Zaloguj się do konta

Eksperymenty z zanętami domowej roboty

utworzono: 2014/06/12 17:46
zygmuntbernard

witam. od niedawna zapaliłem się feederem z koszykiem i próbuje eksperymentować z zanętami domowej roboty. do dyspozycji posiadam śrutę kukurydzianą, śrutę owsianą, śrutę pszenną, rzepak, okruchy piekarnicze ( niestety nie cukiernicze ) słonecznik i płatki kukurydziane. najlepszy efekt na razie uzyskałem z w/w składnikami i słodkim piernikiem, najgorsze, w/w mieszanka i halibut. być może popełniam błąd mieszając wszystko w nie odpowiednich proporcjach.
do stworzenia piernikowej użyłem 0,5 kg śruty kukurydzianej, 0,5 pszennej, 0,1 płatków kukurydzianych, 0,3 rzepaku 0,1 słonecznika, dwie przyprawy do piernika i około szklanki cukru, szklanka mąki krupczatki, szklanka bułki tartej. leszcza nie było ale były za to ładne płotki i wzdręgi. woda stojąca przynęta kukurydza z puszki.
taką samą mieszankę zrobiłem z halibutem w proszku 35% ( dałem całe opakowanie bo nie było go czuć) bez jakiegokolwiek efektu zero brań również woda stojąca kukurydza i biały robak.
chciałbym zrobić również zapachy kolendra, anyż i kminek. przynęta kukurydza z puszki biały i czerwony robak.
może ktoś bardziej doświadczony chciałby się podzielić swoimi spostrzeżeniami. konstruktywna krytyka była by jak najbardziej na miejscu :-). czy do takiego typu zanęt np. zapach kolendry lub halibut, można dodatkowo dodać olejek waniliowy? migdałowy?, marcepan?  pozdrawiam.
[2014-06-12 17:46]

Twoja mieszanka jest jak najbardziej prawidłowa, dokończenie i dopalenie tej mieszanki jest zależne od tego na jakie ryby się nastawiasz oraz ile masz pieniędzy do wydania. Ja np. do tego zastosował bym jakiś dip w płynie i atraktory (zapach i ilości zależą od pory roku i rodzaju akwenu). Jeśli nie chcesz wydawać dużej ilości kasy na atraktory i dipy to do tej mieszanki dodaj np. przyprawy do pierników która jest dostępna w każdym większym sklepie spożywczym. Jest to dobry i tani produkt na który świetnie reagują płocie i wzdręgi.


Pozdrawiam Boczny Trok
[2014-06-12 18:29]

darek-salamon

[2014-06-12 18:51]

darek-salamon

Bułke tartą sie prazy na patelni tak jak słonecznik czy orzeszki ziemne bez skorupek.Podnosi takie prazenie skutecznośc zanety.Poczytaj jak dzielimy składniki w zanętach co to są wypelniacze a co nosniki.    http://www.nalowisku.republika.pl/Zanety/zanety-ogolne.html       poczytaj ile i jakich procentowo składników dodajemy do zanęt. [2014-06-12 19:14]

kuba234p

Jak najbardziej prawidlowo mieszasz składniki, oraz są one tak dopasowane że możesz zrobić zanętę na dosłownie każdą białą rybę, poprzez dodanie odpowiednich zapachów.Ja też czasami tak eksperymentuję, i z własnego doświadczenia wiem że zapachy spożywcze, w wodzie dla ryb nie mają takiego samego zapachu jak dla człowieka, dlatego polecałbym ci tylko zainwestować w  wędkarskim w atraktory wędkarskie, które aż takie drogie nie są a są o dużo bardziej skuteczne niż te ze sklepów.Wiesz można za jednym razem kupić kilka różnych atraktorów i potem będziesz miał jak konstruować całkiem nowe i może o wiele skuteczniejsze od kupowanych zanęty ;)To tylko moja mała rada. [2014-06-13 08:46]

zygmuntbernard

witam. posłuchałem się i zainwestowałem w atraktory. wanilię, kolendrę i anyż. wczoraj w/w mieszankę wzbogaciłem o wanilię kolendrę i okruchy piekarnicze. wynik niezadowalający ale wiem że nie tylko ja miałem słaby dzień wczoraj. dziś jadę na wieczór na inne łowisko. pozdrawiam.
[2014-06-15 13:31]

Bernard51

Nie doczytałem gdzie łowisz woda stojąca, płynąca-rzeka jeżeli to drugie to z zapachami nie przesadzaj, jeżeli stojąca to do anyżu już bym nic nie mieszał jeżeli już to ryba, trochę oleju rybnego,  lub pokruszony pelet, lub mączkę rybną.
[2014-06-15 19:12]