Egzamin wędkarski

/ 15 odpowiedzi
Witam Sorry ze zakładam nowy temat ale nie znalazłem podobnego gdzie bym sie mógł podpiąc.A wiec mam pytańie gdzie mam sie odwołac w sprawie swiadectwo ukończenia egzaminu wędkarskiego ??? Chodzi o to ze w 93r miałem  egzaminy i wtedy nie otrzymałem takiego zaswiadczenia (świadectwa) no i teraz mam problem mieszckam za granicą i abym mógł przepisac moja polska karte na niemiecką bez zdawania ponownie egzaminow jest mi niezbedne swiadectwo (zaswiadczenie) ze w tym 93r ukonczylem ten egzamin. Moze ktos z kolegow cos doradzi ??Z góry dziekuje .

Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

matdroo

najlepiej to chyba pojsc tam gdzie się opłacało swoją karte w polsce i tam skarbnika zapytać :) n bedzie wiedział na pewno (2012/09/04 20:27)

89krzysztof

Świadectwo ?! Gdybyś nie zdał egzaminu, nie dostałbyś karty. To właśnie ona jest takim jakby świadectwem ..  (2012/09/04 20:34)

Gieniusz

Urząd, który wydał kartę wędkarską posiada zaświadczenie o zdanym pozytywnie egzaminie. Zaświadczenie zostało wydane przez zarząd koła i raczej nie będą dysponować kopią takiego zaświadczenia poza wpisem, że takowy egzamin się odbył. Więc proponuję udać się do urzędu i poprosić o odpis zaświadczenia o zdanym egzaminie.
pozdrawiam (2012/09/04 20:34)

ryukon1975

Szukaj wiatru w polu.:) (2012/09/04 20:43)

withanight88

Szukaj wiatru w polu.:)

heheh tak mi się też wydaje. 

Wątpie żeby jakikolwiek urząd trzymał tak błahe dokumenty dłużej jak 5 lat. (2012/09/04 21:14)

jarekk

Urząd, który wydał kartę wędkarską posiada zaświadczenie o zdanym pozytywnie egzaminie. Zaświadczenie zostało wydane przez zarząd koła i raczej nie będą dysponować kopią takiego zaświadczenia poza wpisem, że takowy egzamin się odbył. Więc proponuję udać się do urzędu i poprosić o odpis zaświadczenia o zdanym egzaminie.
pozdrawiam

Niestety, nic z tego nie będzie. W 1993 roku kartę wędkarską wystawiały koła wędkarskie, a nie urzędy. Jedyną drogą ominięcia egzaminu jest odgrzebanie w papierach koła śladów po tamtym egzaminie (powinien być wpis w kartotece). Na tej podstawie koło może wystawić "Wniosek o wydanie karty wędkarskiej" (a nie zaświadczenie o zdanym egzaminie) z którym delikwent uda się do urzędu. (2012/09/04 21:47)

Zibi60

Tak na marginesie - koła mają obowiązek przetrzymywania dokumentacji z ostatnich 5 lat - ale spytać można. (2012/09/04 22:37)

adler

Witam . 

Dawid , ja widzę sprawę prosto i bez szukania , nerwów . Przyjeżdżasz do kraju ( urlop , wizyta krótka u rodziny ) idziesz do koła egzamin na nowo ( drobnostka ) idziesz na Gminę odbierasz kartę .... 

(2012/09/05 12:55)

jurek

W moim Kole dokumenty są nawet sprzed 10-15 lat , ale kolega #adler najlepiej Ci radzi (2012/09/05 13:34)

jaco9204

a czy jesteś pewny że w niemczech uznają polski egzamin? przecież to inny kraj a jak wiadomo przepisy w różnych krajach lubią się różnić. (2012/09/05 14:20)

trojan24

Witam Dziekuje za pomoc i za zainteresowanie .Tak oczywiscie jestem pewien byłem w urzedzie sie pytac i miła pani mi wszystko wyjasniła .Powiedziala ze mozna przepisac polska karte jak najbardziej na 1rok na 5lat lub na zawsze w zaleznosci ile kto moze przeznaczyc pieniedzy dozywotnia karta to koszt 150eur oczywiscie plus znaczki. Zdanie egzaminu wedkarskiego tutaj jest tak ciezkie jak na prawajazdy no i te koszta kosmiczne. Wiec jedyna droga do szczescia to przepisac moja polska karte no tylko ze tu sie pojawia proble bo oprocz przetłumaczonej poskiej karty , 2 zdjec i 150 ero pani zarzadała cos co potwierdzi ze wtedy zdalem  egzamin! Kolega napisał ze najpepiej na nowo w polsce zrobic karte i po sprawie ! No tak tylko ten numer odpada bo polska karte uznaja tylko wtedy gdy sie jest członkiem PZW od minimum 5 lat.  (2012/09/05 17:05)

Pitbul

Ostatniego wpisu założyciela wątku przez grzeczność nie skomentuję....T. (2012/09/06 00:24)

trojan24

To ja grzecznie zapytam .. Co tobie w tym ostatnim poscie nie odpowiada ?? Jesli nie masz pojecia jak jest i nie chesz czegos sensownego doradzic to masz racje nie kometuj.... (2012/09/06 06:03)

trojan24

OK koledzy problem został rozwiązany :-) Dokument potwierdzający moją wiarygodność jest juz w drodze do Dachau :-) :-) Dziekuje wszystkim.Pozdrawiam (2012/09/06 17:00)

jurek

Czyli wątek uważamy za wyczerpany , kolega rozwiązał swój problem  . Pozdrawiam Jurek . (2012/09/06 17:57)