Egzamin na kartę wędkarską w innym województwie

/ 35 odpowiedzi
Jędrula


Arturze z Kętrzyna nie zamierzam z Tobą dalej dyskutować na temat Twoich śmiesznych uprawnień, mylenia danych osobowych z danymi poufnymi, tego czy koło PZW może czy nie może prosić o dane osobowe itd. 
Odwracasz kota ogonem mówiąc, że koło ma moją kartotekę w nawiązaniu do REGULAMIN ORGANIZACYJNY KOŁA POLSKIEGO ZWIĄZKU WĘDKARSKIEGO" choć tam słowa nie ma o danych osobowych. Rzucasz jakimiś ogólno dostępnymi zarządzeniami których po prostu nie ma. 
Piszesz, że o danych poufnych nic mi nie powiesz choć ja o to nie prosiłem bo to nie związku z tematem. Z resztą internet to kopalnia wiedzy i wystarczy wklikać " dane poufne " żeby się dowiedzieć. 
USTAWA 
z dnia 5 sierpnia 2010 r. 
o ochronie informacji niejawnych
http://pl.wikipedia.org/wiki/Informacja_niejawna
http://www.goldenline.pl/grupy/Pozostale/abi/dane-osobowe-a-dane-poufne,2399/
Dyskusja z Tobą jest zupełnie pozbawiona sensu, merytoryczności i dobrego tonu. Młody Artur to może być Twój syn dla Ciebie a nie Kolega z portalu. Ja się nie zapowietrzam - ja dyskutuję a nie dobieram się do skóry. 
Nadal nie odpowiedziałeś nic o kursach dotyczących danych osobowych w których rzekomo brałeś udział - jakie to kursy, jakie dają uprawnienia ( nie intersują mnie opowieści, że jako ochroniarz masz kursa wszelakie skończone a o to że PZW zorganizowało taki kurs ).

Ponad to ktoś dobrze zauważył, że nowe dowody nie podają adresu i co wtedy ? 
Zaraz się dowiem, że jak nie podam adresu lub poproszę o wykreślenie z mojej kartoteki to mam się wypisać z PZW ...

JK




Janusz ,ja Cię proszę ! To secret ,  ABW , PZW i poufne ...trochę szacunku do tajemnic :)




(2015/04/18 21:24)

Artur z Ketrzyna


Ponad to ktoś dobrze zauważył, że nowe dowody nie podają adresu i co wtedy ? 
Zaraz się dowiem, że jak nie podam adresu lub poproszę o wykreślenie z mojej kartoteki to mam się wypisać z PZW ...
JK


Zgadza się Janek, nie piszą adresu w dowodzie.
Ty zaś nie masz obowiązku (nikt Ciebie do tego nie zmusza) podania swoich danych osobowych instytucji jeśli chcesz korzystać z jej usług.
Tak samo w PZW, tylko że jak tego nie zrobisz, To nie będą mogli założyć ci karty członkowskiej, jak i wydać legitymacji członkowskiej.

Co do zarządu przeprowadzone jest szkolenie co do prowadzenia dokumentacji i jej przechowywania itd. Tak samo odbywa się to w innych instytucjach/firmach mających dostęp do danych osobowych. Tylko w niektórych jest wymóg posiadania poświadczenia bezpieczeństwa. I takie poświadczenie zdobywasz na kursie i jedyne gdy spełnisz wszystkie wymogi.

A jeśli wklikaleś i się zapoznałeś, to powinieneś też wiedzieć że pewnych spraw nie można ujawnić. A nie wściekać się jak dzieciak w piaskownicy że kolega nie da mu swojej zabawki... Bo jeśli jest coś informacją nie jawną, to nie można jej ujawniać.

Zresztą te dane osobowe o które tak tu toczysz pianę, są mało wartościowe, by można było je wykorzystać do czegoś więcej niż świadczenia ci usługi. Bo to są tylko dane kontaktowe, pozbawione szczegółowych danych, które można by było wykorzystać do czegoś więcej.
I nie podajesz swego nr peselu jak to zaświadczasz w poście #820975. (2015/04/19 00:06)

Bernard51


Panowie kolega egzamin już zdał......... (2015/04/19 07:02)

slawomir66


Koledzy powiem tak. Moje koło jest w pewien sposób specyficzne tj. większość członków jest żołnierzami zawodowymi. Co się z tym wiąże. Ano to że zdecydowana większość przybyła do naszej miejscowości z odległych zakątków Polski. Wielu z nich jest w swoich rejonach zameldowanych itp.
Nie ma problemu aby taki kolega zdał egzamin w moim kole. Problem może być wtedy gdy po zdaniu egzaminu kolega musi pojechać do swojego starostwa z wnioskiem o wydanie karty. Zaznaczam do swojego starostwa czyli tam gdzie jest zameldowany.
Opłata za egzamin 10 zł, opłata za wydanie karty w starostwie 10 zł. Ot tyle w tym temacie. (2015/04/19 08:49)

ArturRSL


Ja egzamin,zdałem w zabrzu(zapisałem się do koła w zabrzu) a jestem z Rudy Śląskiej.Wszystko to w marcu br. więc odpowiadam : DA SIĘ! (2015/04/20 12:31)

Artur z Ketrzyna


Ja egzamin,zdałem w zabrzu(zapisałem się do koła w zabrzu) a jestem z Rudy Śląskiej.Wszystko to w marcu br. więc odpowiadam : DA SIĘ!

Pewnie że się da, wystarczy wskazać że mieszka się w danym starostwie. Bo nie meldunek stały, a miejsce zamieszkania. (2015/04/20 21:09)

news34


Egzamin na kartę wędkarską zdaję się w na terenie swojego starostwa , okręg pzw zgłasza do starostwa skład komisji egzaminacyjnej .
Jeśli zdasz egzamin w innym województwie , twoje starostwo powiatowe nie wyda ci karty wędkarskiej .
Egzamin zdajemy wyłącznie z rozporządzenia ministra w sprawie chowu hodowli itp....
Nie zdajemy egzaminu z RAPR Pzw !!!!!!!!!!!!! jak to często bywa (2015/04/21 22:42)

Buger


Witam serdecznie brać Wędkarską...

Czuję się jak na spotkaniu AA, no ale cóż ;) Mam na imię Tomek i jestem tu nowy :)

Piszę, bo po przeczytaniu całego tematu i tak nie rozwiał moich wątpliwości, gdyż ostatni post kolegi news34 namieszał mi w głowie...


Mam kilka konkretnych pytań i proszę o pewne odpowiedzi,. Myślę, że najlepszą (bo najświeższą) wiedzę w tym zagadnieniu będą miały osoby, które niedawno zdawały na kartę wędkarską.

Mieszkam w Krakowie, a zameldowany jestem w innym województwie. W domu rodzinnym bywam niezwykle rzadko niestety.

A więc:

1. Czy coś się zmieniło przez ten rok odnośnie wydawania kart wędkarskich odnośnie miejsca stałego zameldowania? (które de facto zostało zniesione. Mam nowy dowód i na nim adres także nie widnieje). Bardzo by mi to ułatwiło życie...

Przeszukałem cały internet szukając odpowiedzi, różnorakie fora, stronę PZW, nawet próbowałem dzwonić do starostwa (ale jak to bywa w urzędach nie odbierają telefonu) i żadnej odpowiedzi się nie doszukałem.

Doprecyzowując: Czy w 2016 roku mogę wyrobić kartę w innym starostwie/urzędzie niż miejsce stałego zameldowania? Patrząc przez pryzmat nowych dowodów i załatwiania wielu spraw w urzędach na zasadzie "jednego okienka". Np. działalność gospodarczą można zarejestrować na terenie całej Polski.

2. Czy jeśli odpowiedź na pierwsze pytanie jest "NIE", to czy Starostwo Powiatowe tam gdzie jestem zameldowany (tj. Lubaczów) nie będzie robiło mi problemów z wydaniem karty, jeśli egzamin będę miał zdany w Krakowie?

Bardzo proszę o rzeczową odpowiedź, z góry dziękuję i zarazem przepraszam za odkop tematu. (2016/04/04 22:45)

no1form


Prawda jest taka że nie musisz podawać autentycznego adresu zameldowania, możesz podać swój aktualny zamieszkania, tym bardziej że na dowodzie nie masz adresu zameldowania. W rzeczywistości nie sprawdzają tego gdzie kto jest zameldowany, w papierach tylko widnieje przy Twoim nazwisku że posiadasz karte wędkarską i to wszystko, a to czy Ty bedziesz mial takik adres, czy taki to nie ma znaczenia. Teraz zobacz ilu wędkarzy ma karte wędkarską powiedzmy po 15 lat czyli człowiek w wieku 35 lat, przypuszczalnie, wychodzi na to że karte robił jak mieszkał jeszcze w swoim macierzystym domie, w wieku 35 lat, ma rodzine mieszka gdzie indziej i adres zameldowania również ma inny niż w wieku 20 lat miał. I tak połowa ludzi z karta mą. Karta to nie prawo jazdy które trzeba wymieniać przy zmianie adresu, zameldowania. Tzn trzeba ale przymykają na to oko. Bo to dokument 'mniej ważnym' w naszym codziennym życiu. Idz do koła, dostaniesz kartke do wypełnienia z danymi i tam wpisz swój aktualny adres zamieszkania, i to wszystko, jak się będą pytać czy to Twój zameldowania to potwierdź i przejdzie wszystko elegancko. Nie rób sobie pod górke :). (2016/04/04 23:11)