Echosonda na jezioro Żywieckie

/ 19 odpowiedzi
Coś o łowisku na które potrzebuje echo:

Jezioro Żywieckie (Żywiecki Zbiornik WodnyZbiornik Wodny Tresna) został utworzony przez spiętrzenie wód rzeki Soły zaporą ziemną. Zbiornik ma głębokość maksymalną 26,8 m, a głębokość średnia wynosi 8,6 m. Czystością i przejrzystością wody nie możemy się poszczycić, zbiornik raczej zasyfiony. 

Może ktoś już ma doświadczenie w echo na tym zbiorniku?? Ja osobiście chyba jak każdy poszukuje coś dobrego i taniego. Echo ma posłużyć do znalezienia ryb w J.Żywieckim. Chodzi o znalezienie fajnych miejsc gdzie można połowić bo obecnie można moczyć kij po kilka dni bez efektu. Może to wina mojego doświadczenia, ale postanowiłem zakupić echo by ułatwić sobie łowienie. Zresztą od tego sezonu ruszam z łódką na jezioro, będzie łódź silnik elektryczny no i zdało by się echo. 
Myślałem o modelach:http://www.best-sonar.pl/mark-5x-pro-zestaw-mobilny.htmlhttp://www.best-sonar.pl/mark-5x-dsi-zestaw-mobilny.html
choć wolał bym coś tańszego. Proszę o opinie, może polecicie jakieś inne firmy tańsze oraz dorównujące.Czytałem setki artykułów od gazet po fora, opisów z aukcji i sklepów lecz sam mało z tego rozumiem. Echosonda dla amatora łowiącego z łódki tak to określę :) 

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

janek4

To co chcesz robić jest zakazane, nie wiem czy na wszystkich wodach w całej Polsce, ale na zbiornikach tak słabo zarybionych i ogólnie w słabej kondycji jak Jez. Żywieckie na pewno. Nie mówiąc już o etyce, sam piszesz że chcesz lokalizować ryby, więc nawet nie wiesz do czego echosonda służy. Nie powiem Ci teraz dokładnie ile, ale jakby Cię złapali to grzywnę płaciłbyś niemałą. (2013/03/30 18:12)

Lemurek669

co jest nielegalnego w tym co chce robić bo nie rozumiem??  (2013/03/30 19:23)

irex

To co chcesz robić jest zakazane, nie wiem czy na wszystkich wodach w całej Polsce, ale na zbiornikach tak słabo zarybionych i ogólnie w słabej kondycji jak Jez. Żywieckie na pewno. Nie mówiąc już o etyce, sam piszesz że chcesz lokalizować ryby, więc nawet nie wiesz do czego echosonda służy. Nie powiem Ci teraz dokładnie ile, ale jakby Cię złapali to grzywnę płaciłbyś niemałą.

Co jest zakazane ? prosimy o przepis ,paragraf itp-konkrety się liczą (2013/03/30 19:32)

Lemurek669

Nie rozumiem wypowiedzi kolegi Janka4 ale chciałbym już wrócić do mojego pytania. Ktoś pomoże???  (2013/03/30 19:46)

u?ytkownik26223

Łowienie z echosondą jest dozwolone ,ale na pewno mało etyczne ,nie sportowe i powinno zostać zakazane.Echosonda powinna służyć do pomiaru głębokości łowiska oraz sprawdzania struktury dna itp ,do tego została stworzona .A nie do lokalizacji ryb.Oglądałem niedawno filmik o łowieniu z pod lodu okoni jak facet wpatrywał sie w ekran gdzie ryba "stoi" kiedy wychodzi do przynęty.Bez sensu .Wszechobecna elektronika.śmiejecie sie z elektronicznych sygnalizatorów,centralek, łódek do wywózki a kuźwa echosondy do namierzania ryb chcecie stosować.A na j żywieckim to już wogule zabronił bym nawet łowienia z łodzi bo mało że ten zalew jest zniszczony przez działającą żwirownie ,prawie bezrybny ,z tak gigantyczną presją wędkarską ,to jeszcze wymyślacie jak tu wyłowić te resztki ryb. (2013/03/30 20:10)

luki79

Zgadzam się z wypowiedzą Jarka w 100%. Jedynie mogę dodać że jak chcesz zlokalizować rybę na Żywieckim to poczekaj może któregoś lata spuszczą wodę do końca to wejdziesz pozbierasz tą resztkę do reklamówki i już. A nie kombinuj z echosondami bo zanim zlokalizujesz rybę na Żywieckim to padnie Ci bateria nawet z najlepszej echosondzie. (2013/03/30 20:56)

jimmi1234

Panowie, jak to czytam to oczom nie wierzę. Kolega Lemurek zadał proste pytanie - jakie echo na jakie łowisko, a wy całkiem o czym innym. Roztrząsacie jakieś dziwne problemy. Podejdźcie do sprawy profesjonalnie. Konkretne pytanie i konkretna odpowiedź. To tak jakbym zapytał o prędkość max. jakiegoś auta a odpowiedź by była że w Polsce dopuszczalne jest 90 km/h i jak pojadę szybciej to grozi mi mandat. Zarejestrowałem się na forum echosonda wedkuje.pl z nadzieją na merytoryczne dyskusje, a tu rozczarowanie. Mam propozycję, jak ktoś nie ma nic do powiedzenia to niech się nie wypowiada. Proste- prawda? (2013/03/30 22:45)

luki79

Kolega Lemurek napisał że potrzebuje echo do znalezienia ryb. A co Żywieckie to sklep rybny czy co? Jakie pytanie taka odpowiedz. Proste-prawda? (2013/03/30 23:39)

jimmi1234

Szkoda mojego czasu. (2013/03/31 06:51)

Lemurek669

Panowie którzy po mnie jadą, słoma wam z butów wychodzi dość mam grzeczności, jesteście wieśniakami, może i dziwnie określiłem moje potrzeby echo do szukania ryb. Rozwinę więc to stwierdzenie echo do szukania ryb szczególnie dużych ryb np. sumów które siedzą przy dołach, bo tym gdy tylko pozwoli regulamin głównie chce się zająć. Skąd u was przypuszczenie że ryby od razu będę zabierał? Założę się  że wy sami wynieśliście więcej ryb z żywieckiego niż ja, bo ja do tej pory zabrałem z jeziora 3 ryby które miałem prawo zabrać bo pozwalał mi na to RAPR. Łowię całkowicie zgodnie z RAPR i jeśli złowię fajną rybę na którą przyjdzie mi ochota a pozwoli na to RAPR to ja zabiorę jeśli wam żal to zaproszę was i dam wam po kawałeczku. I żal wam chyba dupy ściska że będzie mnie stać na silnik łódź i echo w dobrej klasie. I wbrew waszym opinią nie kupuje tego dla mięsiarstwa, wyjeżdżam za granicę i co jakiś czas wracam tylko na kilka dni chce wtedy połowić i nie mam za wiele czasu bo jak każdy posiadam wiele innych codziennych obowiązków oraz muszę przygotować się do kolejnego wyjazdu, więc chce echo które znajdzie ławice ryb z którymi będę mieć wiele zabawy. Przepraszam za słowa które kogoś rażą ale moje zdenerwowanie jest ogromne. 

Jeśli chodzi o Żywieckie to z Rybą jest tam ciężko, ale nie znaczy to że jak ich szukam to chce wybić resztę!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Prosił bym o jakieś porady dotyczące mojego postu, Panowie miejcie litość i pomóżcie. (2013/03/31 12:53)

u?ytkownik26223

za twoje chamskie słowa o wieśniakach powinieneś po ryju dostać !!!!!!!A to czy ryby zabierasz czy wypuszczasz mam w dupie!!!! (2013/03/31 13:24)

luki79

hahaha kolega Lemurek wypłakał się u mnie na priva. że borok zabrał ino 2leszcze i 3uklejki i nic więcej.
Bo jak nie umiesz zlokalizować to co zabierzesz paniczu!

I jak piszesz w 1szym poście że szukasz taniego sprzętu, to teraz nie strasz nas że nam żal dupę ściska do będziesz miał sprzęd w dobrej klasie.
Bo jak tanie to nie dobra klasa.A dobra klasa nie jest tania.

Ps. i nie żal mi się gdzie łowisz i za ile bo gówno mnie obchodzisz Ty te twoje mokate, pogórze,i cała reszta tej komercji.
I zamiast pisać i żalić się do wieśniaków to idź sobie lepiej jajec pojeść panie z miasta.

Bo z ciebie taki miastowy jak z takiego jednego Warszawiak co miał 160km do pałacu kultury. (2013/03/31 14:02)

Lemurek669

luki79 ty naprawdę jesteś burakiem, Jarek11 napisał na forum co napisał, obraziłem go swoją wypowiedzią, napisał też priwa w którym wyjaśnił że nie było właściwe moje zachowanie, został za to przeproszony. Tobie napisałem co uważałem za stosowne, powiedzenie Ci o ilości zabranych ryb nie było żaleniem, miało Ci uświadomić że tylko nieliczne rybki czasem zabiorę i jest to naprawdę mała ilość. Wychodzi Twoje rozumowanie że każda ryba o której się powie musi być zabrana, pewnie sam co złowisz zabierasz, i jeśli mieści się to w limicie RAPR to nie mam nic do powiedzenia. O łowiskach prywatnych napisałem bo warto tam jechać po rybę którą chce się skonsumować, płacisz mniej niż w markecie a za razem sam ją wyciągasz na kiju. Co do moich skłonności do szukania taniego sprzętu Twoja wypowiedz nie do końca jest słuszna. Znasz się na echo gorzej niż ja bo ja przedstawiłem trzy linki gdzie Lowrance za 1400zł ma tę samą częstotliwość co Condor za 1350 ale jednak Condor ma więcej W RMS kolorowy wyświetlacz oraz więcej funkcji. I są to polecane echo głównie ze względu jakości do ceny. Sam osobiście zastanawiam się właśnie czy potrzebna mi jest aż tak dobra echosonda. Bo może na moje wymagania wystarczy Condor245df gdzie z całym zestawem można ją kupić za 740zł. Nie lubię płacić za znaczki firmowe, a oszczędność jest cechą ludzi rozsądnych. Czytałem wiele już o echo i uważam że Condor jest b.dobrą firmą wiele osób ją poleca. Mam zamiar łowić na łowisku o głębokości max.ok 25m i nie potrzebuje funkcji które wykorzystał bym tylko na morzu. Mógłbym kupić nawigacje nawet za 3tyś. ale po co mi urządzenie tak drogie którego funkcji nawet nie wykorzystam. (2013/03/31 14:39)

Lemurek669

No i prośba o skończenie dyskusji o tym kto jaki jest i co robi. Pomimo wszystkich negatywnych wypowiedzi moich i kolegów, przepraszam zapewne źle się oceniamy, nie do końca rozumiemy. Chciałbym wrócić do tematu, Jarek Ciebie już przeprosiłem, luki79 niepotrzebnie w poprzednim poście obraziłem Cię kolejny raz, przepraszam. Skończmy tą dziecinadę wróćmy do głównego wątku postu.
Chciałbym jakichś wypowiedzi o echosondach. Proszę o opinie porównania itp. 
(2013/03/31 14:46)

luki79

ok. Lemurek może też za dużo napisałem i za to przepraszam bo było to nie potrzebne.
No ale niestety ja wobec Ciebie nie używałem słów typu cep,burak,wieśniak.

Do każdego się tak odzywasz jak nie dostaniesz zadowalającej Cię odpowiedzi? (2013/03/31 15:06)

Lemurek669

nie ładnie się zachowałem, nie zawsze tak mam :) przepraszam 100x  (2013/03/31 15:14)

michol

Jeżeli zależy Ci na tym całym DSI to bierz echosonda pierwsza klasa. Ja posiadam 

http://allegro.pl/echosonda-lowrance-elite-4x-od-smok24-i3136597543.html

i nie wykorzystuję połowy funkcji. 
(2013/04/03 11:37)