Zaloguj się do konta

Echosonda - pomoc

utworzono: 2012/04/16 21:01
jakub2112

Witam.

Jestem młodym wędkarzem zajmuje się amatorsko różnymi metodami połowu, ale głównie metodą spałwikową, i spiningiem. Niedawno kupiłem z wujkiem łódke i rekreacyjnie jeździmy po jeziorach w poszukiwaniu najwiekszej zdobyczy. Dokupiliśmy silnik, i chcielibyśmy dokupić jeszcze jakąś echosonde, i to jest właśnie moim pytaniem: Jaką echosonde byście polecali?(do 600zł).

Szczerze dziękuje za odpowiedzi.

[2012-04-16 21:01]

Rybka696

Jakubie,jesteś młodym wędkarzem,moja propozycja nie kupuj sondy.Urok wędkarstwa polega między innymi na tym aby rybę samemu wytropić.Kupisz teraz sondę następnie kołowrotek z silniczkiem, zatracisz całą przyjemność łowienia.
[2012-04-24 07:46]

osmial

Polecam Eagle Cuda 300 do kupienia na allegro za 300-400pln. Oczywiście nie licz na to, że ten sprzęt znajdzie za Ciebie ryby, ja używam tej zabawki wyłącznie do oglądania dna i za te pieniądze jestem bardzo zadowolony. Pozdro. [2012-04-24 11:51]

89krzysztof

Jakubie,jesteś młodym wędkarzem,moja propozycja nie kupuj sondy.Urok wędkarstwa polega między innymi na tym aby rybę samemu wytropić.Kupisz teraz sondę następnie kołowrotek z silniczkiem, zatracisz całą przyjemność łowienia.

On pytał jaką sondę kupić, a nie czy w ogóle kupić...  [2012-04-24 12:04]

Rybka696

Pytał jaką,odpowiedziałem,żadną.
[2012-04-25 07:12]

JKarp

CześćNie żebym był złośliwy ale na jakie wędki łowisz? Z lasu czy kupione w wędkarskim. Pewnych rzeczy nie da się uniknąć. Postęp idzie i nikt nikomu nie może narzucać jedynie słusznej teorii, że echosonda to be, dobre czujniki z centralką to be, dobra żyłka i haczyki to tak ( bo ryby będą się spinać ). A jak Ty sobie wyobrażasz poznanie wody np 50 ha na tygodniowym urlopie bez echosondy? Ja już miałem takich dobrych wujków co powiedzieli mi, że z 80m w stronę tego drzewa będziesz miał blat 3m idealny do nęcenia karpi. I zanęciłem głupi nawet nie sprawdzając markerem czy to prawda przez trzy dni... na 12 metrach głębokości żeby mogli połowić leszczy...Echosonda jest dodatkiem dla wędkarza - przy jej pomocy nawet można uchronić się przed zniszczeniem łódki na niespodziewanym a niewidocznym wypłyceniu.JK
[2012-04-25 08:18]

Rybka696

Wychowałem się nad Jeziorami Mazurskimi,wodę poznawałem pływając łódką na wiosłach,płynąłem czasami na łowisko ponad godzinę widziałem dokładnie otoczenie, przyrodę.Przecież wędkowanie to nie tylko łowienie jak najwięcej ryb.Oglądałem niedawno film na programie Discovery tam ryby same wpadają do łodzi.Rozumiem że trzeba iść z postępem ale czy po drodze nie tracimy sensu prawdziwego wędkowania.Wędkarstwo to rekreacja.Czy myślisz że łowiąc na sprzęt wart kilka tysięcy złowisz więcej od wędkarza z wędką leszczynową ,może i tak,ale po co.Na jeziorach hałas NIBY wędkarze prześcigają kto ma większą łajbę mocniejszy silnik.Gdzie tu miejsce dla wędkarza.Ja tylko wyraziłem swój pogląd młody wędkarz zrobi to co będzie lepsze dla niego.
[2012-04-27 08:23]

89krzysztof

Młody wędkarz chciał kupić sondę na spółkę ze starszym wujkiem ;)  [2012-04-27 08:29]