem? W regulaminie nie ma nigdzie mowy o wpisywaniu danych w sposób trwały, więc chyba powinno to być ok, ale wolę się upewnić. W tej chwili wpisuję wszystko ołówkiem i tylko przy każdym wyjściu poprawiam datę, bo ryb jeszcze prawie nie łowię. ;)
A co do programu, to założyłem sobie konto, bo wygląda na to, że póki co jest za darmo. Wygląda to trochę dziwnie, bo np. raporty są w administracji, ale ogólnie jest spoko. Przynajmniej będę mógł sobie notować wyniki, bo rejestr połowów na koniec sezonu się oddaje, a co wpiszę w program, to mi zostanie. :) [2013-07-24 08:59]

JKarp

CześćRejestr wypełniamy tylko długopisami, piórem lub innym tego typu pisakiem. W każdym razie czymś co trwale zapisuje nasze wpisy. Ołówek odpada.Kolor  niebieski lub czarny.
Natomiast Kamil " Raczej potem tego co tam na stronie napiszesz nie oddasz przy opłacaniu kolejnych składek. Pozdrawiam." w XXI wieku nie powinno nikogo zadziwić, że cały zapis masz w formie elektronicznej, który możesz skopiować, odczytać lub wydrukować jeśli zajdzie taka potrzeba. No ale do takiego czegoś potrzebny jest komputer, jakiś internet no i drukarka ;-) A byłbym zapomniał o najważniejszym - jest jeszcze potrzebny człowiek, który jako tako zna się na komputerze.
JK
[2013-07-24 09:12]

kamil11269

CześćRejestr wypełniamy tylko długopisami, piórem lub innym tego typu pisakiem. W każdym razie czymś co trwale zapisuje nasze wpisy. Ołówek odpada.Kolor  niebieski lub czarny.
Natomiast Kamil " Raczej potem tego co tam na stronie napiszesz nie oddasz przy opłacaniu kolejnych składek. Pozdrawiam." w XXI wieku nie powinno nikogo zadziwić, że cały zapis masz w formie elektronicznej, który możesz skopiować, odczytać lub wydrukować jeśli zajdzie taka potrzeba. No ale do takiego czegoś potrzebny jest komputer, jakiś internet no i drukarka ;-) A byłbym zapomniał o najważniejszym - jest jeszcze potrzebny człowiek, który jako tako zna się na komputerze.
JK

Niby tak :) Ale wolę te tradycyjne, papierowe Rejestry :) Pozdrawiam.


[2013-07-24 11:40]

expulso

CześćRejestr wypełniamy tylko długopisami, piórem lub innym tego typu pisakiem. W każdym razie czymś co trwale zapisuje nasze wpisy. Ołówek odpada.Kolor  niebieski lub czarny.
Natomiast Kamil " Raczej potem tego co tam na stronie napiszesz nie oddasz przy opłacaniu kolejnych składek. Pozdrawiam." w XXI wieku nie powinno nikogo zadziwić, że cały zapis masz w formie elektronicznej, który możesz skopiować, odczytać lub wydrukować jeśli zajdzie taka potrzeba. No ale do takiego czegoś potrzebny jest komputer, jakiś internet no i drukarka ;-) A byłbym zapomniał o najważniejszym - jest jeszcze potrzebny człowiek, który jako tako zna się na komputerze.
JK

wiesz zawsze może jeszcze być wersja mobilna na słuchawki :)


[2013-07-24 19:15]

jdzban

Bardzo dziękuję za pomoc! :) [2013-07-25 08:27]

kamil11269

CześćRejestr wypełniamy tylko długopisami, piórem lub innym tego typu pisakiem. W każdym razie czymś co trwale zapisuje nasze wpisy. Ołówek odpada.Kolor  niebieski lub czarny.
Natomiast Kamil " Raczej potem tego co tam na stronie napiszesz nie oddasz przy opłacaniu kolejnych składek. Pozdrawiam." w XXI wieku nie powinno nikogo zadziwić, że cały zapis masz w formie elektronicznej, który możesz skopiować, odczytać lub wydrukować jeśli zajdzie taka potrzeba. No ale do takiego czegoś potrzebny jest komputer, jakiś internet no i drukarka ;-) A byłbym zapomniał o najważniejszym - jest jeszcze potrzebny człowiek, który jako tako zna się na komputerze.
JK

wiesz zawsze może jeszcze być wersja mobilna na słuchawki :)


Hehe, za niedługo pewnie już takie coś będzie.

[2013-07-26 11:25]

grzegorz not

Swoją drogą fajnie by było gdyby nad wodą można było prowadzić rejestr w formie elektronicznej. Łowisko namierzane za pomocą GPS'a w telefonie:-) I nie chodzi o to, aby był to standard ale możliwość wyboru: forma elektroniczna lub papierowa...może kiedyś wersja papierowa odejdzie do lamusa...

[2013-07-28 17:18]

expulso

wiesz teraz starsze osoby łowiące ryby nie będą kupywały słuchawki bo ma być rejestr elektroniczny ale za ........ lat na pewno będzie (nie mowie ze wszystkie starsze osoby maja jakieś cegiełki oczywiście) [2013-07-28 18:08]

I jeszcze żeby same wędki na ryby jeździły ,i przez info relacje z połowy składały. I jeszcze taki mały seksik elektroniczny a mózgi się wam na peeewno zlasują. [2013-07-28 20:58]

I jeszcze żeby same wędki na ryby jeździły ,i przez info relacje z połowy składały. I jeszcze taki mały seksik elektroniczny a mózgi się wam na peeewno zlasują.

                                                                                                         



 

[2013-07-29 09:04]

CZzesio



Cześć:) a ciągnąc dalej wątek S-F najlepiej jak by opłaty były robione automatycznie ... przez karty zbliżeniowe .Zbliżasz się do łowiska , zajmujesz stanowisko a tu samo się BIIIIIIIIIIP i juz masz opłacone. Drugie BIIIPIP ...wpis ,data i numer łowiska do elektronicznego rejestru gotowy ...... PIIIIIIIIIPIIIIIIII branie ;) to już mamy za sobą ;) I spokojnie poddajemy się relaksowi na haczyku sztuczny robal zakupiony oczywiście w ROBAKOMACIE na stanowisku... na sztucznej fali (oczywiście sterowanej z pilota) wesoło buja się samozacinający spławik , druga wędeczka na grunt z samozacinającym ciężarkiem . Po chwili BUUUUUUU ......... automatyczna kontrola ESR (elektroniczna straż rybacka) przeprowadziła kontrolę elektronicznego wpisu .... A w razie próby zabrania niewymiarowej bądź chronionej rybki JEBUTTTTTTT PRĄDEM PO ŁAPACH !!! Żyć nie umierać :)


                                      [2013-07-29 10:41]

JKarp

CześćNo oprócz tego spławika i ciężarka jestem za ;-)
A mówiąc całkiem serio mamy XXI wiek. Nikogo nie dziwi smartfon, przelewy internetowe, zakupy przez internet i wiele innych spraw, które załatwimy przez internet.Dlaczego nie wprowadzić dobrowolności na rejestry? Kto chce to wersja mobilna a kto chce wersja papierkowa. Wiem, ze zaraz pojawią się wpisy, że służby nie mają narzędzi do sprawdzania wersji mobilnej czy elektronicznej ale w sumie co mnie to obchodzi?JK [2013-07-29 11:59]

grzegorz not

Cześć No oprócz tego spławika i ciężarka jestem za ;-)
A mówiąc całkiem serio mamy XXI wiek. Nikogo nie dziwi smartfon, przelewy internetowe, zakupy przez internet i wiele innych spraw, które załatwimy przez internet. Dlaczego nie wprowadzić dobrowolności na rejestry? Kto chce to wersja mobilna a kto chce wersja papierkowa. Wiem, ze zaraz pojawią się wpisy, że służby nie mają narzędzi do sprawdzania wersji mobilnej czy elektronicznej ale w sumie co mnie to obchodzi? JK


I właśnie o to chodzi, aby każdy miał wybór.

Równie dobrze można by wciąż łowić bambusem, no bo po co komu osobna wędka na sandacza, osobna na szczupaka czy też okonka...niepotrzebny jest nie wiadomo jaki sprzęt, aby ryby łowić...i pytanie do autorów poszczególnych postów: któż z Was łowi wciąż wędką bambusową...

z postępem jest tak samo, teraz co niektórzy sceptycznie podchodzą do nowości a za jakiś czas sami zaczną korzystać z nowinek technicznych...

tak to już działa...każda zmiana (choć często korzystna)...natrafia na opór...

[2013-07-29 16:58]

Jack14

Z całym szacunkiem ale jak jest problem z wypełnianiem rejestru w obecnej formule to myślisz, że w nowej elektronicznej będzie odsetek mniejszy tych co nie wiedzą po co go wypełniać?

Trzeba się czasem zastanowić czy potrzebny jest każdemu wędkarzowi gps w du...e ?

Może tak wówczas każdy będzie płacił za każde "siedzenie" z wędką nad wodą.

Gorzej jak tylko się wykąpać.

 

[2013-07-29 18:03]

JKarp

"I właśnie o to chodzi, aby każdy miał wybór."
JK [2013-07-29 19:15]

grzegorz not

Z całym szacunkiem ale jak jest problem z wypełnianiem rejestru w obecnej formule to myślisz, że w nowej elektronicznej będzie odsetek mniejszy tych co nie wiedzą po co go wypełniać?

Trzeba się czasem zastanowić czy potrzebny jest każdemu wędkarzowi gps w du...e ?

Może tak wówczas każdy będzie płacił za każde "siedzenie" z wędką nad wodą.

Gorzej jak tylko się wykąpać.

 

Kolego jeszcze raz przeczytaj mój post a wtedy zastanów się nad Twoim...

[2013-07-29 19:30]

janglazik1947

Mam wielką nadzieję , że jeszcze nie poszaleliśmy do końca. Jadę na ryby , nie po ryby by wypocząć, uciec od codziennego  wariactwa , ale by elektronika mnie dusiła - nie nie jestem wariatem ,by jeszcze komputery robiły ze mnie bezwolne - stworzenie. Jestem człowiekiem  i z tego człowieczeństwa coś mi się należy. LUDZIE BEZ WARIATÓW BARDZO PROSZĘ !!!!!!!
[2013-07-30 14:48]

JKarp

" Mam wielką nadzieję , że jeszcze nie poszaleliśmy do końca. Jadę na ryby , nie po ryby by wypocząć, uciec od codziennego  wariactwa , ale by elektronika mnie dusiła - nie nie jestem wariatem ,by jeszcze komputery robiły ze mnie bezwolne - stworzenie. Jestem człowiekiem  i z tego człowieczeństwa coś mi się należy. LUDZIE BEZ WARIATÓW BARDZO PROSZĘ !!!!!!!"
" "I właśnie o to chodzi, aby każdy miał wybór."
Cześć
Jedziesz nie idziesz :-)Samochodem nie rowerem :-)Używasz lepszych czy gorszych wędek ale nie jest to bambus lub leszczyna :-)Sądząc po ilości wpisów jednak komputer zrobił z Ciebie bezwolne stworzenie ;-)Masz ze sobą na 100 % komórkę :-) albo i dwie :-))))
Pewnie pieniądze trzymasz w skarpecie a nie na koncie w banku a zakupy sprzętu robisz w sklepie stacjonarnym." Babcia w banku wypłaciła całą swoją kasę a za pół godziny wpłaciła ją z powrotem na swoje konto. Zapytali ją dlaczego i po co wypłacała skoro całość wpłaciła - A CHCIAŁEM SPRAWDZIĆ CZY MNIE BANK NIE OSZUKA :-)))))) " 
Jak chcesz zapłacić za prąd czy wodę idziesz na pocztę a nie robisz tego on-line ;-)

" LUDZIE BEZ WARIATÓW BARDZO PROSZĘ !!!!!!!"Nie wiem kogo chcesz nazwać wariatem ale ja sobie nie życzę.
Jeszcze raz:" "I właśnie o to chodzi, aby każdy miał wybór."
JK

[2013-07-30 15:56]

Jack14

Janusz ale przecież każdy ma wybór jeśli jest z czego wybierać.

Post dotyczy wypełniania rejestru czy znana i tolerowana jest tobie metoda prowadzenia rejestru w formie elektronicznej?

Ja takiej nie znam może ktoś zna to proszę o wpisy bo tak to jest zwykła polemika co by było żeby można było.

Jak na teraz (przykład drogowy) nakaz skrętu w lewo oznacza, że tak masz postępować i żadnego wyboru (może w prawo albo prosto) nie masz.

ps

Wracając do tematu masz prawo wyboru niebieskim lub czarnym długopisem wypełniać rejestr, a o ew. zmianach i wyborach będziesz informowany na bieżąco wykupując stosowne zezwolenia na kolejny rok.

Pozdrawiam. 

 

[2013-07-30 17:16]

JKarp

CześćZgadza się - czy znana i tolerowana jest forma rejestru elektroniczna.
Ale podnoszenie larum, jak to jestem uciemiężony przez komputer, telefony komórkowe i inne tego typu gadżety jest co najmniej śmieszne. Postęp technologiczny odbywa się czy tego chcemy czy nie. Pamiętam jak zakład pracy nakazał wszystkim bez wyjątku założyć konta bankowe. Co to był za krzyk - hakerzy, konta znikają z kasą a banki mają to gdzieś itd itp. I co - żaden haker nie zabrał nikomu kasy, konta nie znikły i nawet najwięksi oportuniści bez problemu radzą sobie ze ścianą i kawałkiem plastiku.
Pewnie nawet jeśli się pojawi oficjalna wersja elektroniczna to przynajmniej na początku przez jak sądzę kilka lat będzie wybór.
JK [2013-07-30 17:37]

Jack14

Janusz tak jestem inwigilowany, śledzony, raportowany.

Nawet nie masz "zielonego" pojęcia, że korzystając z telefonu komórkowego przypisanego jako służbowy (nie zawsze służbowego) w każdej chwili pracodawca jest w stanie sprawdzić gdzie aktualnie się znajdujesz lub inaczej twoja komórka gdzie się znajduje?

Jeśli tego nie wiesz to również nie wiesz dlaczego jestem oponentem w tej sprawie.

Dopisek stary link ale może coś wyjaśni.

 

http://lokalizacja.info/aktualnosci-i-artykuly/artykuly/komorka-i-gps-wykryja-bumelanta-1643.html

[2013-07-30 17:52]

JKarp

Wiem, że można to sprawdzić. Tylko taka operacja bez Twojej wiedzy się nie uda. Tylko prokurator może nakazać " śledzenie " komórki.
W autach montowane są GPS wychwytujące dosłownie wszystko co robi kierowca - oczywiście łącznie z otwarciem baku na paliwo.Nawet teraz na mnie zerka kamera zamontowana dla mojego bezpieczeństwa ;-)Tylko, że jak w styczniu zabrało mnie pogotowie z roboty nikt nie zauważył, że leżę koło biurka...
Należy odróżnić inwigilację poprzez " elektronikę " od tego, że w wielu wypadkach ta sama elektronika jest w stanie nam pomóc ( np GPS w komórce ). Sam telefon w celu połączenia z PSR, SSR lub Policją. Kamery monitoringu miejskiego w Lublinie ;-)
A sam system rejestru pewnie nie będzie miał nic wspólnego ze śledzeniem wędkarza. Będzie polegał na wypełnieniu ręcznym jakiejś aplikacji na telefon lub inny laptop :-) JK [2013-07-30 18:13]

Jack14

Wstawiłem zwykły pierwszy lepszy link z google.

Przeczytaj.

Jeśli z duchem czasu to jeszcze jako dodatkowe wymagane dane do rejestru podanie nr. telefonu GSM wyrażenie zgody lub nie na "śledzenie" i już.

:-)

[2013-07-30 18:20]