Elektroniczny odstraszacz komarów.

/ 9 odpowiedzi
Witam. Czy ktoś używał takiego sprzęt nad wodą? Czy to  działa? Dziś zauważyłem pierwsze sztuki nad wodą więc za chwile będzie ich mnóstwo. Odstraszacze w spray'u raczej słabo działają. Może inna skuteczna metoda na komary(pomijając papierosy, palenie kadzideł itp) ?
winiarpl1


Miałem kiedyś takie coś jak się włączyło to albo piszczało przeraźliwie ale o takiej wysokiej częstotliwości, że było słychać tylko jak przystawiło się do ucha a druga opcja była z brzęczeniem i nie pamiętam w sumie czy to działało bo wtedy byłem mały ;) (2011/05/12 22:05)

HeadAche


To chyba oczywiste ze my ludzie nie słyszymy infradzwięków. (2011/05/12 23:43)

u?ytkownik47420


zalezy chyba od firmy ja miałem niepamiętam nazwy ale z USA był i powiem tylko tyle gó...no jakich mało kolega ma z baygona czy jakoś tak i raz jest skuteczny a innym razem nie.Jeżeli już coś upatrzysz to wygoogluj te nazwe i tak będzie najprosciej.

teraz zamiast elektroniki używam AUTAN w atomizerze i jest niezawodny na komary kleszcze i wsio co lata i brzęczy

(2011/05/13 04:44)

marekwrw


Komary nie grasują w południe jak słońce dopieka. Wieczorem zaczyna się inwazja strach siedzieć nad wodą. Ja mam jeden patent pod wieczór zakładam długie spodnie i bluzę. w tedy już nie jest gorąco nad wodą, a komary nie kąsają. Pozostaje nam dokuczliwy charakterystyczny piskot w uszach od tych komarów . (2011/05/13 10:10)

mariusz23


Komary nie grasują w południe jak słońce dopieka. Wieczorem zaczyna się inwazja strach siedzieć nad wodą. Ja mam jeden patent pod wieczór zakładam długie spodnie i bluzę. w tedy już nie jest gorąco nad wodą, a komary nie kąsają. Pozostaje nam dokuczliwy charakterystyczny piskot w uszach od tych komarów .

heh u mnie na łowisku to raczej nie przejdzie ponieważ te krwiopijce potrafią kąsać przez ubranie i nawet buty !

pzdr (2011/05/13 10:15)

marekwrw


Dobre.. U mnie to przejdzie. Pewnie dlatego ,że mam rzadką grupę krwi ... (2011/05/13 10:21)

JaroDaw


Komary nie grasują w południe jak słońce dopieka. Wieczorem zaczyna się inwazja strach siedzieć nad wodą. Ja mam jeden patent pod wieczór zakładam długie spodnie i bluzę. w tedy już nie jest gorąco nad wodą, a komary nie kąsają. Pozostaje nam dokuczliwy charakterystyczny piskot w uszach od tych komarów .

heh u mnie na łowisku to raczej nie przejdzie ponieważ te krwiopijce potrafią kąsać przez ubranie i nawet buty !

pzdr


A szyja, twarz , dłonie, głowa ........ Ja używam świec, ule tych z wędkarskiego, kadzideł od wietnamczyków, lub lub sprayów. Te dwa pierwsze sprawdzają się, spraje i mazidła już mniej. (2011/05/13 10:34)

marekwrw


W takich przykładach podzielam Pana opinie sprej i inne preparaty własnej roboty uzupełniają resztę ciała . (2011/05/13 11:24)

tomu


Kiedyś taki dostałem od wuja z Niemczech... mówił "zarąbista sprawa, włączasz i nie ma komarów" taaa... "działa powiedział..." no nie powiem, działało... było głośne, po pewnym czasie wnerwiające. przed włączeniem widziałem jednego krwiopijce, po pewnym czasie było ich tyle że już nie słyszałem tego urządzenia tylko dużo małych, latających, wnerwiających i lubiących naszą krew komarów. Wiec ja powiem od siebie TO NIE DZIAŁA. Chyba że to masz włączyć, położyć ze 4 metry od siebie i masz spokój, bo one lecą do tego urządzenia. :D (2011/05/13 23:12)