Zaloguj się do konta

Egzamin na kartę wędkarską w innym województwie

utworzono: 2015/03/02 20:32
centrix23

Witam
Mam takie pytanie, a mianowicie czy istnieje możliwość zdania egzaminu w innym województwie (Częstochowa - śląskie). Obecnie jestem zameldowany na terenie łódzkiego, ale obecnie rzadko tu bywam. Kolega mówi, że od ubiegłego roku nie można. Czytałem na forach, że nie ma z tym problemu, ale posty były z 2010,11 roku. Czy coś się zmieniło w tym temacie? W końcu egzamin to egzamin i nie ma znaczenia gdzie go zdaje. Oczywiście resztę formalności załatwiałbym w moim miejscu zameldowania. Dzięki za info. Pozdrawiam
[2015-03-02 20:32]

JKarp

Mowa jest o tym, że egzamin na kartę wędkarską masz zdać w miejscu zamieszkania a nie zameldowania.
"Aby uzyskać kartę wędkarską, należy:
Przyswoić przepisy ustawy, rozporządzenia do ustawy o rybactwie śródlądowym ze szczególnym uwzględnieniem przepisów związanych z ochroną (wymiary i okresy ochronne) i zasadami wędkarskiego połowu ryb. Zdać egzamin ze znajomości ochrony i połowu ryb. Przepisy jednoznacznie określają miejsca zdawania egzaminu. Wobec tego, organy wydające kartę wędkarską, właściwe wg miejsca zamieszkania, honorują egzaminy zdane w danych miejscowościach. Osoba ta w czasie składania egzaminu winna: okazać dowód osobisty lub legitymację szkolną, wnieść składkę egzaminacyjną w wysokości 25 zł, przy czym osoby w wieku od 14 do 16 lat są zwolnione ze składki. Pozytywny wynik egzaminu zostanie potwierdzony pisemnym Zaświadczeniem Egzaminacyjnym. Udać się do starostwa powiatowego - właściwego względem stałego miejsca zamieszkania - i wystąpić o wydanie karty wędkarskiej - tzn.: pobrać, wypełnić i złożyć wniosek o kartę wędkarską (te czynności realizuje się w starostwie) złożyć zaświadczenie egzaminacyjne, dostarczyć fotografię, uiścić opłatę urzędową w wysokości 10 zł, wykupić znaczki skarbowe na sumę 5 zł i 50 groszy."
JK

[2015-03-02 21:11]

Artur z Ketrzyna

Opłata za egzamin w Okręgu Olszyńskim wynosi:
- dorośli 30 zł
- studenci 10 zł
- młodzież szkolna bezpłatnie
- ponowne wydanie zaświadczenia 15 zł

Co do opłaty w starostwie to 10 zł. Nie słyszałem o dodatkowych znaczkach 5,50 zł.
A wyrabiałem synowi i kobicie kartę w tamtym roku. Sobie zresztą nową też. :-)
[2015-03-02 21:54]

emilos83

Koledzy podbiję temat, bo z drugiego postu nie bardzo jestem pewien prawidłowości swego toku myślenia... 
Mam taką sytuację, że mieszkam w województwie lubuskim, a meldunek mam w zachodniopomorskim. Nie posiadam tymczasowego na terenie lubuskiego. Chcę zdać egzamin w województwie lubuskim. Moje starostwo w zachodniopomorskim zaakceptuje to zaświadczenie i wystawi mi kartę? Bo w lubuskim starostwo właściwe do miejsca mojego zamieszkania nie może mi karty wystawić bez zameldowania tak? 
Mam nadzieję, że dobrze sprecyzowałem swoje myśli, ale mam kocioł w głowie. Pani w Starostwie właściwym dla mojego adresu zameldowania delikatnie mówiąc nie posiada żadnej wiedzy i nie jest mi w stanie rzetelnie odpowiedzieć na jakiekolwiek pytania... 
Z góry dziękuję za wszelką pomoc,
Emil [2015-04-14 10:52]

CZzesio

Cześć :) Nie wiem dokładnie o co chodzi w tym wszystkim ale chyba chodzi jak zwykle o kasę ...
"opłata egzaminacyjna" . W tym roku brat kumpla wreszcie zdecydował się na "zalegalizowanie " związku z PZW i kicha . Mimo, że mieszka 200m od siedziby koła nie może tam zdawać egzaminu ... Musi zdawać egzamin w mieście zameldowania (5 km dalej), tam też w UM otrzyma kartę wędkarską a potem może sobie robić co chce czyli zapisać się do dowolnego koła PZW....
[2015-04-14 12:21]

KrokodylGiena

Witam!!Ja zdawałem w czasie wakacji w Suwałkach a mieszkam na Śląsku - i nie było z tym problemu ;) tyle, że samą kartę wyrobiłem dopiero po powrocie do domu na podstawie zaświadczenia z Suwałk. Koszt egzaminu wyniósł chyba 18 zł a karty 10 zł.Pozdr!! [2015-04-15 14:01]

SVT

Co kraj to obyczaj, jakie miejsce takie ustawy.   A teraz kolego uważnie przeczytaj i nie słuchaj beznadziejnych opowieści. Jedziesz do innego miasta, masz zameldowanie. Idziesz do obojętnie jakiego sklepu wędkarskiego, który posiada skarbnika pewnego koła. Pytasz czy mogą wyrobić kartę i pobierać składki. Wpłacasz ile się należy i za 2-3 dni odbierasz w tym sklepie kartę. Pamiętaj że to polska, sama tworzy ustawy, prawa i sama je łamię. [2015-04-15 17:57]

JKarp

Dawno tak się nie uśmiałem ;-)))))))))))))))))))))
Po pierwsze - w kole możesz zdać egzamin na kartę wędkarską. Z zaświadczeniem wędrujesz do starostwa. Tam w dziale Ochrona Środowiska i Rolnictwa składasz ten dokument. Zostawiasz fotkę, opłacasz w kasie starostwa coś około 10 zł i czekasz czasem dwa dni a czasem od ręki wypiszą kartę. Z kartą możesz iść do koła i tam wyrobić legitymację PZW, zrobić opłaty, pobrać zezwolenie i od tej chwili możesz legalnie wędkować.
JK [2015-04-16 07:25]

JKarp

Cześć :) Nie wiem dokładnie o co chodzi w tym wszystkim ale chyba chodzi jak zwykle o kasę ... "opłata egzaminacyjna" . W tym roku brat kumpla wreszcie zdecydował się na "zalegalizowanie " związku z PZW i kicha . Mimo, że mieszka 200m od siedziby koła nie może tam zdawać egzaminu ... Musi zdawać egzamin w mieście zameldowania (5 km dalej), tam też w UM otrzyma kartę wędkarską a potem może sobie robić co chce czyli zapisać się do dowolnego koła PZW....

Cześć Czesiu :-)A powiedz Ty mi po co komuś z PZW udostępniać dane z Dowodu Osobistego z zameldowaniem ?Już nawet na poczcie pani w okienku nie ogląda skrupulatnie dowodu a patrzy tylko na podobiznę ( ja trzymam dowodzik w ręku ).Czy oni mają prawo dostępu do naszych danych ?Nie sądzę ;-)
JK [2015-04-16 09:28]

Artur z Ketrzyna

Cześć :) Nie wiem dokładnie o co chodzi w tym wszystkim ale chyba chodzi jak zwykle o kasę ... "opłata egzaminacyjna" . W tym roku brat kumpla wreszcie zdecydował się na "zalegalizowanie " związku z PZW i kicha . Mimo, że mieszka 200m od siedziby koła nie może tam zdawać egzaminu ... Musi zdawać egzamin w mieście zameldowania (5 km dalej), tam też w UM otrzyma kartę wędkarską a potem może sobie robić co chce czyli zapisać się do dowolnego koła PZW....

Cześć Czesiu :-)A powiedz Ty mi po co komuś z PZW udostępniać dane z Dowodu Osobistego z zameldowaniem ?Już nawet na poczcie pani w okienku nie ogląda skrupulatnie dowodu a patrzy tylko na podobiznę ( ja trzymam dowodzik w ręku ).Czy oni mają prawo dostępu do naszych danych ?Nie sądzę ;-)
JK

A zapisując się do koła, nie masz zakładanej karty osobowej jak członek? Tam muszą wpisać twoje dane.
Nie chcesz, nie udostępniaj w tym celu i się nie zapisuj.
Tak samo jak wyrabiasz kartę wędkarską, też klepiesz swoje danie i potwierdzasz je dowodem.

[2015-04-16 09:37]

JKarp

Artur czy Ty zawsze musisz się wypowiadać nie znając tematu?A wiesz co to jest GIODO ? A wiesz kto ma prawo żądać od nas danych osobowych?
Zakładając kartotekę w kole podaję imię i nazwisko. Innych danych np PESEL, Nr dowodu osobistego, adres zamieszkania czy zameldowania nie musisz podawać bo to są Twoje dane osobowe.Czy sekretarz czy w ogóle zarządy kół są szkolone z przechowywania danych osobowych czy procedur GIODO ?
Może znasz kogoś z PZW kto ma prawo wglądu do danych osobowych - ja nie znam.
JK [2015-04-16 09:45]

Artur z Ketrzyna

Artur czy Ty zawsze musisz się wypowiadać nie znając tematu?A wiesz co to jest GIODO ? A wiesz kto ma prawo żądać od nas danych osobowych?
Zakładając kartotekę w kole podaję imię i nazwisko. Innych danych np PESEL, Nr dowodu osobistego, adres zamieszkania czy zameldowania nie musisz podawać bo to są Twoje dane osobowe.Czy sekretarz czy w ogóle zarządy kół są szkolone z przechowywania danych osobowych czy procedur GIODO ?
Może znasz kogoś z PZW kto ma prawo wglądu do danych osobowych - ja nie znam.
JK

No widzisz. Nawet to przegapiłeś...
GIODO - Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych
Ja mam poświadczenie "poufne" ;-)

Tak więc nie kompromituj się...
[2015-04-16 16:01]

JKarp

Nie bardzo rozumiem ale jak zawsze odpowiedziałeś jasno na pytanie ;-)
Ten Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych ma swoje procedury postępowania o czym pisałem powyżej:" Czy sekretarz czy w ogóle zarządy kół są szkolone z przechowywania danych osobowych czy procedur GIODO ?"
Pytam po raz kolejny - kto z PZW ma prawo żądać moich danych?Odpowiedź jest tylko jedna - NIKT.
JK [2015-04-17 05:50]

Artur z Ketrzyna

" Czy sekretarz czy w ogóle zarządy kół są szkolone z przechowywania danych osobowych czy procedur GIODO ?"
Przecież ja jestem członkiem Zarządu Koła.
My jesteśmy administratorami danych, i nic to nie ma z procedurą "Inspektora" nadzorującego to, a jedynie przechowywania tych danych.
Czy jaśniej można?

Kto żąda, nikt.
 Tylko prosi ten kto zakłada ci kartotekę, prowadzi i wystawia potwierdzenie zdania egzaminu.

I powiem że bzdurę piszesz, i jeszcze sam sobie zaprzeczasz. Bo jeśli koło może przechowywać dane osobowe do własnego wewnętrznego użytku, z godnie z Ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
 To zapisując się czy zdając egzamin na kartę, sam dobrowolnie je udostępniasz. (peselu nie, ale Imię, nazwisko i adres już tak)

I mnie nie musisz pouczać o przechowywaniu danych osobowych, czy innych dokumentów. Bo ja akurat mam poświadczenie "Poufne" ze względu na wykonywany zawód. A PZW ma swoje procedury i wyznaczone do tego osoby.
[2015-04-17 06:14]

JKarp

Artur pokaż mi zapis, że koło może przechowywać moje dane osobowe NA SWÓJ WŁASNY UŻYTEK. A jeśli może w co wątpię to jak są zabezpieczone, jakie są procedury przechowywania. Zaraz się okaże, że dane są handlowane jak to bywa ostatnio.  Gdzie wyraziłem zgodę i kiedy na udostępnianie danych bo to jest podstawą do tego, że przekazuję moje dane czyli oprócz imienia i nazwiska adres i PESEL.

Z tym egzaminem to czekałem aż to napiszesz - egzamin jest państwowy, komisja jest państwowa. Jeśli ta komisja jest przeszkolona z tego zakresu ( danych osobowych ) co wątpię to nie problemu. Mam natomiast tylko wątpliwości właśnie co do procedur przechowywania tych danych.
Mówimy o dwóch różnych sprawach - ja mówię, że nie udostępniam byle komu danych osobowych w tym PZW a Ty, że ja sam udostępniam. 
" Czy sekretarz czy w ogóle zarządy kół są szkolone z przechowywania danych osobowych czy procedur GIODO ?"
Przecież ja jestem członkiem Zarządu Koła.
Czy jaśniej można?"No ale co z tego wynika w tym temacie ?
JK

[2015-04-17 06:38]

Artur z Ketrzyna

Janek wskazałem wyżej jaki zapis o tym mówi.

I proszę mnie nie wciągać w rozmowy które mogą być uznane za "nie w temacie wątku"

A co do procedury przechowywania tych danych, nie mogę ci nic więcej napisać niż to co jest napisane w udostępnionych uchwałach i rozporządzeniach PZW.

Jeśli nie pamiętasz kiedy takie dane udostępniłeś. Zajrzyj do karty wędkarskiej i legitymacji członkowskiej ;-) Nawet do wydania ci zezwolenia musisz to uczynić...
[2015-04-17 07:07]

JKarp

Artur przecież doskonale wiemy, że takich rozporządzeń nie ma tym bardziej, że PZW samo nie jest władne napisać rozporządzenia o mocy ustawy bo tylko taka daje prawo do pewnych przywilejów np żądania danych osobowych.
" Janek wskazałem wyżej jaki zapis o tym mówi." A na jakiej podstawie jesteście tymi administratorami danych osobowych ? Macie jakieś szkolenia, kursy ?
A co do procedury przechowywania tych danych, nie mogę  ci nic więcej napisać niż to co jest napisane wudostępnionych  uchwałach i rozporządzeniach PZW. Proszę wskazać gdzie to jest.
Jeśli nie pamiętasz kiedy takie dane udostępniłeś. Zajrzyj do karty wędkarskiej i legitymacji członkowskiej ;-) Nawet do wydania ci zezwolenia musisz to uczynić... Nie wiesz nawet o co zapytałem - pytałem o podpisaną przeze mnie parafkę o treści: " Wyrażam zgodę na przechowywanie i przetwarzanie danych osobowych ". Ja czegoś takiego nigdy nie podpisałem jeśli chodzi o PZW. Poczytaj sobie jeszcze tu: http://prawo.rp.pl/artykul/719570.html?p=1
O tej Twojej poufności ochroniarza lepiej nie wspominaj bo to są żadne uprawnienia ;-)

JK

[2015-04-17 08:01]

Artur z Ketrzyna

Na początku przeproszę redakcję i modera za pisanie w temacie nie do końca związanym z  tematem wątku...

Janek. Poczytaj sobie człowieku. Bo aż dziw że jesteś dorosłą osobą. (Tak wiem że jesteś dorosłą osobą z targów...)

O tej Twojej poufności ochroniarza lepiej nie wspominaj bo to są żadne uprawnienia ;-)
Dziwne, bo to jest w ABW. Tak więc człowieku, nie dyskutuj o tym o czym nawet nie masz pojęcia.

Proszę wskazać gdzie to jest.
Taki jesteś inteligentny? takich prostych "jawnych" zapisów nie znasz?
Choć by regulamin koła, wskazuje kto odpowiada za przechowywanie tych danych. A jak to jest robione zabezpieczenia itd. to nie jest informacja publiczna, tak zwane informacje poufne (jeden z 3 stopni utajnienia) których nie można ujawnić osobom postronnym.

Macie jakieś szkolenia, kursy ?
Tak mamy.

Nie wiesz nawet o co zapytałem - pytałem o podpisaną przeze mnie parafkę o treści:...
Po piersze o ten wymóg się pytasz dopiero teraz....
I został on stosunkowo niedawno wprowadzony. (nie dawno nie oznacza ze wciągu paru miesięcy). Tak więc jak wyrabiałeś te dokumenty wcześniej, nie było takiego wymogu...
I jeśli w twoim kole tego nie robią podczas zapisywania nowych członków, możesz sobie to poruszyć na walnym.
Ps. Mnie nie dotyczy świadomość zarządu twego koła. Kiedyś pisałeś że są bardzo kompetentni...

[2015-04-17 09:38]

JKarp

Ja zadałem sobie trudu i odszukałem dokument o nazwie " REGULAMIN  ORGANIZACYJNY KOŁA  POLSKIEGO ZWIĄZKU WĘDKARSKIEGO". Wiesz, że tam nie ma słowa o danych osobowych ? Panie Kolego Członku Zarządu Koła trzeba się doczytać zanim coś się napisze o działalności koła. Informacje poufne i PZW ;-) Przestań Artur bo czytają to dzieci i gotowe uwierzyć w te brednie. Pytałem o kursy dotyczące danych osobowych - więc jakie masz te kursy i do czego uprawniają ? Przecież to nie jest chyba jakaś tajemnica te kursy więc nam powiedz.
ABW powiadasz... Powtarzam po raz wtóry - Twoje uprawnienia o danych osobowych są niczym dla zwykłego obywatela bo nie masz prawa nikogo legitymować i zapisywać danych ale to akurat nie w temacie o PZW.
Tu pytałem dokładnie o moją zgodę dotyczącą danych osobowych ( TRZEBA UWAŻNIE CZYTAĆ ): "Artur pokaż mi zapis, że koło może przechowywać moje dane osobowe NA SWÓJ WŁASNY UŻYTEK. A jeśli może w co wątpię to jak są zabezpieczone, jakie są procedury przechowywania. Zaraz się okaże, że dane są handlowane jak to bywa ostatnio.  Gdzie wyraziłem zgodę i kiedy na udostępnianie danych bo to jest podstawą do tego, że przekazuję moje dane czyli oprócz imienia i nazwiska adres i PESEL."
Mój zarząd koła jest całkiem spoko - znają dokładnie przepisy o działalności koła PZW nie napiszę w przeciwieństwie do kogoś ;-) Doskonale wiedzą, że nie można żądać podawania danych osobowych.
I tak dam sobie rękę odciąć, że nikt nie deklaruje zgody na dane osobowe będące w posiadaniu PZW.
JK

[2015-04-17 10:16]

Jędrula

Janusz , ja zaczynam się martwić o Twoje zdrowie psychiczne . Czyś Ty czasem się czymś nie zaraził... ? Wiesz...głową muru... ;) [2015-04-17 10:28]

robert9174

Witam Chciałem się dowiedzieć czy mogę wyrobić kartę wędkarską a tu już abw itp .Poproszę o prostą radę .Mieszkam w Opalenicy meldunek mam w mazowieckim chce wyrobić kartę w naszym okręgu czy jest to możliwe ?
[2015-04-17 10:39]

JKarp

Robert w pierwszym moim poście dałem odpowiedź.
I jeszcze jedno - kartę wędkarską otrzymasz w miejscu stałego zameldowania. Zdać możesz gdzie chcesz. Jak zdasz egzamin i dostaniesz zaświadczenie wyrabiasz kartę w miejscu zameldowania. Z kartą wędkarską wędrujesz do jakiego koła chcesz i tam zapisujesz się do PZW. Dostajesz legitymację, robisz opłaty, dostajesz pozwolenie na wędkowanie i już możesz łowić.
JK [2015-04-17 10:59]

Artur z Ketrzyna

Ja zadałem sobie trudu i odszukałem dokument o nazwie " REGULAMIN  ORGANIZACYJNY
KOŁA  POLSKIEGO ZWIĄZKU WĘDKARSKIEGO". Wiesz, że tam nie ma słowa o danych osobowych ?

A koło nie ma w dokumentacji twoich danych osobowych? Karta członka, itd.?

Co do przechowywania, zabezpieczeń, to są informacje poufne. I tyle o tym się ode mnie dowiesz.

Mój zarząd koła jest całkiem spoko - znają dokładnie przepisy o działalności koła PZW nie napiszę w przeciwieństwie do kogoś ;-)
Doskonale wiedzą, że nie można żądać podawania danych osobowych.
To czego ty chcesz? I tych spoko zapytaj się o tym czemu tobie tej formułki nie dali do podpisania.
I nikt nie żąda, a prosi w celu ich zapisania w dokumentach.
Jak też sam dobrowolnie je dajesz okazując choćby kartę wędkarską w których te dane masz zapisane.
I nie myl klauzuli poufne z danymi osobowymi. I mam większe uprawnienia niż te co wymieniłeś... Ale i tak tego twój łepek nie ogarnie...

Młody, sory, ale Janek jak zwykle struga cwaniaka. Jak go zatka, to znów s21 dobierze mi się do skóry.
[2015-04-17 22:49]

kasalka

A teraz w nowych Dowodach Tożsamości nie wpisują meldunku i co zrobić?
Egzamin można zdać gdzie się chce, w jakimkolwiek kole. Kartę wydaje Starosta (Wydział środowiska) właściwy miejscu zameldowania. W większych miastach Urząd Miasta. Wszystko. Później ewentualne składki PZW można opłacać wg uznania.
Pozdrawiam.
[2015-04-18 00:24]

robert9174

dzięki za pomoc
[2015-04-18 06:52]

JKarp

Arturze z Kętrzyna nie zamierzam z Tobą dalej dyskutować na temat Twoich śmiesznych uprawnień, mylenia danych osobowych z danymi poufnymi, tego czy koło PZW może czy nie może prosić o dane osobowe itd. Odwracasz kota ogonem mówiąc, że koło ma moją kartotekę w nawiązaniu do  REGULAMIN  ORGANIZACYJNY KOŁA POLSKIEGO ZWIĄZKU WĘDKARSKIEGO" choć tam słowa nie ma o danych osobowych. Rzucasz jakimiś ogólno dostępnymi zarządzeniami których po prostu nie ma.  Piszesz, że o danych poufnych nic mi nie powiesz choć ja o to nie prosiłem bo to nie związku z tematem. Z resztą internet to kopalnia wiedzy i wystarczy wklikać " dane poufne " żeby się dowiedzieć.  USTAWA z dnia 5 sierpnia 2010 r. o ochronie informacji niejawnych http://pl.wikipedia.org/wiki/Informacja_niejawna http://www.goldenline.pl/grupy/Pozostale/abi/dane-osobowe-a-dane-poufne,2399/Dyskusja z Tobą jest zupełnie pozbawiona sensu, merytoryczności i dobrego tonu. Młody Artur to może być Twój syn dla Ciebie a nie Kolega z portalu. Ja się nie zapowietrzam - ja dyskutuję a nie dobieram się do skóry. Nadal nie odpowiedziałeś nic o kursach dotyczących danych osobowych w których rzekomo brałeś udział - jakie to kursy, jakie dają uprawnienia ( nie intersują mnie opowieści, że jako ochroniarz masz kursa wszelakie skończone a o to że PZW zorganizowało taki kurs ).
Ponad to ktoś dobrze zauważył, że nowe dowody nie podają adresu i co wtedy ? Zaraz się dowiem, że jak nie podam adresu lub poproszę o wykreślenie z mojej kartoteki to mam się wypisać z PZW ...
JK [2015-04-18 08:21]