Eksperymenty zapachowe kulki proteinowe

/ 10 odpowiedzi

  • konto usunięte

Wędkarstwo karpioweKarp
Witam.Czy ktoś z was eksperymentował z dodatkami smakowo-zapachowymi  używanymi na co dzień w kuchni ,do produkcji kulek proteinowych??Chodzi mi o zioła,przyprawy itd.
michol


Hmmm Ja to tylko z chili. Z niczym innym nie próbowałem.
Pozdrawiam  (2012/02/29 13:37)

piotrcarp


Slyszalem o dodawaniu pieprzu, przyprawy do piernika, slodka i ostra papryka, olejki do ciast no i miod oczywiscie. Cos wiecej moze koledzy dopisza (2012/02/29 13:46)

jaskul


olejki zapachowe, miód oraz przyprawę do piernika stosuje jako składnik zanęty leszczowej. barwie ja kurkumą;) (2012/02/29 14:34)

jaskul


Przepraszam, nie zauważyłem, że temat dotyczy "karpiarstwa" (2012/02/29 14:35)

JKarp


CześćMój nos mówi mi, że The Source pachnie jak maggi.JK (2012/02/29 19:05)

filus81


Mam dostęp do wielu takich specyfików w pracy i cały czas eksperymentuje z kulkami Dodawałem plyn o zapachu oregano,karpia nie przyciądło lecz grube leszcze pszyszly.Ładny zapach kuleczek zrobiłem z wycziagu z ostropestu plamistego zapach ziół.to brania miałem jeden za drugim tylko na komercji ale to nic nie znaczy.sami wiecie........

(2012/02/29 21:25)

piotrcarp


CześćMój nos mówi mi, że The Source pachnie jak maggi.JK

Maggi jest bardzo dobrym dodatkiem i dipem ja czesto dipuje w maggi mocze kulki przez kilka dni  i sie sprawdzaja podpatrzylem to jakies 12 lat temu u czeskich karpiarzy (2012/02/29 22:01)

orni81


co do przypraw to często czyta się w prasie karpiowej o dodawaniu przypraw typu sól, pieprz, czy papryka ostra, ja w tym sezonie będę chciał wypróbować kuleczki na mixie 50/50 z dodatkiem flavouru kukurydza + olejek do ciast rumowy zobaczymy jaki będzie rezultat, wybieram się w tym sezonie na dziki zbiornik gdzie dużo nęcą kukurydzą, może te kuleczki im zasmakują. (2012/03/03 10:10)

piotrcarp


co do przypraw to często czyta się w prasie karpiowej o dodawaniu przypraw typu sól, pieprz, czy papryka ostra, ja w tym sezonie będę chciał wypróbować kuleczki na mixie 50/50 z dodatkiem flavouru kukurydza + olejek do ciast rumowy zobaczymy jaki będzie rezultat, wybieram się w tym sezonie na dziki zbiornik gdzie dużo nęcą kukurydzą, może te kuleczki im zasmakują.

Zapach rumowy tez mi sie sprawdzal kiedys na kilka dni zalalem wyniliowe kuleczki wlasnej roboty olejkiem do ciast wlasnie rumowym i zasmakowalo to nie tylko karpia ale i liny sie zainteresowaly. W ciagu tygodnia zlowilem 8 karpi i 12 linow a leszczy to nawet nie liczylem. Ciekawe jak u Ciebie sprawdzi sie ten zapach. (2012/03/06 16:36)

endriu1994


Ja kiedyś próbowałem z cynamonem :P
Ale zamiast karpi to nałowiłem małych amurków i linka :D (2012/03/06 20:20)