Egzamin na Karte wędkarską - jak wyglada

/ 11 odpowiedzi
Witam kolegów wędkarzy na początku chciałem się przywitać z z wszystkimi użytkownikami forum bo to mój 1 post.Mam pytanie jak wygląda egzamin na Kartę wędkarską jaki jest zakres wiedzy jaką muszę posiadać żeby go zdać.Jeśli ktoś ma jakieś materiały które pomogą mi w teoretycznym przygotowaniu się do nie go bardzo bym prosił o podesłanie na maila kkochowski@o2.plZ Góry dziękuje i pozdrawiam
lary86


Proponuje zaglądnąć do Regulaminu Amatorskiego Połowu Ryb, bo to z jego znajomości jest egzamin. (2009/05/18 14:59)

Ogureczek1988


Bardzo Dziękuje za wszelkie wskazówki! (2009/05/18 16:29)

jurek


Egzamin jest przeprowadzany w formie testów do wypełnienia : Jest pytanie , i mogą być 4 odpowiedzi , czasami wszystkie poprawne .........musisz dokładnie przeczytać regulamin amatorskiego połowu ryb , jak i Ustawę o Rybactwie Śródlądowym z dnia 18 kwietnia 1985 r z późniejszymi zmianami , oraz w Teście będzie znajomość wszystkich ryb..........pozdrawiam Jurek społecznik. (2009/05/18 18:59)

krisskowron


Oprócz Regulaminu (RAPR) i ustawy o rybactwie śródlądowym warto pouczyć się z aktu wykonawczego do ustawy, tj. z rozporządzenia ministra rolnictwa i rozwoju wsi z dnia 12 listopada 2001 r. w sprawie połowu ryb oraz warunków chowu, hodowli i połowu innych organizmów żyjących w wodzie. Większość zakazów i nakazów obowiązujących przy połowie (niekoniecznie na wodach PZW) tam ma swoje źródło. pozdr (2009/05/19 09:17)

wsx12


tak naprawde to żadnego egzaminu nie piszesz ...
pomyśl racjonalnie .
kumu by sie chciało tego wszystkiego pilnować i załatwiać te egzaminy
im tylko na piniądzach zależy (2009/05/19 17:14)

wsx12


nie piszesz żadnego egzaminu bo oni chcą tylko pieniądze (2009/05/19 17:15)

mak


Witam. Egzamin na karte wedkarską zależy w jakim kole. W jednym jest test w drugim tyko opłata a jeszcze w innym szczegółowo cię przepytają z R.A.P.R warto też się zapoznać z ustawą o rybactwie śródlądowym z 18 kwietnia 1985r.Połamania kija . (2009/05/19 18:18)

u?ytkownik695


Jak wygląda egzamin na kartę wędkarską ? Spróbuję opisać ten ceremoniał w sposób obrazowy a mianowicie : wchodzisz cały struchlały i trzęsący się jak galareta do biura twojego macierzystego koła i nerwowo rozglądasz się po bokach . Na ścianie gabinetu dostrzegasz sztafaż tablic z nieaktualnymi już od dawna , przebrzmiałymi jak tegoroczna moda przepisami PZW . Wtem przed tobą jakgdyby spod Ziemi wyrasta naburmuszony i mruczący coś pod nosem skarbnik lub sekretarz koła ( ciekawe jakie to "sekrety kryje w sobie ów działacz PZW ) . Po chwili milczenia , tremy i kompletnej pustki w głowie , zapadając się niejako w ciemność i spiralną otchłań swych słabości - wyjaśniasz siedzącemu , zajadającemu ciasto Jegomościowi - w jakim celu przyszedłeś i przysięgasz być dobrym etycznym wędkarzem na co ów Pan odpowiada tajemniczym uśmiechem i przytaknięciem głowy . Z niecierpliwością i podekscytowaniem potoczystą acz wyraźną i niemalże granitową mową - pytasz sekretarza o składki , opłaty , przepisy " Jak to będzie , Ile to będzie kosztować , jakie będziesz miał prawa na co on swym starym zwyczajem nie omieszka odpowiedzieć pytaniem na pytanie :Czy zna Pan okresy i wymiary ochronne ryb? .Ile wynosi więc wymiar szczupaka , lina , węgorza , sandacza ?Zaskoczony i zbity z tropu wracasz do przyziemnego tematu ważnych przecież składek- i po raz wtóry zadajesz pytanie dotyczące opłat . Sekretarz lekko krztusząc się zakalcowatym plackiem strofuje cię i pyta ponownie : zaraz , zaraz nie skończyłem egzaminu : proszę podać wymiar lina , sandacza , pstrąga , suma ? Jego wyraz twarzy zmienia się jednak diametralnie , łagodnieje i sprawia wrażenie ze ów jegomość jął dopomóc Tobie w zdaniu egzaminu - gdy nieśmiało wyciągasz pieniądze , podsuwasz je pod nos mówiąc już nieco bardziej stanowczo : To ile się w końcu należy" ? - Kończysz egzamin po czym słyszysz odpowiedź na pytanie o wymiar suma : w sumie uważam egzamin za ukończony .... (2009/05/19 18:37)

u?ytkownik695


Życzę pomyślnego zdania " egzaminu " a także pomyślnego zgłębiania wiedzy wędkarskiej i przepisów PZW , które w najmniejszym stopniu respektują sami ich twórcy . (2009/05/19 18:42)

u?ytkownik695


Tak na poważnie to powyższe rady kolegów są jak najbardziej trafne . Szczerze radziłbym zapoznać się najnowszą wersją Regulaminu Amatorskiego Połowu Ryb . Myślę że nie zaszkodzi również przestudiowanie Ustaw o rybactwie Śródlądowymi i publikacji dotyczących wędkarskiej etyki ( broszury , biuletyny , książki oraz czasopisma ) .Pozdrawiam. (2009/05/19 18:47)