Echosonda Lowrance -problem z plikiem sl2

/ 6 odpowiedzi
Witam wszystkich forumowiczów. Zakupiłem echosondę lowrance elite 4 hdi z gps. Mapy udało mi się przerobić z garmina (morskie), ale mam problem jeśli chodzi o plik sl2 czyli log z echosondy. Czy ktoś doradzi mi jak przerobić ten plik na usr albo gpx? Ewentualnie da namiar na drdepth bt+ss, bo kupić już nie ma gdzie. Odwdzięczę się super mapą na lowrance ;)
robban


Spróbuj na Jerkbait pl. Tam jest wszystko na temat Lowrance. Sa fajni i życzliwi ludzie. Mi tez zrobili mapkę na moje jezioro do Elite 7 HDi.  (2014/03/30 12:59)

Siarq


Daj maila wysle ci dr d3pth ale bez bt ss nieuraczysz tego  w necie niema szans . Lecz wersja 4.1 spoko obrazuje sam sie bawie i jest ok (2014/04/06 13:20)

Siarq


Daj maila wysle ci dr d3pth ale bez bt ss nieuraczysz tego  w necie niema szans . Lecz wersja 4.1 spoko obrazuje sam sie bawie i jest ok. Obrazuje dno w 3d. Mam wersje 5. cos tam bt ss ale nie skrakujesz tego za nic.Ostatnio pokazal sie pr podobny do dr depth -reefmaster. Zobacz moze on ci sie spodoba i jest tanszy od dr
(2014/04/06 14:03)

michalszipluk


Poratujcie moja ELite 5 HDI niby loguje ale tak naprawdę żaden program tego nie łyka i nic nie pokazuje, ściągnołem program Sonar Viewer 2.1.2  i dodaje do niego pliki a on i tak nic nie pokazuje a pliki które tworzy echo *.sl2 jeden ponad 100M drugi 35M, mam wrażenie że jest coś nie tak, pliki są tworzone zawsze z ratą 2013-11-22 a nie taką jaka powinna być.
ReefMaster też niby je ładuje ale na mapie pokazuje tylko kilka kropek i tyle z pliku ponad 100M.

Chyba mam pecha nowe echo i do reklamacji ;( (2014/06/23 23:03)

Siarq


ustawienia nazwy pliku wybierasz przy zapisie loga , takze z automatu on ci wbija dana nazwe, jezeli plik wazy nascie czy dziesiat mega to raczej cos w nim jest zapisane. Probowales obrazowac ten plik w dr depth ?? , ja mialem kilka logow po dziesiat mega ktore niewiadomo czemu nieszlo zobrazowac. sproboj zebrac jeszcze raz dane , zrob jakiegos malego loga i p[podesli na maila zobacze czy dam rade u siebie otworzyc (2014/07/23 21:03)