Ekonomiczny zestaw spinningowy Dragon

/ 20 odpowiedzi / 2 zdjęć
Witam,

Jest mnóstwo postów tego typu, ale świadczy to chyba o tym, że więcej jest laików niż profesjonalistów;) ja zaliczam się do tych pierwszych, dlatego mam prośbę o pomoc w następującej sprawie: szukałem ekonomicznego zestawu spinningowego i po dość długich rozważaniach wybrałem (jeszcze nie kupiłem) wędkę i kołowrotek- czy te dwa elementy sprawdzą się jako zestaw?

wędka:DRAGON MYSTERY IMPULSE SPIN - 2,7/5-25g
kołowrotek: DRAGON MILLENIUM HI-TECH FD320i

z góry dzięki za odpowiedzi.
grogi


Ja w zeszły sezon łowiłem na dragon mystery turbo spin do 35 gram wyrzutu i powiem tak: To świetna wędka w tym przedziale cenowym. Lżejsze zestawy dragona ten do 25 gram wydaje się trochę za "miękki" jak dla mnie bo raczej łowię ciezkimi głowkami na Wiśle, więc 25 gram to troche za mało. Osobiście mogę Ci polecić cięższą odmianę wędki o której piszesz. Męczylem ją cały sezon a teraz planuje kupić coś jeszcze cięższego, może millenium do 42 gram.
Kołowrotka nie miałem okazji testować choć sam łowie na dragona destiny 935 i fajnie się komponuje. (2010/04/15 08:29)

kazik1813


Kolego malin ! Mówisz że jesteś laikiem,bez urazy . Kup sobie kija jaki ci pasuje , jeśli ci coś przeszkadza w nim a wszyscy ci doradzają to go porostu nie kupuj. Kij to jak buty muszą być wygodne i tobie sie podobać a nie komuś kto w nich nie chodzi. Z czasem nabierzesz doświadczenia i sam uznasz co dla ciebie jest odpowiednie. Ten zestaw jaki wymieniłeś jest ok tylko pamiętaj sam zdecyduj. POWODZENIA (2010/04/15 20:21)

malin


grogi,
kazik1813,
Dzięki za Wasze opinie i pomoc.

Kijka już wybrałem i jestem pewien, że go kupię (grogi - mocno zastanawiałem się nad dragonem 10-35, ale ostatecznie przeważyła opinia w większej uniwersalności tego z cw 5-25, łowię głównie niedużymi woblerami). Większe wątpliwości mam co kołowrotka, ale głównie chodziło mi o to, czy te dwa elementy sprawdzą się jako całość - czy kołowrotek "pasuje" do tego kijka. (2010/04/15 22:22)

karoltsu1


Witam...
Do tego kijka bardziej odpowiedni będzie Milenium Hi Tech 520i.Podany przez Ciebie 320 ma mniejszą pojemność linki-a w spinie to jest niekiedy ważne.
Kijek na sandacza,to i zapas linki na sandacza.
Co 5 łożysk (520) to nie 3 (320). (2010/04/15 23:23)

pluszowy


Witam...
Do tego kijka bardziej odpowiedni będzie Milenium Hi Tech 520i.Podany przez Ciebie 320 ma mniejszą pojemność linki-a w spinie to jest niekiedy ważne.
Kijek na sandacza,to i zapas linki na sandacza.
Co 5 łożysk (520) to nie 3 (320).

Dziwnymi kategoriami sie posługujesz przy ocenie kołowrotków. Ilośc łozysk w kołowrotku za mniej niż 100 PLN to po prostu dowód na działanie taniego chwytu marketingowego, bo co to za łożyska? Oczywiście jakies tam silikonowe pierścienie, które poza miejscem usytuowania mają z łożyskami niewiele wspólnego. Co zaś do pojemności szpuli to nie jest to podstawa do wyboru wiekszego modelu. Ważniejsza jest prędkość nawijania linki, W tym jednak przypadku jesteś w błedzie, bo w dragonie nie pierwsza a druga liczba świadczy o pojemności połowrotka, co w tym przypadku oznacza, że zarówno model 520 jak i 320 mają tę sama pojemność czyli 200m żyłki 0,20.
Osobiście za te pieniądze wolałbym Catanę. (2010/04/16 10:22)

kobikobi1


Masz rację,catana  za te pieniądze,co naprawdę dobry zakup,a to ,że ma jedno,czy dwa łożyska (nie chce mi się sprawdzać ile dokładnie łożysk posiada) ,to akurat jej atut. (2010/04/16 10:36)

kazik1813


CATANA  tak sam posiadam i może to śmieszne ale to jedyny model shimano jaki mi sie nie popsół , a mam 2 szt stradica nie porównywalne klasą i do du...y.   (2010/04/16 19:40)

karoltsu1


Witam,

Jest mnóstwo postów tego typu, ale świadczy to chyba o tym, że więcej jest laików niż profesjonalistów;) ja zaliczam się do tych pierwszych, dlatego mam prośbę o pomoc w następującej sprawie: szukałem ekonomicznego zestawu spinningowego i po dość długich rozważaniach wybrałem (jeszcze nie kupiłem) wędkę i kołowrotek- czy te dwa elementy sprawdzą się jako zestaw?

wędka:DRAGON MYSTERY IMPULSE SPIN - 2,7/5-25g
kołowrotek: DRAGON MILLENIUM HI-TECH FD320i

z góry dzięki za odpowiedzi.

Panowie czytajcie pytanie-nie zaś wtrącacie 'Trzy grosze' w połowie wątka.
Nie radźcie co Wy wolicie mieć.
& PLUSZOWY.
Nie wprowadzaj świadomie człowieka w błąd-zapoznaj się z tym tekstem i dopiero udzielaj rady.
kobikobi1


Za te pieniądze kup CATANE, choć ma tylko trzy łożyska na 100, ba na 200% przetrzyma tego dragona,a i nie jeden inny drogi markowy kołowrotek. (2010/04/16 21:15)

kazik1813


Kolego KAROLTSU 1 ! ! Widze że niedługo zaczniesz nam kopiować całe katalogi i gazety wędkarskie. Niewiem czy ty chodzisz na ryby tak wogule ? Czy tylko siedzisz w domu czytasz  i zajmujesz sie teorią ? Chłopak pytał o opinie każdy sie wypowiedział co wie i tyle :) (2010/04/16 21:22)

pluszowy


& PLUSZOWY.
Nie wprowadzaj świadomie człowieka w błąd-zapoznaj się z tym tekstem i dopiero udzielaj rady.


Kto jak kto, ale Ty powinieneś takie uwagi zachować dla siebie. Sam wprowadziłeś w błąd pytającego twierdząc że model 520i ma większą pojemność szpuli niż model 320i. Otworze Ci więc oczy publicznie skoro sam nie możesz tego zrobić i udowodnię, że jesteś w błędzie i próbujesz tym zarazić innych.
I proszę nie pisz że masz większe doświadczenie, bo nie pierwszy raz udowadniasz na tym portalu, że ilość lat spędzonych nad wodą nie idzie w parze z doświadczeniem.
Smutne i ostre słowa, ale prawdziwe. Kolejny raz próbujesz wkładać innym do głów swoje błedne teorie, a forum jest po to, by takie praktyki wychwytywać i piętnować.
Wrzucam więc dowód, że piszesz głupoty, bo jak widać na załączonym zdjęciu oba modele mają tę samą pojemność szpuli, a nie jak twierdzisz różną! (2010/04/16 21:22)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

pluszowy


5. Kupcie kołowrotek, który jest ciężki (tak, tak) spora masa kołowrotka mówi nam z czego jest wykonany. Lekkie młynki to najczęściej badziew z tworzyw sztucznych. Prosty przelicznik: młynek do średniego spinningu, którego pojemność szpulki wynosi 150 metrów linki o średnicy 0,25 mm powinien ważyć od 300 do 320g. Niektóre firmy robią młynki o takiej pojemności, które ważą zaledwie 200g. Łatwo się domyślić z czego mają mechanizmy i obudowę ;-)
(2010/04/16 21:28)

kazik1813


Ukłony koledze PLUSZOWY ! Piękna odpowiedz . Jestem z tobą (2010/04/16 21:39)

karoltsu1


Zgoda uznaję Twoją argumentację.
Prezentowane zdjęcia ukazują brak różnicy (tylko ilość łożysk),nie odszukałem oferty Sklepu -gdzie 320 nawijała 150m,zaś 520 nawijała 180m.
Należało się Mi gdyż kwestionowałem Twoją propozycję kołowrotka.
ZNAJOMYMI z całą pewnością nie będziemy,choć nie 'wietrzę' żadnego konfliktu. (2010/04/16 22:05)

u?ytkownik34525


i w taki o to sposób wiedza teoretyka, zostaje wychwycona przez praktyków wędkarzy,ja proponuje skopiować całą wikipedie w temacie wędkarstwa pod jednym wątkiem w kolejności alfabetycznej co do rodzaju sprzętu i metod:) (2010/04/16 23:10)

krzychu21


A CO ZA RÓŻNICA CO ZA MŁYNEK MA SIĘ PRZY KIJU!!!! 5 -10 ŁOŻYSK NIE WAŻNE .TO NIE MERCEDES ŻEBY BYŁ ELEGANCKI .NIE UMIESZ ŁOWIĆ TO CI STO ŁOŻYSK NIE POMOŻE. (2010/04/17 00:47)

pluszowy


Kijek na sandacza,to i zapas linki na sandacza.

To nie jest kij sandaczowy.
Łowiłem Impulsem przez dwa sezony więc trochę go poznałem. Akcja kija kwalifikuje go bardziej w przedziale szczupakowym. Nie znaczy to jednak, że nie połowisz na niego innych gatunków, jednak jeśli chodzi o sandacza to większość zacięć będzie spóźniona.
Uzasadniając natomiast wcześniejszą propozycję, byś kupił do niego Catanę, powiem że sam kilka razy przekładałem kołowrotki z tego kija. Najlepiej leżał w ręku z Nexave 2500. Co prawda wciąż delikatnie "leciał na pysk",  a środek ciężkości znajdował się 2-3 cm powyżej stopki kołowrotka, ale to i tak było lepsze rozwiązanie niż założenie do niego tego samego modelu w rozmiarze 4000. Wtedy cały zestaw dało się już czuć w przedramieniu po dniu machania. Zaproponowałem Catanę bo ma te same parametry co Nexave (poza ilością łożysk) i mieści się w przedziale cenowym kołowrotka, o który zapytałeś.
Wrzucam zdjęcie tego kija w akcji - tak pracował pod 134 cm sumem, który był przyłowem :)
http://www.wedkuje.pl/fotka-wedkarska,moje-sumki,71843 (2010/04/17 08:59)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

malin


Dziękuję wszystkim za pomoc.
pluszowy,
jakie jest dokładne oznaczenie tej Catany? (2010/04/17 13:15)

pluszowy


Dziękuję wszystkim za pomoc.
pluszowy,
jakie jest dokładne oznaczenie tej Catany?

Tradycyjnie do spinningu proponuję model z przednim hamulcem czyli Catana 2500 FA (2010/04/17 20:02)

rurekk44444


A CO ZA RÓŻNICA CO ZA MŁYNEK MA SIĘ PRZY KIJU!!!! 5 -10 ŁOŻYSK NIE WAŻNE .TO NIE MERCEDES ŻEBY BYŁ ELEGANCKI .NIE UMIESZ ŁOWIĆ TO CI STO ŁOŻYSK NIE POMOŻE.



Następny ekspert od łowienia się znalazł xDD Tobie na pewno nowe 100 by nie pomogło. (2012/05/17 17:16)