Echosonda Lowrance czy Germin?

/ 9 odpowiedzi
Która echosonde wybrać  Echosonda Lowrance Elite-3x/Echosonda Garmin Fishfinder 350C. No chyba że możecie mi polecić jakąś lepszą do 800zl
jimmi1234


Moim zdaniem, oba modele bardzo podobne. Poza przekątną ekranu innych różnic nie widzę. Aczkolwiek jeśli chodzi o ową przekątną to w sprzęcie tej klasy nie specjalnie ma znaczenie czy jest to 3,5 cala czy 5 cali. Aktualny odczyt i tak jest z prawej strony wyświetlacza a to co na lewo to już historia. Gdyby echo dodatkowo posiadało GPS bądź DownScan to warto byłoby postawić na ekran 5 cali bo można go wtedy podzielić na pół i wyświetlać "dwie funkcje" równolegle. Ale dla echosond jakie podajesz nie ma praktycznego znaczenia czy ekran ma 3,5 czy 5 cali. Osobiście posiadam echosondę firmy Lowrance i z całą odpowiedzialnością polecam. Sprzęt eksploatuję już czwarty rok i działa bez zarzutów.  (2015/03/02 18:13)

Draq


Nie ma znaczenia czy wyświetlacz ma 3,5 czy 5" To chyba takiego echa na oczy nie widziałeś... nie wyobrażam sobie pływania z echem o przekątnej 3,5" - mniejszej niż w standardowym telefonie... Mam echo z ekranem 5" i przynajmniej nie muszę siedzieć z twarzą 5cm od monitora. W tej cenie brałbym Lowrance Mark 5 Pro, o Garminie nic mi nie wiadomo.
Dla porównania, dowód osobisty ma wielkość zbliżoną do ekranu 4" który mam w telefonie, więc 3,5" to jeszcze mniej. (2015/03/02 19:20)

jimmi1234


Owszem widziałem zarówno 3,5 cala jak i 5 cali. Sam osobiście posiadam Lowrance HDS5 Gen2 z wyświetlaczem o przekątnej 5 cali. Podstawowe ustawienie z jakiego korzystam dla standardowego stożka to pionowy podział ekranu, gdzie na jednej części wyświetlany jest obraz ze stożka a na drugiej części mapa i położenie wg GPS. Taka połówka ekranu jest zbliżona do wyświetlacza 3,5 calowego. I wcale "nie siedzę z twarzą 5cm od monitora". Zgadzam się z Tobą, że przekątna dowodu osobistego to prawie 4 cale. Prawie cztery i niewiele więcej niż 3,5 cala. I nadal twierdzę, że jak dla echosondy "tej" klasy czyli tylko stożek bez dodatkowych opcji jest to wystarczające. Nie widzę potrzeby stosowania dużego wyświetlacza (oczywiście w sprzęcie tej klasy) by odczytać to co dla wędkarza jest potrzebne. A tak jak napisałem aktualne dane są tylko i wyłącznie na prawym skraju wyświetlacza. Ważna jest głębokość i twardość dna. Do tego głównie służy echo. Wyświetlanie łuków ryb to wartość dodana. Nie widzę zasadności by dla tego sprzętu wyświetlać jednocześnie obraz ze stożka 83kHz i 200kHz. A więc moim zdaniem wystarczający jest wyświetlacz 3,5 cala. Nie chcesz chyba powiedzieć, że Ty siedzisz na jednym końcu łodzi a echo stoi na drugim. Nie chcesz też powiedzieć, że przekątna ekranu echosondy ma wpływ na wnioski wyciągnięte z obserwacji echosondy a tym samym na wyniki wędkarskie. Oczywiście każdy ma prawo do własnego zdania i jeśli komuś potrzebny jest 5-calowy wyświetlacz w sprzęcie tej klasy tylko po to by 90% wyświetlanych informacji stanowiła historia i źródło zasilania wytrzymywało krócej bo najwięcej energii zżera układ podświetlania ekranu to jego sprawa. Ja mam własne zdanie i twierdzę, że jak dla sprzętu tej klasy 3,5 cala wystarczy. 5 cali gdy echo ma więcej opcji i chcemy korzystać z podziału ekranu dla wyświetlenia "dwu funkcji" jednocześnie. A co do Lowrance Mark 5x Pro to uprzedzając pytanie kolegi Draga też widziałem i nawet korzystałem. Jak dla mnie różnica pomiędzy wyświetlaniem w odcieniach szarości a wyświetlaniem w kolorze daje dużą przewagę na korzyść koloru. A więc pomimo 5 calowego ekranu Mark 5x pro uważam, że dużo łatwiej określić gęstości poszczególnych ośrodków na mniejszym 3,5 calowym ale kolorowym wyświetlaczu Elite 3x.  (2015/03/02 20:20)

jendreczek


Garmin 350c trzeba do niej cierpliwości cierpliwości i jeszcze raz cierpliwości i spokoju przy obsłudze bo szybkie korzystanie z menu kończy się zwisami. (2015/03/19 18:48)

przemyslaw-misi


Ktoś pomoże w wyborze echa ? Zastanawiam się nad tymi dwoma echami. może ktoś miał, albo ma i doradzi co i jak. wady, zalety itp... albo ktoś mi to porówna i powie które lepsze. chodzi mi ogolnie o echo, ktore bedzie łatwe w ustawieniu i w miare skuteczne. prosze też o nie wyjezdżanie mi z jakimiś deeperami itp - bo to nie moja bajka. (2018/06/20 23:46)

przemyslaw-misi


Lowrance Hook2-4x gps Bullet
Garmin Fishfinder 350c          


 o te modele chodzi. (2018/06/20 23:49)

l4rgo84


A testował ktoś ten model: Lowrance FishHunter Directional 3D ?? Jakiekolwiek opinie będą pomocne bo od jakiegoś czasu zastanawiam się nad zakupem tego sonaru. (2018/07/01 14:54)