Zaloguj się do konta

Egzaminy na kartę wędkarską

utworzono: 2011/01/08 14:46
AdiPL

Otóż mój znajomy chce sobie zrobic karte wedkarska.Może ktoś mi poda ć terminy na wiosnę do zdawania ?(marzec lub kwiedcien0
[2011-01-08 14:46]

withanight88

Niema terminów. idziesz do koła w twojej miejscowosci i tam wszystko załatwiasz. Wszystko trwa ok 2 tygodni. [2011-01-08 14:48]

ryukon1975

Pamiętam jak ja zdawałem.Kilka pytań,wypełnienie papierków.Po 20-stu minutach byłem za drzwiami z papierami w ręce.Widocznie PZW cofa się w rozwoju skoro teraz trwa to aż dwa tygodnie.Ale na dzień dzisiejszy tak jest w wszystkich urzędach.
[2011-01-08 16:48]

bobus86

u mnie to sie robi w sklepie wedkarskim.wypelniasz ze sprzedawca formulasz dajesz dwa zdjecia placisz dostajesz papierek z ktorym mozesz juz wedkowac,odrazu po wyjsciu ze sklepu po okolo tygodniu karty sie odbiera w starostwie czy jakos tak bylo.chyba ze sa juz jakies zmiany ale jak ja wyrabialem na takiej zasadzie.pozdrawiam [2011-01-08 17:40]

jurek

Andrzeju .... bobus86 .... , to co piszesz to jakaś paranoja , przecież sprzedawca nie ma uprawnień do wydawania karty wędkarskiej ................ Od tego jest Komisja Egzaminacyjna i po zdaniu egzaminu z przepisów i znajomości ryb w formie testów , przewodniczący wydaje Ci arkusz A4 ze świadectwem i pieczęciami Koła o zdanym egzaminie . Potem idziesz do Starostwa lub Urzędu Miejskiego i po 7 dniach ( musisz mieć zdjęcie ) otrzymujesz za 15 zł w formie zapłaconych znaczków --- Kartę Wędkarską


A to co Ty wypisujesz to jawna korupcja i przestępstwo , niech ten Twój wpis przeczyta nadgorliwy policjant , albo Ktoś tu z Portalu poinformuje Policję , to będzie niezła jazda .
[2011-01-08 17:57]

withanight88

Pamiętam jak ja zdawałem.Kilka pytań,wypełnienie papierków.Po 20-stu minutach byłem za drzwiami z papierami w ręce.Widocznie PZW cofa się w rozwoju skoro teraz trwa to aż dwa tygodnie.Ale na dzień dzisiejszy tak jest w wszystkich urzędach.




Ciekawe to co piszesz.



[2011-01-08 18:04]

ryukon1975

Może i ciekawe w dniu dzisiejszym ale wtedy (rok 90) takie były fakty.Kartę np.wydawało koło nie trzeba się było obijać po Starostwach.No i nie oszukujmy się karta wędkarska to nie pozwolenie na broń do tego powinno się podchodzić na luzie,bo potem nawet ten kto zda najlepiej może nie przestrzegać regulaminu jeśli nie ma PSR (ja od roku 90 byłem w ubiegłym roku pierwszy raz kontrolowany).
[2011-01-08 18:14]

jurek

Taka jest prawda i zgodna z przepisami , to , że zdałeś egzamin w 20 minut , to świadczy o tym , że znałeś przepisy i ryby Łukaszu , w moim Kole nawet Policjanci z Pionu śledczego przystępowali do takich egzaminów , kupując przy okazji RAPR za 1 złotówkę .
[2011-01-08 18:16]

bluehornet

Mnie osobiście wydaje się , że egzamin na Kartę Wędkarską powinno się zdawać przed komisją egzaminacyjną mającą uprawnienia do wydania zaświadczenia o pozytywnym zdaniu egzaminu i z tym zaświadczeniem zainteresowany zasuwa do Starostwa , pod które podlega , ze zdjęciem i tam po wpłaceniu kwoty 15 zł ( jak to opisał Kolega jurek ) otrzymuje tzw. Białą Kartę Wędkarską .  A sytuacja , którą opisuje kolega bobus86 zakrawa na nielichą paranoję i machlojkę . Chyba , że co okręg , to obyczaj !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
[2011-01-08 18:17]

withanight88

Może i ciekawe w dniu dzisiejszym ale wtedy (rok 90) takie były fakty.Kartę np.wydawało koło nie trzeba się było obijać po Starostwach.No i nie oszukujmy się karta wędkarska to nie pozwolenie na broń do tego powinno się podchodzić na luzie,bo potem nawet ten kto zda najlepiej może nie przestrzegać regulaminu jeśli nie ma PSR (ja od roku 90 byłem w ubiegłym roku pierwszy raz kontrolowany).



Ale czy karte kiedyś wydawano i wyrabiano w kole a nie w starostwie ?


[2011-01-08 18:18]

bluehornet

Białe Karty Wędkarskie Starostwa Powiatowe wydają dopiero od 1998 r. , wcześniej Karty były wydawane przez Koła . Pozdrowienia .
[2011-01-08 18:23]

ryukon1975

W kole były druki po zdaniu egzaminu dałem zdjęcie,zostało wklejone ,wypełnili wbili pieczątki i na ryby.
[2011-01-08 18:25]

jurek

Słuchaj Krzyśku , kiedyś by dostać się do PZW i zdać egzamin , musiałeś mieć 2 starszych wędkarzy , którzy byli jakby wprowadzającymi Ciebie w te arkana .


I nie pisz tu na portalu gł€pot , że karta wędkarska jest mało ważna , jest tak samo ważna jak prawo jazdy dla kierowcy .


I nie pisz bzdur , że nawet ten co zda kartę wędkarską ...może nie przestrzegać przepisów -------------- Bo z Twych wypocin wynika , żeś Kłusol .


Ty nawet nie wiesz ile służb może Cię kontrolować  , nawet społeczny strażnik w pewnych okolicznościach może Cię na stałe wykluczyć ze Struktur PZW , nie mówiąc o Policji , Straży Leśnej,  Straży Granicznej , Straży Miejskiej i Gminnej .

Nie dziwię się teraz , że w Polsce przepisów nie zna około 85 % wędkarzy
[2011-01-08 18:31]

ryukon1975

Nie piszę że nie wiem kto mnie może kontrolować tylko że przez 21 lat jak mam kartę byłem raz kontrolowany.A jeśli myślisz kol.jurek że policjant u mnie na wsi zatrzyma radiowóz przy moście i pójdzie brzegiem by skontrolować wędkarza -to widocznie mieszkamy w innym świecie.
[2011-01-08 18:38]

ryukon1975

I nie pisałem że mając kartę można nie przestrzegać przepisów tylko że wielu ich nie przestrzega.Pewnie wiesz ilu bo rzucasz jakieś statystyki.
[2011-01-08 18:42]

matrix1596

ja wym roku zapłaciłem 182 zł za pojebanom karte a umnie niema prawie gdze łapać mieszkam w olesnicy  koło wroćławia karte mam jurz 9 lat odkont ukańczyłem 16 lat a wedkuje od 2podstawuwki zroku naro kurwa coraz drorzej  tylko na odrze morzna połapać durze leszcze i inie    moje gg32413007 
[2011-01-08 19:01]

bartex84

Jeśli chodzi o zdawanie kart w sklepie to chyba wtedy gdy tam jest siedziba danego koła.
Z tym niby zdawaniem egzaminu to jest tez w wielu kołach fikcją , bardziej zależy im na członku niż na tym czy potrafi rozróżnić jazia od płoci czy krąpia
[2011-01-08 19:03]

jurek

Człowieku o jakich Ty podstawówkach piszesz , naucz się języka polskiego i nie rób tyle błędów  oraz nie przeklinaj , bo mogą Cię wyrzucić z tego portalu , nie myśl , że jesteś anonimowy , można Cię namierzyć po Twoim IP , ale ty pewnie nie wiesz o co chodzi .
[2011-01-08 19:06]

jurek


Pseudonim: matrix1596
Imię i nazwisko: Kamil ososiński
Ranga: Początkujący
Ilosć punktów: 10
Zapisany do: Koło PZW nr 14 Oleśnica
Rola w portalu: Użytkownik
W portalu od: 2010-02-17
c ześc nazywam się kamil jestem z oesnicy mam 22 lata lubie wedkować wendkuje juz 14 lat szczegulnie ryby drapierzne i ryby spokojnego rzeru nie nawidze wedkarzy kturz biorom ryby bez wymiaru i śmiecą



To już chyba samo mówi o Tobie .
[2011-01-08 19:09]

bartex84

Poj***** to ty jesteś , wędkujesz od drugiej podstawówki  ale nie masz gdzie łapać, z tego co wiem na odrze są fajne rybki bo byłem kilka razy ale widocznie przy twojej nieudolności to i leszczyk cieszy bo leszcza to pewnie na oczy nie widziałeś , a że zapłaciłeś 182zł to miej do siebie pretensje bo nikt cie nie zmuszał. Takiego to tylko w łeb.
[2011-01-08 19:13]

bartex84

on na podstawówce edukacje chyba zakończył:D:D
[2011-01-08 19:14]

bartex84

osobiście ten opis jego wydrukuje i wyśle do jego koła:D:D niech go jakąś złotą odznaką odznaczą:D:D:D
[2011-01-08 19:17]

jurek

A ryby to się łowi , nie łapie , łapać to można trypla .
[2011-01-08 19:18]

bartex84

Łowienie to zbyt duża sztuka:D łatwiej jest złapać:D
[2011-01-08 19:19]

withanight88

Postarajcie sie trzymać głównego tematu , bo zablokuje wątek. [2011-01-08 19:20]

jurek

To będzie miał zniżki i nic nie zapłaci , a te 128 złotych na edukację przeznaczyć .
[2011-01-08 19:20]